FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofnansowania z innych źródeł niż NFZ i PEFRON
Autor Wiadomość
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-10-09, 22:41   

:oops:
Kto szybko czyta ....
Zrozumiałam odwrotnie :roll: .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-12-24, 21:26   

Ja kilka dni temu dostałam a fundacji polsat pismo ,że mogą nam pomóc w dofinansowaniu turnusu lub specjalistycznej rehabilitacji .
W tej chwili bardziej urządza mnie rehabilitacja na miejscu.
W związku z tym mam pytania ,czy w odpowiedzi mam opisać szczegółowo co to miała by być rehabilitacja?
Jak w ogóle wygląda takie dofinansowanie?
Czy pieniądze przyjdą na subkonto i trzeba będzie się z nich rozliczyć?
Jaka to może być suma?
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9721
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-12-24, 22:15   

Cytat:
W związku z tym mam pytania ,czy w odpowiedzi mam opisać szczegółowo co to miała by być rehabilitacja?


Musisz wysłać zaświadczenie od specjalisty, że dziecko zostało zakwalifikowane (jak zwał tak zwał) na rehabilitację ile razy w tygodniu i na jaki okres, od razu z numerem konta tej osoby.

Cytat:
Jak w ogóle wygląda takie dofinansowanie?


Na zaświadczeniu wpisujesz ile kosztuje dane zajęcia i ile Cię to wyniesie w jakimś tam okresie. Dostaniesz, całość lub część kwoty.

Cytat:
Czy pieniądze przyjdą na subkonto i trzeba będzie się z nich rozliczyć?


Pieniądze idą na konto osoby prowadzącej zajęcia, ona później rozlicza się z Fundacją. Musi im wysłać do dnia określonego przez Fundację rachunki za przeprowadzoną terapię.

Cytat:
Jaka to może być suma?


:lol: :lol: no na to pytanie to Ci chyba jedynie wróżka odpowie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-12-24, 23:21   

No i dlatego wpisuj jak najwyższą kwotę jaka będzie potrzebna dziecku- będzie z czego opuścić ;-) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-12-25, 22:33   

Dzięki bardzo za odpowiedź ,pisałam do polsatu nie licząc właściwie ,że się uda a tu taka niespodzianka.Po świętach zaczynam działać ,rozumiem,że może to być prywatny specjalista?
Najbardziej w tej chwili zależy mi na zajęciach psychologiczno- logopedycznych.Mam blisko domu podobno super specjalistkę, która się zajmuje dziećmi z różnymi zaburzeniami ,chetnie bym skorzystała z zajęć przez nią prowadzonych..


I jeszcze jedno, do pisma które dostałam miało być dołączone oświadczenie ,którego nie było..
Czego może dotyczyć??

Zaraz we wtorek zadzwonię do nich i dopytam ,ale jestem ciekawa :-) Może chodzi o dochód?
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9721
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-12-25, 22:46   

Wejdź na stronę Fundacji Polsat, tam wszystko pisze. W zakładce "potrzebuję pomocy"
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5798
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-12-25, 22:50   

Znalazłam :

Fundacja stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje otrzymywane od rodziców są weryfikowane, a następnie ich podania są rozpatrywane według ustalonych kryteriów.

Z dniem 13 czerwca 2011 roku decyzją Zarządu Fundacji POLSAT zostały wstrzymane dotacje przyznawane na:

* zabiegi i leczenie w klinikach prywatnych,
* usuwanie barier architektonicznych
* dofinansowanie pobytu dzieci na turnusie rehabilitacyjnym, które zostały dofinansowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.


Decyzja została podjęta ze względu na wyczerpanie budżetu, który był przeznaczony na te cele w bieżącym roku.

Informujemy również, iż od dnia 13 czerwca o dofinansowanie rehabilitacji dzieci starać się mogą wyłącznie rodzice, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 500 złotych.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-25, 23:03   

dorota3 napisał/a:

I jeszcze jedno, do pisma które dostałam miało być dołączone oświadczenie ,którego nie było..
Czego może dotyczyć??


To oświadczenie dotyczy pozyskania danych osobowych przez POLSAT.

We wrześniu też napisałam prośbę do Polsatu o dofinansowanie rehabilitacji logopedycznej. Dołączyłam zaświadczenie od neurologopedy (to neurologopeda wpisał kwotę za terapię), zaświadczenie lekarskie oraz oświadczenie o dochodach wraz z PIT-em za 2010 r. Fundacja odpisała mi, aby dosłać im pismo z MOPS-u o sytuacji materialno-bytowej i opinie o rodzinie oraz podpisane oświadczenie, które załączyli. Wydawało mi się, że to tylko formalność, zwłaszcza, że rok 2011 był dla nas finansowo dużo gorszy niż 2010. Niestety po tylu załatwianiach, kilku wizytach w MOPS-ie, zbieraniach dokumentów, itp. 30.11 odpisali, że nie mają możliwości, aby nam pomóc :(.
Mam nadzieję, że Wam się uda, zwłaszcza, że wejdziecie już w nowy rok i prawdopodobnie będą mieli nowe fundusze.
Ja w tym roku już się nie będę starać o dofinansowanie, bo wróciłam do pracy i finansowo lepiej stoimy :)
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
grazynam69 
gaduła


Wiek: 54
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: podlasie
Wysłany: 2011-12-29, 16:20   

Ja też pisałam do Polsatu, tylko o program logopedyczny dla Pawełka "Mówiące Obrazki i Logo Gry". Odpowiedzieli prosili o przesłanie zaświadczenia lekarskiego, że wskazany jest zakup takiego sprzętu, wstępny kosztorys, pismo z MOPS-u o sytuacji materialnej rodziny, pismo z NFZ czy istnieje możliwość dofinansowania, z PCPR-u czy po spełnieniu niezbędnych warunków istnieje możliwość pozytywnego rozpatrzenia wniosku.Trochę dużo tego, udało mi się wszystko skompletować i przed wczoraj wysłałam, mam nadzieję, że nie odrzucą mego wniosku :-?
Chciałam się pochwalić, że przed świętami Pawełek otrzymał matę do hydromasażu od Pana Jurka Owsiaka :brawo:
Warto prosić, bo wcześniej czy później będzie nam dane :prosze:
Wielkie dzięki dla WOŚP :jupi: :* :* :* :*
_________________
Grażyna mama Piotrka(05.06.1996),Kasi(19.10.1999) i Pawełka zD(30.10.2009)
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-12-29, 17:21   

Czyli to wcale nie takie pewne ,że jak już dostarczę wszystkie dokumenty to fundusze się znajdą....No nic spróbuje :-)

A ile czeliście na tą matę od Owsiaka? Jakie trzeba dostarczyć dokumenty?/
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-12-29, 20:55   

My właśnie otrzymaliśmy dofinansowanie do leczenia chłopców od Fundacji Atlas:)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
grazynam69 
gaduła


Wiek: 54
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: podlasie
Wysłany: 2012-01-02, 12:19   

dorota3 napisał/a:
Czyli to wcale nie takie pewne ,że jak już dostarczę wszystkie dokumenty to fundusze się znajdą....No nic spróbuje :-)


A ile czeliście na tą matę od Owsiaka? Jakie trzeba dostarczyć dokumenty?/zeba dostarczyć dokumenty?/


Nie trzeba było długo czekać 31.10 wysłałam dokumenty, a dwa dni przed wigilią mata była już w domu.
Dokumenty, które będą potrzebne to:
1.zaświadczenie o dochodach
2.zaświadczenie lekarskie
3.orzeczenie
4.prośba
-zaznacz dlaczego mata BALSAN FUTURA będzie przydatna dla Twego dziecka
-napisz z ilu osób składa się rodzina
-z czego się utrzymujecie i o sytuacji materialnej rodziny
5.zdjęcie dziecka
wyślij na adres:
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul.Niedźwiedzia 2a
02-737 Warszawa
Czekaj na powiadomienie telefoniczne.Powodzenia :spoko:
_________________
Grażyna mama Piotrka(05.06.1996),Kasi(19.10.1999) i Pawełka zD(30.10.2009)
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2012-01-02, 16:25   

Wiecie może o co, prócz maty można starać się w fundacji Owsiaka? Ja jakiś czas temu otrzymałam programy logopedyczne dla Dawida. Chciałabym ponownie zwrócić się do nich o pomoc, najbardziej było by potrzebne dofinansowanie do ćwiczeń rehabilitacyjnych w ośrodku, jednak myślę że takiej pomocy nie udzielają ;/ Co myślicie?
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
grazynam69 
gaduła


Wiek: 54
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: podlasie
Wysłany: 2012-01-04, 13:29   

affelti :papa:
ten program logopedyczny dostałaś od Owsiaka, czy z jakiejś innej fundacji?
Ja napisałam do Polsatu i czekam na decyzję. Napisz o jaki program prosiłaś i czy w razie czego można ponownie się zwrócić do tej samej fundacji :papa:

A co do rehabilitacji to warto spróbować, może akurat się uda. Na początku przedzwoń do nich i upewnij się zanim wyślesz jakiekolwiek dokumenty :spoko:
_________________
Grażyna mama Piotrka(05.06.1996),Kasi(19.10.1999) i Pawełka zD(30.10.2009)
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2012-01-04, 13:53   

Z tego co mi wiadomo o pomoc do Owsiaka można starać się raz na 3 lata. Nam zakupili programy: Logopedia, oraz Wspomaganie rozwoju, łącznie w kwocie ok 4 tyś zł. Ogromny wydatek, sama nigdy bym ich nie zakupiła, a dzięki Owsiakowi nie dopłacałam ani złotówki :tak:
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu