FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Oddział specjalny w p.integracyjnym czy p.specjalne?
Autor Wiadomość
jahoda 
mruczek


Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-28, 09:54   

W grupie Szymka jest 8 dzieci - większość z zd. Dzieci są dobierane bardziej schorzeniami, umiejętnościami, czy zakresem pracy z nimi niż wiekiem. Jest osobna grupa dla np. dzieci z mpdz. Grupą opiekują się 2 Panie i jest 1 Pani do pomocy.
Dzieci przyprowadza się do godz. 8 a odbiera do godz. 16. Przedszkole organizuje również dowozy.
Myślę, że drzwi otwarte będą napewno w marcu, w trakcie zapisów dzieci do przedszkoli. Jak coś Panie napiszą wcześniej to oczywiście dam znać :tak: .
_________________
Magda - mama Szymka 15.04.2005 r.
Nie umiemy przewidywać najistotniejszego. Każdy z nas zaznał w życiu największych radości wtedy, kiedy nic ich nie zapowiadało.
 
 
jahoda 
mruczek


Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-28, 21:54   

Niestety, Pani nic mi na temat uczestnictwa w drzwiach otwartych rodziców "z zewnątrz" nie odpisała :-( /
_________________
Magda - mama Szymka 15.04.2005 r.
Nie umiemy przewidywać najistotniejszego. Każdy z nas zaznał w życiu największych radości wtedy, kiedy nic ich nie zapowiadało.
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-28, 22:20   

Ja chętnie bym skorzystała z "drzwi otwartych" w marcu, daj znać jak wiadomo będzie kiedy się odbywają.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
ASIA_C 
milczek

Wiek: 50
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-12-01, 08:56   

witajcie,
myśmy wybrali sie z Tomciakiem w sobotę na drzwi otwarte. wyniesliśmy bardzo dobre wrażenia, kompetentni specjaliści, dobre wyposażenie i sympatyczna atmosfera. Rozmawialismy również z Panią Dyrektor, jedyny problem który się pojawił - to brak w tej chwili miejsc:(
pozdrawiam
_________________
ASIA
 
 
monikaks 
cichosza

Dołączyła: 07 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-26, 22:17   

Witajcie, nie mogę znaleśc ostatniego posta którego napisałam odnośnie przedszkola. Karol kończy w sierpniu 3 latka i mam dylemat, przedszkole specjalne czy integracyjne. I czy w ogóle w tym roku, czy nie jest jeszcze za mały tak naprawdę to będzie na poziomie 2 latka. Czy w integracji poświęcą mu wystarczająco dużo czasu i wpłyną pozytywnie na jego rozwój czy nastąpi regres. Chodzimy teraz na zajęcia do przedszkola specjalnego w ramach wczesnego wspomagania i prawdę mówiąc mam coraz większe obiekcje, czy chce widziec mojego synka, który w kontaktach społecznych jest bardzo otwarty w jednej grupie z dziecmi autystycznymi lub dziecmi nie zdiagnozowanymi, z którymi w ogóle nie ma kontaktu. Patrząc na mojego synka i dzieci, które są starsze od niego to Karolo naprawdę bryluje.
Może jeszcze powinien posiedziec rok ze mną i miec skupioną indywidualną uwagę na sobie. Tyle pytań.... Z drugiej strony może takie rzucenie na głeboką wodę spowoduje, że bardziej ruszy do przodu. Chociaż moim zdaniem bardzo ładnie się rozwija....
Pomóżcie
Pozdrawiam Monika
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-26, 22:34   

Moniko Twój post ze stycznia jest :arrow: w wątku Typ przedszkola a szczęście dzieciaków - zajrzyj :-)
Polecam zaglądać w swój profil, link: Znajdź wszystkie posty tego użytkownika - wtedy wyświetlą Ci się Twoje posty :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-02-27, 10:40   

Moniko jak przeczytasz wszystkie wątki o przedszkolu to zobaczysz ,że typ przedszkola zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka i tego czego rodzice oczekują od danej placówki. U nas jest tak,że jeśli dziecko ma orzeczenie wydane przez PPP o potrzebie kształcenia specjalnego w oddziałach integracyjnych to do takiego jest zapisane. Do oddziałów specjalnych mogą chodzić tylko dzieci z orzeczeniem o upośledzeniu umiarkowanym lub głębokim. Jeśli sama nie wiesz do jakiego przedszkola i (czy w ogóle zapisać synka) to skontaktuj się z psychologiem i może on pomoże ci podjąć decyzję. Jeśli jego rozwój nie odbiega znacznie od normy to może iść do gr. integracyjnej lub zwykłego przedszkola.Wg mnie w wieku 3 lat integracja dzieci z ZD i z normą jest najlepszą formą . W tym wieku nie ma jeszcze podziału na lepszych i gorszych, a nasze dzieciaczki bardzo fajnie funkcjonują w takiej grupie. Nie ma też znaczenia ,że dziecko nosi pieluchy czy nie umie samodzielnie jeść. We wszystkich przedszkolach grupa najmłodsza to dzieci, które potrzebują jeszcze pomocy przy np. ubieraniu, wychodzeniu do ubikacji czy jedzeniu. I czy to są dzieci z normą czy nie nauczyciel ma obowiązek mu pomóc ( zdarza się ,że w niektórych przedszkolach trzeba te kwestie omówić z dyrekcją ). Pytanie może być tylko jedno: ile dodatkowych zajęć oferuje takie przedszkole? Jeśli jest to przedszkole integracyjne to dzieci z orzeczeniem mają swojego opiekuna i trochę zajęć indywidualnych.Przedszkole to nie panaceum na wszystko. Nie posyła się dzieci do przedszkola tylko po to żeby mieć święty spokój , bo tam zapewnią mu kompleksową opiekę. To co najważniejsze to kontakt z rówieśnikami i nabycie społecznych umiejętności i zachowań w grupie. Każde dziecko tego potrzebuje i proces ten rozpoczyna się właśnie w wieku 3 lat.
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2010-02-05, 21:52   

I ja tez jestem w kropce jedna psycholog mówi grupa specjalna ,druga integracja i co tu robić ?? Czeka mnie jeszcze wizyta w PPP i tam mi Hankę ocenią :-? Tak żeby Hanusi nie zrobić krzywdy,zobaczymy jestem dobrej myśli :-) :-)
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
Gosmis 
gaduła

Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 205
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2010-02-08, 13:44   

Ja jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem po rozmowie z Panią dyrektor przedszkola integracyjnego nawet wykonała telefon do PPP i idziemy już w najbliższy czwartek. Nie macie pojęcia jak się cieszę że tam idę, im się wydaje że Martusia się pięknie rozwija a teraz będę mogła to porównać z opinią specjalistów. Strasznie boje się oddać ją do przedszkola z drugiej strony wiem że to jest jej bardzo potrzebne.
_________________
Gosia mama Marysi 22l Michała 20l Marty zd (20.04.2007r) i Majki zd (26.02.2009r)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu