FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Renta rodzinna a praca zarobkowa
Autor Wiadomość
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-05-27, 12:29   Renta rodzinna a praca zarobkowa

Proszę o poradę -Moj pełnoletni ale uczący się syn chciałby dorobić sobie w czasie wakacji (umowa o pracę) . Milosz otrzymuje rentę rodzinną po swoim tacie a ja mam na niego świadczenia rodzinne-nie wiem czy pobierając rentę rodzinną może prawnie dorobić nie tracąc jej i czy ja przypadkiem nie stracę świadczeń rodzinnych jeżeli w tym wypadku nasz dochód się zwiększy (czasowo-bo to tylko okres wakacyjny ) Proszę o odpowiedź :prosze:
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2012-05-27, 12:40   

aż tak to się nieznam ale chyba lepsza by była umowa o dzieło
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-05-27, 12:46   

Julka dla mnie nie ma znaczenia czy to umowa o pracę o dzieło czy jakakolwiek inna bo chodzi o to ,że bez umowy (jakiejś tam ) nikt Milosza nie chce zatrudnić -a to już zawsze dochód udokumentowany i tu moja obawa czy nie stracę świadczeń a Milosz renty
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2012-05-27, 13:10   

nam z Gopsu doradzili że jak nie chcę stracić zasiłku a miałam pracować 1 miesiąć to mam brać umowę o dzieło, ja biorę rentę chorobową chodziło mi żeby nie stracić rodzinnego. z tą umową jakoś się udało i nie straciłam ale i tak rodzinne poszło się ........... bo jakieś przepisy weszły i od hektarów wyliczali dochód i już nie mamy

najlepiej idź do ośrodka gdzie pobierasz świadczenia i oni Ci powiedzą bo te wytyczne ile można zarobić bardzo szybko się zmieniają , duże znaczenie ma też wiek dorabiejącego.i to jak się rozliczasz z pit. z nim czy osobno, bo jak jest pełnoletni to tak jakby na swoim jest
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-05-27, 13:46   

Gosiu, Miłosz może dorobić sobie na umowę o pracę. Ale żeby nie stracić prawa do renty Jego dochód nie może przekroczyć 2510 zł brutto miesięcznie (kwota ta obowiązuje do końca maja, od czerwca ma być zmiana - pewnie kosmetyczna, ale na wszelki wypadek zapytaj w ZUSie). Co do świadczeń rodzinnych to nie jestem pewna, ale z tego co wiem, to wakacyjny dochód syna będzie wliczany w Wasz rozdzinny dochód, więc musicie zwrócić uwagę na to, by nie przekroczyć progu dochodowego. Jeśli mi dasz dzień, albo dwa, to po niedzieli zadzwonię do koleżanki do MOPS i się dokładnie dowiem :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-05-27, 14:22   

Gosiu, nic nie jest napisane, by dziecko, na które jest przyznane zasiłek rodzinny, nie mogło sobie dorobić (chyba, że coś przeoczyłam), ale wzrośnie Wam dochód i w następnym okresie rozliczeniowym możesz nie łapnąć się na zasiłek.
Syn w przyszłym roku będzie musiał sam rozliczyć się z renty rodzinnej i zarobionych pieniążków ze stosunku pracy, ale Ty nadal będziesz mogła odliczyć ulgę prorodzinną, jeśli dochód Miłosza nie przekroczy 3 089 zł brutto (kwota wolna od podatku).

Radziłabym Ci jednak przedzwonić do Twojego MOPS i zapytać szczegółowo, żeby czegoś nie przeoczyć :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-05-27, 15:45   

proponuję zmienić temat wątku na bardziej naprowadzający, np.: renta rodzinna a praca zarobkowa, czy praca na rencie rodzinnej.

przy okazji - dzięki za taki temat, sama miałam kiedyś o to spytać w związku z sytuacją brata.
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-27, 16:01   

Tak też się stało Julito - dzięki serdeczne za sugestię. :prosze:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu