FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PFRON - program "Uczeń na wsi"
Autor Wiadomość
krzys6207 
milczek

Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-05-14, 10:01   

Dzięki za szybka odpowiedź. Ja mam umowę do listopada i jeżeli ten program będzie funkcjonował dalej to tez chyba zmienię operatora albo zostanę przy samym internecie.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-09-01, 13:38   

Czy w Waszych gminach coś wiadomo o kontynuacji programu? Na stronie PFRON nic nie znalazłam. W internecie doczytałam, że "podobno", "chyba" trwają konsultacje co do kontynuacji pod nazwą Uczeń II. Jednak patrząc na ogólne braki finansowe jakoś na to nie liczę. Szkoda.

Jedno spostrzeżenie mi się nasunęło. Gdyby o programie mogli decydować pracownicy socjali to nigdy by go nie było. Są wprost przeszczęśliwi, że to koniec w 2010. Smutne, że tak myślą ludzie, których praca polega na pomaganiu ludziom.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16896
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-01, 13:44   

grażyna napisał/a:

Jedno spostrzeżenie mi się nasunęło. Gdyby o programie mogli decydować pracownicy socjali to nigdy by go nie było. Są wprost przeszczęśliwi, że to koniec w 2010. Smutne, że tak myślą ludzie, których praca polega na pomaganiu ludziom.


kim są pracownicy socjalni. - to urzędnicy-..a urzędnicy jak wiadomo uprawiają spychologię...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-09-01, 15:50   

A ja nie wiem z jakiej racji i jak nazywa się program, ale dzisiaj mile się zaskoczyłam. Gdy w klasie trwało spotkanie z wychowawczynią Kingi, przyszła pani dyrektor i podeszła do mnie. Poprosiła, żeby napisać podanie, to książki dla Kingi będą bezpłatne :jupi: . Niepotrzebne mi są żadne zaświadczenia o dochodach. To, że Kinga jest niepełnosprawna wystarczy do załatwienia tej sprawy. Jestem pod wrażeniem, że ktoś poinformował mnie o takiej możliwości, bo zazwyczaj jest tak, że jak sam człowiek się nie dowie i nie wydębi, to nikt go nie pokieruje.
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-09-01, 18:04   

Ja też zakupiłam podręczniki dla Dawida i dostanę za nie zwrot maksymalnie do 170zł dla klas podstawowych, nie potrzeba zadnych zaświadczeń tylko orzeczenie o niepełnosprawności. A co do Ucznia na wsi to pani w naszej gminie mówiła że nie będzie :-(
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-09-01, 18:51   

:tak: Pisałam o :arrow: dofinansowaniu podręczników tydzień temu na portalu.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-09-02, 07:33   

To ja tez dorzucęcoś o uczniu ze wsi.
Wczoraj dopiero otrzymaliśmy orzeczenie o kształceniu specjalnym. Czekałam od kwietnia. Więc ja "szczęśliwa" że dzisiaj już mój syn uda się do szkoły a tu lipa. Musiałam wczoraj złożyć podanie w starostwie o to aby wystąpiło do UM o zgodę na uczęszczanie mojego dziecka do szkoły życia na terenie miasta. Ciekawe ile to potrwa , bo musi być załatwiane tradycyjną pocztą mimo że oba urzędy są o kilometr od siebie a ja oferowałam się za posłańca.No i mój syn po wczorajszym szumnym rozpoczęciu roku dzisiaj musi zrozumieć przepisy o edukacji dzieci wiejskich i poczekać na stosowne zezwolenia.Czy wy też musieliście prosić o taką zgodę , czy mogą odmówić?
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-09-02, 09:44   

W naszym przypadku orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego otrzymaliśmy pod koniec roku szkolnego i tu już dyrekcja szkoły załatwiała dalsze formalności. Rozumiem jak Cię to wkurza, bo Adaś traci cenny czas. Czy wiesz w przybliżeniu, ile to potrwa?
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
RENIA 
gaduła
renia129


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 500
Skąd: pomorskie/Łupawa
Wysłany: 2010-09-06, 08:07   

Ja też musiałam skladać podanie do starostwa ,u mnie to trwalo dosyć krótko bo w ciagu tygodnia wszystko załatwiłam, wszystko zależy od poczty.
_________________
Mama Celinki ZD (7.12.2000) Martynki19
Paulinki76
 
 
groiwona 
cichosza

Dołączyła: 11 Gru 2009
Posty: 26
Skąd: okolice Olsztyna
Wysłany: 2010-09-07, 13:57   

Mnie Panie uprzejmie poinformowały, iż program się zakończył i tyle. Jak coś będzie wiadomo to nas poinformują Panie z urzędu. Już widzę tą ich informację....,,zamknięte-nie przychodzić" lub ,,ale o co chodzi??" :wow: I mimo że nie mam przykrych doświadczeń z tymi Paniami to widzę że im się bardzo nie chce.... :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu