FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze opinie o placówkach

Czy dział zawierający opinie rodziców o placówkach dla dzieci zD jest potrzebny?
Tak
100%
 100%  [ 3 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-10-06, 11:09   Nasze opinie o placówkach

Mam pytanie do Uczestników forum?

Czy uważają za potrzebne stworzenie listy (bazy palcówek i specjalistów) w których dzieci z zD mogą uzyskac pomoc w zakresie medycznym, rehabilitacji i eduakcji?

Chciałbym też, aby tą listę rozszerzyć o nasze (subiektywne) opinie o tych placówkach.

Prawie rok czasu zajęło nam z Żoną odnajdywanie takich placówek w Trójmieście, w wielu z nich uzyskaliśmy pomoc, konieczne było równolegle korzystane z pomocy wielu żaden z osobna nie był wstanie zapewnic kompleksowej opieki w odpowiednim zakresie jakościowym i ilościowym. Spotkaliśmy dobrych rehabiltantów i takich, których nie można polecić. Może byśmy jako rodzice wymienili informacje - bo tylko wybierając świadomie dobre placówki i dobrych specjalistów możemy pomóc naszym dzieciom a jednocześnie mieć drobny wpływ na system.

Mam na mysli podobne opine, jak wyrażona w poście o :arrow: Przedszkolu nr 48
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-08, 21:22   

Sądzę, że warto, abyśmy podzielili się naszymi doświadczeniami z kontaktów z daną placówką.
Pamiętam, jak zaglądałam na białe i czarne listy lekarzy czy położych. Oczywiście, nie należy tego wszystkiego traktować jako jedyną właściwą wyrocznię. Zdarza się, że np. o danym lekarzu czy szpitalu pisze źle konkurencja ;/

Tym bardziej w decyzji o wyborze przedszkola dla malucha nic nie zastąpi osobistego sprawdzenia. Jednak na pewno opinia na temat miejsca, a potem jego sprawdzenie daje szerszy pogląd i może pomóc w decyzji - jestem więc za :tak:
 
 
ismaelek 
mruczek

Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 108
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-30, 16:51   

Ja jestem zdecydowanie na TAK :jupi:
_________________
Ismaelek
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 839
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2007-08-31, 08:38   Nasze opinie o placówkach

Jak najbardziej TAK! A propos subiektywnych opinii - to właśnie takie (moim subiektywnym zdaniem) powinny one być... Nic nie zastąpi ludzkiej relacji i ludzkiego doświadczenia. :tak:
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-08-31, 10:33   

Ja też jestem na tak :jupi:
_________________
Jarecky
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-31, 11:30   

No to zapraszam choćby w tym wątku do zamieszczania opinii o znanych Wam placówkach:
Możemy nawet omawiać je pod względuem
1. Kadry.
2. Wyposażenia socjalnego.
3. Zajęć dodatekowych.
4. Jaka rehabilitacja ruchowa?
5. Czy jest dostępny logopeda, jak często?
5. Jakie koszta, ile opłat dodatkowych.
6. .... i inne, które Wam przychodzą do głowy

W temacie swojego posta dajcie nazwę danego przedszkola. Gdyby się okazało, że jakieś przedszkole jest znane przez większość użytkowników i doszło do dyskusji nad nim ;-) wtedy wydzielimy sta te posty do nowego tematu dot. tylko tej danej placówki :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu