To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - rezygnacja z umowy/usługi a zwrot kosztów

Maria74 - 2022-09-01, 21:56

Nie dziwię się, że masz dość, ale działaj. Okropni są tacy nieuczciwi ludzie jak to dyrektorka.
baronek - 2022-09-02, 07:42

I ten sam mechanizm robienia uników u tej pani :nie:
Sylwia, dla zasady. Działaj. Trzymam kciuki!

groszek - 2022-09-02, 13:35

W rzeczy samej paskudny temat, trzymam kciuki za pozytywny finał w postaci zwrotu pieniędzy.
Iga - 2022-09-02, 21:28

A przypomnicie mi o ile ta Pani toczy bój?
szałwia - 2022-09-03, 10:04

Iga napisał/a:
A przypomnicie mi o ile ta Pani toczy bój?

Dokładnie 787 - już by mi dawno w ratach zwróciła gdyby chciała ….

Złożyłam wczoraj pozew - to był najszybszy element całej tej sprawy ;-)
A teraz sprawdzę w praktyce jak działa to nasze sądownictwo … ;/

Maria74 - 2022-09-06, 20:53

Myślę, ze sprawa jest oczywista i oczywiście wyrok będzie po Twojej myśli, tylko będziesz musiała na niego poczekać. Inna sprawa, że nie wiadomo, czy i po wyroku ta babka od raz zapłaci. Mam nadzieje, że jak dostanie pozew z sądu, to może od razu wtedy.
baronek - 2022-09-07, 07:31

Maria74 napisał/a:
(...)Mam nadzieje, że jak dostanie pozew z sądu, to może od razu wtedy.


Obstawiam, że do samego końca będzie robić uniki. Nawet w obliczu pozwu, przegranej itd. Ale chyba - jeśli na podstawie wyroku będzie musiała zapłacić, a nie będzie chciała - można uruchomić komornika. :nzastanawianie:

szałwia - 2022-09-07, 15:18

Pani prawnik mówiła mi coś takiego, ze jeśli sąd wyda nakaz zapłaty to ona może się od tego w ciągu 7 dni odwołać i potem to już sprawa cywilna, na rozpoczęcie której się około roku się czeka… ;/
A o tego komornika to tez ja muszę osobno wnioskować , czy to już potem tak z automatu idzie?

Maria74 - 2022-09-07, 20:04

Najpierw wyrok musi być prawomocny, a następnie zostanie mu nadany tytuł wykonawczy i egzekucyjny to dopiero będziesz mogła wystąpić z wnioskiem do właściwego komornika o wszczęcie postepowania egzekucyjnego - tyle wiem z teorii. A ten pozew o nakaz zapłaty do e-sądu wniosłaś, czy w tradycyjnym trybie?
szałwia - 2022-09-07, 20:38

Maria74 napisał/a:
Najpierw wyrok musi być prawomocny, a następnie zostanie mu nadany tytuł wykonawczy i egzekucyjny to dopiero będziesz mogła wystąpić z wnioskiem do właściwego komornika o wszczęcie postepowania egzekucyjnego - tyle wiem z teorii. A ten pozew o nakaz zapłaty do e-sądu wniosłaś, czy w tradycyjnym trybie?

Tradycyjnie.
Rozumiem, ze z wnioskiem do komornika wraz z dowodem wpłaty kolejnej opłaty sądowej ?

Maria74 - 2022-09-07, 22:59

szałwia napisał/a:
Maria74 napisał/a:
Najpierw wyrok musi być prawomocny, a następnie zostanie mu nadany tytuł wykonawczy i egzekucyjny to dopiero będziesz mogła wystąpić z wnioskiem do właściwego komornika o wszczęcie postepowania egzekucyjnego - tyle wiem z teorii. A ten pozew o nakaz zapłaty do e-sądu wniosłaś, czy w tradycyjnym trybie?

Tradycyjnie.
Rozumiem, ze z wnioskiem do komornika wraz z dowodem wpłaty kolejnej opłaty sądowej ?

tego nie wiem, ale zdaje mi się, że komornik potrąca sobie z odzyskanej kwoty koszty swojego działania. Ale tego nie wiem, tylko tak mi się wydaje.

agajagoda - 2022-09-08, 12:42

Sylwia współczuję , trzeba mieć stalowe nerwy żeby to wszystko przechodzić . Mam nadzieję że skończy się szybko i dobrze ( chociaż że dobrze to chyba oczywiste )
szałwia - 2022-09-20, 21:08

Odezwała się do mnie nowa pani Rzecznik Konsumentów :okular:
Tamto pismo nie zostało odebrane i chciała pisać kolejne, ale ja poinformowałam o stanie rzeczy i poprosiłam o kontrole działalności szkoły, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
Nie wiem czy to coś da, ale obiecała przyjrzeć się działalności szkoły, a moja sprawę zamknęła.

baronek - 2022-09-21, 07:34

Czyli teraz czekamy na sąd?
szałwia - 2022-09-21, 08:15

baronek napisał/a:
Czyli teraz czekamy na sąd?

:tak: :tak: :tak:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group