FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak długo przysługuje prawo do indywidualnego nauczania?
Autor Wiadomość
alien5132 
milczek

Dołączyła: 20 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-08-20, 21:26   Jak długo przysługuje prawo do indywidualnego nauczania?

Witam,
Mam na imię Ewa i jestem tu nowa. Właśnie kilka godzin temu (przypadkiem) trafiłam na to forum i postanowiłam się odezwać. :) (Co prawda nie jestem osobą z ZD ani mamą takiej osoby ale mam nadzieję że nie jest to problemem.)
Odnoszę wrażenie (być może mylne) tu głównie rodzice młodszych uczniów, ale może akurat ktoś z Was zna odpowiedź na nurtujące mnie pytania.
Wiecie może jak długo przysługuje uczniowi o specjalnych potrzebach edukacyjnych prawo do nauczania indywidualnego?
Wiem, że uczeń niepełnosprawny ma prawo uczyć się w szkole podstawowej do 18 roku życia, do 21 roku życia w gimnazjum i do 24 lat na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej tylko czy pod tym pojęciem (tzn. szkoły ponadgimnazjalnej) należy rozumieć także szkołę policealną czy tylko liceum, technikum bądź szkołę zawodową? Czy starając się uczniem szkoły policealnej ( mając jeszcze ukończonych 24 lat) mam prawo starać się o orzeczenie z poradni PP?
Przepraszam, że tak zawile to wszystko przedstawiłam.
Jeśli ktoś z Was wie cokolwiek na ten temat to będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam. :)
 
 
alien5132 
milczek

Dołączyła: 20 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-08-22, 21:01   

Naprawdę nikt nic na ten temat nie wie? :(
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2009-08-23, 09:08   

A pytałaś się już w poradni PP?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-08-23, 23:06   

Musisz i tak mieć orzeczenie z poradni PP o potrzebie indywidualnego nauczania, więc najlepiej zacznij tam.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
alien5132 
milczek

Dołączyła: 20 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-08-24, 07:32   

Dziś wybieram się do poradni. Myślałam,że może uda mi się wcześniej czegoś dowiedzieć i stąd moje pytania na forum.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu