To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Zakup fotelika samochodowego z dofinansowaniem PFRON/NFZ?

szałwia - 2014-02-04, 17:09

Pani G. napisała mi smsa z prośbą o aktualizację na Zakątku ( i Iskierkach :shock: ??? ).
Ale poprzedni numer też nie był ogólnie dostępny, więc myślę, że na priv :cool2:

Mama Ewy - 2014-02-04, 18:48

"Iskierki",to są w Szczecinie.
Alinka181 - 2014-03-03, 23:41
Temat postu: dofinansowanie z NFZ na fotelik rehabilitacyjny (samochodowy
Witam. mam pytanie od 2014 roku już nie można chyba kupić fotelika samochodowego tak jak było w latach poprzednich bo teraz w wykazie jest napisane nie fotelik rehabilitacyjny tylko Urządzenie multifunkcyjne: funkcja pionizacji, stabilizacji w pozycji siedzącej i
leżącej z funkcją transportową - dla dzieci. Czy któraś z Was może się orientuje bardziej w tej sprawie? czytałam posty odnośnie fotelików ale to były z lat ubiegłych no a teraz dużo się zmieniło

martas - 2014-03-05, 21:45

Od Poniedziałku 3 marca można składać wnioski w programie AKTYWNY SAMORZĄD 2014 na dofinansowanie m.in wózków elektrycznych oraz fotelików samochodowych.
Dostałam info ze sklepu ortopedycznego.

alutkaa1988 - 2014-04-17, 10:19
Temat postu: fotelik
Grażyna O. napisał/a:
Dlaczego piszecie ( :arrow: tutaj>>), że kupujecie ? W ramach NFZ dostajemy fotelik samochodowy co dwa lata. Jest do wyboru albo stabilizator albo fotelik. Przysługuje na to coś ponad 800 zł. Korzystałam z tego w 2005 r. i korzystam w tym (w maju). Wydaje mi się że zależy to tylko i wyłącznie od apteki w której realizuje się zapotrzebowanie. NFZ nie stwarza żadnych problemów.

Moja nikola niedługo bedzie musiała zmienic fotelik, z tego co wiem to chyba ortopeeda daje takie wnioski na foteliki, jak już dostane ten fotelik to jak sie starac o te dofinansowanie gdzie trzeba isc?

alutkaa1988 - 2014-05-15, 21:17
Temat postu: fotelik
A wiec żeby dostac dofinansowanie wystarczy jakieś skierowanie czy wniosek od ortopedy np? no i potem znaleźc sobie aptekę która realizuje takie zamówienia tak?
gosiulkat - 2014-05-15, 22:15

Lekarz rehabilitacji może ci wypisać taki wniosek, albo neurolog, a o fotelik możesz się starać co 2 lata.
Alinka181 - 2014-05-21, 18:32

a jaki jest kod na ten fotelik samochodowy z nfz?Bo ja złożyłam wniosek do pcpru z programu aktywny samorząd i dostałam negatywną decyzję. wrzucam skan żebyście sobie zobaczyły powód odrzucenia :-x . chcę napisać odwołanie ale nie wiem jak :-?


klaudia - 2014-06-20, 13:09

Dziewczyny z Rybnika i okolic , mam już podbity przez NFZ wniosek na fotelik stabilizujący wystarczy go zrealizować no ale jak pewnie wiecie to nie jest takie proste odmówiło mi już 5 sklepów :-( ( a oczywiście chciałabym dla małego fotelik samochodowy ) jeśli macie namiary na jakiś sklep który mi to zrealizuje to proszę o kontakt na priv ;-)
Ula - 2014-06-30, 20:30

Witam Was
Mam zlecenie od neurologa, jutro jadę podbić go NFZ i co dalej, gdzie ...? Proszę napiszcie które sklepy w Polsce zrealizują mi zlecenie i dostanę fotelik samochodowy?

klaudia - 2014-06-30, 21:09

Ula - odpowiedziałam Ci na priv. ;-)
JolciaM - 2014-07-19, 22:10

Ula, czy możesz mi napisać, który sklep w Warszawie zrealizował Ci zlecenie i dostałas fotelik.
Ula - 2014-07-19, 22:40

niestety nie znalazlam takiego sklepu w Warszawie. zalatwilam fotelik z Rzeszowa
gosiulkat - 2014-07-19, 22:41

JolciaM napisał/a:
Ula, czy możesz mi napisać, który sklep w Warszawie zrealizował Ci zlecenie i dostałas fotelik.


JolciaM Bardzo proszę najpierw przedstaw się w odpowiednim wątku tu
Lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy

maguska - 2014-09-02, 09:24

Dziewczyny poratujcie :) potrzebuje wniosek (wzór, druk), mój ortopeda nie posiada... gdzie go znaleźć?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group