To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Piracetam i jego pochodne

Agnes - 2008-08-22, 21:55

Z tego co wiem piracetam nasila działanie hormonów tarczycy. Mam przepisany lek z tej grupy przez endokrynologa w polączeniu z leczeniem <swojej nie dziecka> niedoczynności. Na mnie ten lek w jakiś sposób podziałał, ale nie wiem ile w tym prawdy a ile efektu placebo.
Swojemu dziecku piracetamu bym nie podała.

ania_as - 2008-08-22, 22:47

Przeczytaj o nas (troszeczkę wyżej jest post). Dr Ganowicz zaleca najpierw zrobić dziecku badanie EEG. W przypadku mojego Łukasza w póżniejszym czasie (parę miesięcy po podaniu Nootropilu) ujawniła się padaczka .Nie jest to spowodowane podawaniem nootropil, ale przy padaczce Nootropilu nie należy podawać.
Rusłana - 2008-08-22, 22:55

A ja podawałm i teraz po kilku miesiącach przerwy w stosowaniu leku uważam, że miał na Grzesia dobry wpływ. W czasie podawania nootrpilu Grześ potrafił bardzo dobrze koncentrować się i szybko się uczył. Teraz z koncentracją jest dużo gorzej, a uczyć nie chce się wcale. Może to zbieg okoliczności. Jesienią mamy wrócić do nootropilu i wtedy przekonam się,czy obniżenie zdolności koncentracji miało związek z odstawieniem leku czy nie.
Maciejka - 2009-03-28, 10:24
Temat postu: nootropil
Ostatnio nasza neurolog zaleciła Jaśkowi podawanie nootropilu.
Dr Ganowicz zaleciła przed wprowadzenie Nootropilu zrobić badania: mały układ krzepnięcia i EEG.
Czy może ktoś podawał nootropil dziecku? mieliście wykonywane takie badania? jakie były efekty podawania leku?

Maciejko scaliłam Twoj post z istniejącym wątkiem
kabatka

karolina1 - 2009-03-28, 18:59

Tak ja podawałam przez miesiąc,Niki była bardzo pobudzona,po miesiącu jeden z lekarzy powiedział mi o skutkach ubocznych i zrezygnowałam.
ania_as - 2009-03-28, 22:25

Maciejko, uważaj na Nootropil.
Malwina929 - 2009-04-29, 18:42

Wiecie co przeczytałam wszysko bardzo uważnie. I mam mętlik w głowie :-( . Podaje teraz mojemu Olafkowi od dwóch miesiecy Nootropil przepisał nam do neurolog na mowe mało mówi. Niemiał robionego badania EEG przed rozpoczęciem podawania :-? . Olafek ma niedoczynność tarczycy, jutro wybiore sie na badania żeby sprawdzić poziom płytek. A jeśli chodzi o działanie leku to hmm wydaje sie nam że jest lepiej, przydało by sie żeby mówił wiecej. A może znacie jakieś specyfiki cud na poprawe mowy.
semm - 2012-08-17, 23:30

Odświeżam wątek ;-) Drogie mamy, czy któraś podaje, bądź podawała swojemu dziecku nootropil? Czy są jakieś postępy po jego podawaniu? Czy może lepiej go nie stosować?
mad - 2013-11-27, 11:45

Ostatnio laryngolog zapisała nam Nootropil w syropie, ma to pomóc w ruszeniu z mową. Stosuje może ktoś, jakieś opinie, bo już sama nie wiem czy podawać. :-?
julina - 2013-11-27, 16:10

Nam Nootropil przepisał neurolog i ma to wspomóc koncentrację Bartka. Żadnego szału po tym nie zauważyłam ;/ . Syrop jest obrzydliwy w smaku, mój Bartek pluł nim dalej niż widział i teraz mamy przepisane w formie tabletek Memotropil.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group