FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Decyzja o operacji...
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-01, 22:11   

MaSo, jaką wadę serca ma Twój synek?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
kamilka 
nawijacz


Wiek: 69
Dołączyła: 30 Lis 2008
Posty: 773
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2009-02-02, 11:49   

Wszystko sie pomyslnie ulozy trzymamy kciuki pozdrawiamy :spoko: :spoko: :tak: :tak:
_________________
ewa mama Kamilki z ZD ur 28.04,1996r
 
 
sabina 
nawijacz
szczesliwa mama Sandry ,Daniela i Noela


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 996
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2009-02-02, 22:21   

Kazdy rodzic,ktorego dziecko potrzebuje jakiejkolwiek operacji sie zastanawia czy polozyc dziecko pod noz...My polozylismy,na cale szczescie jest juz dobrze.Dzis sie okazalo,ze kontrole juz nie co 3 miesiace ale co 6 :prosze: A lekarz na wstepie powiedzial-Sandra,czy ty tylko tak dobrze wygladasz czy tez sie tak czujesz :tak:

Co miala zrobic moja siostra,Kubus ma serce jednokomorowe-musial miec operacje.Mial juz dwie a jeszcze bedzie mial trzecia.Ale wiem ze i z ta ostatnia da sobie rade bo to super chlopak :okular:
_________________
moja Sandra (26.12.2006)z ZD ,Daniel (19.09.2009)i Noel(18.07.2013)
 
 
MaSo74 
gaduła
Mania-matka wariatka.

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 315
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-02, 22:31   

kabatka napisał/a:
MaSo, jaką wadę serca ma Twój synek?


ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej wraz z podwyższonym ciśnieniem w tętnicy płucnej ( 52mmHg), niedomykalność współnej zastawki III stopnia i drożnym otworem owalnym. ( ASD I 0,3cm VSD 0,55cm)
_________________
Mama 10 letniej
Marysi i Filipkaz zD ur.14.11.2008r
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-02, 22:45   

Nie wiem, czy dobrze odczytuję zapisy, ale czy to znaczy, że maluch ma wspólny kanał przedsionkowo-komorowy? Niemniej wydaje mi się, że wada, którą ma Twoje dziecko, są w pełni korygowalne. Kardiochirurdzy umieją je załatać, anestezjolodzy umieją prowadzić dziecko w okresie pooperacyjnym. Niezoperowanie byłoby skróceniem życia dziecka. Waszym zadaniem jest tylko znaleźć zespół lekarzy, którym ufacie, którzy podejmą się operacji z odwagą i pewnością, że wiedzą, co robią.

Jasne, że zawsze mogą wystąpić komplikacje, nawet przy zwykłej operacji łatającej VSD czy ASD. Wchodzi bowiem tam krążenie pozaustrojowe - a to niesie za sobą zawsze jakieś ryzyko związane z indywidualnąścią każdego organizmu.

Najtrudniej jest podjąć rodzicom decyzję o operacji, kiedy wada jest złożona, nietypowa, sami lekarze nie potrafią przewidzieć przebiegu pooperacyjnego :-(
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
MaSo74 
gaduła
Mania-matka wariatka.

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 315
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-03, 09:11   

Kabatko lekarze nie zdiagnozowali tego jako wspólny kanał lecz jako ubytek więc chyba z dwojga złego trafiło nam się to lepsze.
A pilność operacji jest z powodu podwyższonego ciśnienia.
Wiem, że Filip trafi w dobre ręce bo operowany będzie przez zespół prof. Wojtalika z Poznania. Ale strach i tak pozostaje.
Ja w ciąży byłam prwadzona przez bardzo dobrego specjalistę który przywiązywał niezwykłą uwagę do szczególików i co? I dziś mi mówi że jest w szoku, że nie spodziewałsię i nie rpzypuszczał że mały urodzi się z zespołem i w dodatku z tak poważną wadą serca któa jest wykrywalna prenatalnie a ja leżąc u niego na oddziale miałam kilka razy USG super sprzętem i za każdym razem słyszałam - obraz czterach jam serca prawidłowy.... ;/
_________________
Mama 10 letniej
Marysi i Filipkaz zD ur.14.11.2008r
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2009-10-29, 16:18   

Ciężki temat... Ale odkopie go... Tak jak już pisałam w innym wątku Hania ma 1,6 roku i nie ma zrobionej korekty wady. Dysproporcja między komorami jest zbyt duża. Lekarze odradzają. Każą czekać. Powiedzieli, że będą operować w momencie wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia. Nie chcą ryzykować. Poza tym Hania rozwija się bardzo dobrze.
Mam zaufanie do tych lekarzy i z tego względu zgodziłam się na takie rozwiązanie. Czuję, że Hania jest w dobrych rękach i modlę się codziennie, żebym się nie zawiodła...
I pozostaje mi ciągły strach i nasłuchiwanie w nocy, czy moje dziecko oddycha. Obsesyjne obserwowanie jej zachowania i samopoczucia.
I tak już pozostanie, przynajmniej do kolejnej kontroli...
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu