FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
jakie są przywileje rodzica pracujacego..
Autor Wiadomość
MaSo74 
gaduła
Mania-matka wariatka.

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 315
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-11-18, 10:54   jakie są przywileje rodzica pracujacego..

słuchajcie
moja praca pochłania mnie coraz bardzej i to nie dlatego, że zarabiam miliony i chcę tak pracować tylko dlatego że muszę pracować żeby mieć jakiekolwiek pieniądze, szef daje coraz więcej obowiązków, ja zostaję coraz dłużej w pracy a na Filipa po woli zaczyna brakować mi czasu i sił. Sił na rehabilitację, na zabawę na wszystko.
Moje pytanie jest zatem takie czy my rodzice dzieci niepełnosprawnych mamy w parcy jakieś przywileje??
co zrobić żeby jakoś łatwiej się żyło ,żeby pogodzić i pracę i dom i rehabilitację???
_________________
Mama 10 letniej
Marysi i Filipkaz zD ur.14.11.2008r
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2010-11-18, 11:18   

Tylko 2 dni opieki nad dzieckiem wynikające z art. 188 KP - również dla zdrowych dzieci, obniżenie wymiary zatrudnienia zamiast urlopu wychowawczego, zasiłek opiekuńczy w przypadku choroby dziecka lub nieprzewidzianego zamknięcia żłobka czy przedszkola...
Nie wiem jaki charakter ma Twoja praca, ale może mogłabyś część obowiązków wykonywać zdalnie z domu.
Chyba pozostaje tylko szczera rozmowa z szefostwem, że nowe obowiązki przekraczają Twoje możliwości.
Niestety nasze Państwo prorodzinne nie proponuje nic rodzicom pracującym i jednocześnie wychowującym dzieci niepełnosprawne. No oprócz rezygnacji z pracy i przejścia na świadczenie pielęgnacyjne.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-11-18, 11:41   

właśnie... szkoda tylko, że to nie jest przynajmniej najniższa krajowa ;-)

i mógłby być dodatkowy urlop na np turnus rehabilitacyjny :-) , wizyty u lekarzy itp :-) tak ze 20 dni :lol: :okular: (taką opiekę, którą bierzemy, kiedyś będzie trzeba przecież odpracować :-? )
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2010-11-18, 11:44   

nefre napisał/a:
(taką opiekę, którą bierzemy, kiedyś będzie trzeba przecież odpracować :-? )


Jak odpracować? Na pewno wpływa to na niższą wysokość emerytury, jest to na chwile obecna zaliczane do okresów nieskładkowych, ale nie ma obowiązku odpracowywania tego zwolnienia.
A jak będzie z emeryturami z OFE (naszymi) to nawet najstarsi Indianie nie wiedzą ;-)
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-11-18, 16:01   

racja :prosze:
w innym wymiarze to odchorujemy.. ;/

a do Ofe to już składki za samo "chorowanie" (powyżej 33 dni) nie idą... nic w tym momencie nie wpływa..
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2010-11-18, 18:32   

no i wyjściem może być to, że przysługuje nam 6 lat wychowawczego i w tym czasie można byłoby pracować np na pół lub 3/4 etatu, a resztę czasu poświęcić dziecku, inna rzecz który z pracodawców na to przystanie.ja tak miałam przez 3 lata, było to bardzo fajne.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu