FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
petycja do rządzących
Autor Wiadomość
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2007-08-29, 00:07   petycja do rządzących

Przeczytałam na innym forum, że tworzą pismo w sprawie podwyższenia świadczeń pielęgnacyjnych, rent socjalnych, ich rewaloryzacji i kilku innych spraw związanych z finansami i wcześniejszymi emeryturami mam niepełnosprawnych dzieci. Proponuje się, aby każdy wydrukował ten list i przesłał go do kilku warszawskich urzędów. Co o tym myślicie ?
Boję się , że w obecnym okresie polityczny niebardzo to kogoś obejdzie. Z drugiej strony, gdyby takie listy przychodziły masowo ?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2007-08-29, 10:40   petycja do rządzących - wbrew pozorom ma to sens

Grażyno, myślę że wysyłanie petycji ma sens (wszak i kropla drąży skałę), chociaż efekty przychodzą bardzo powoli. Mam niewielkie, ale jednak, doświadczenie w takim "drążeniu" na skalę lokalną i ogólnopolską, związane ze stowarzyszeniem rodzin wielodzietnych. Pewne efekty udaje się uzyskać! Proszę podaj więcej szczegółów dotyczących projektowanej petycji (linki w sieci) i zmobilizujmy się... Czas jest dobry na takie inicjatywy (od strony "politycznej"), trzeba tylko potem nękać i dobijać się.
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-08-30, 17:46   

Grażynko, ja też jestem za wystosowywaniem petycji do władz różnego szczebla (lokalne czy ogólnokrajowe) jako działania oddolnego, które może (ale nie musi) przynieśc spodziewane efekty w postaci zwiększenia świadczeń socjlnych. Napisałam nie musi, gdyż mam obiekcje czy znajdzie się w budżecie kwota na sfinansowanie tego rodzaju działań socjalnych. Ale popieram prośbę gr0szka o podanie więcej informacji na temat projektowanej petycji (jakiś żródło).
Pozdrawiam, mama Zosi
_________________
Jarecky
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-30, 20:49   

Z tego co się orientuję to nie ma jakich podawać linków. Po prostu na jednym z for jedna z mam wpadła na taki pomysł, który został potem nagłośniony na kilku innych forach, m.in. na naszym :-)

Pismo trzeba przygotować, potem każdy powinien go podpisać i wysłać - chyba wtedy będzie najłatwiej.
Wysłać go należy pewnie do:
minister pracy i polityki społecznej Kluzik-Rostkowskiej (jest przychylna rodzinom, rodzicom)
rzecznika praw obywatelskich
rzecznika praw dziecka

tylko że....

Jak wszyscy wiemy idą wybory, a co za tym idzie nowe roszady. Pamiętacie pisaliśmy do TVP w sprawie kampani społecznej z okazji 2. Światowego Dnia Zespołu Downa :arrow: (tutaj o tym jest). Wysłałam na ten temat pismo do TVP z Waszymi i swoim podpisami i... cisza, bo akurat trafiliśmy na zmianę Wildsteina na Urbańskiego czy Urbańczyka (nie pamiętam :roll: ). Dzwoniłam nawet na Woronicza, to zbyli mnie, że należałoby to wysłać do jednej z redakcji, która zaopiniuje, gdzie to może pójść i czy w ogóle może pójść :]

Tak sobie myślę, że można uderzyć do czwartej władzy, czyli mediów. Ale sami widzimy, że co jakiś czas pojawiają się w tych programach materiały o rodzinach w bardzo złej sytuacji materialnej. Wydźwięk jest taki, że po programie do tej jednostkowej rodziny jakaś pomoc czasami idzie i na tym koniec...

ech, może przycinam skrzydła i jestem zbyt pesymistyczna, spróbować pewnie nie zaszkodzi.

Oczywiście jeśli ktoś z Was napisze takie pismo, proszę o zamieszczenie je w Zakątku tutaj - wtedy inni zainteresowani będą mogli skorzystać niejako z wzoru, wydrukować, podpisać i wysłać.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2007-08-31, 09:54   petycja do rządzących

Kilka tygodni temu spotkaliśmy się z p. Joanną Fabisiak (poseł PO, wcześniej radna W-wy), osobą która m.in. była pomysłodawcą bezpłatnych biletów ZTM dla dzieci z rodzin wielodzietnych w naszej "warszawce" (z biletów korzystamy już od kilku lat). Rozmawialiśmy o mieszkaniach dla rodzin wielodzietnych - temat trochę odległy od tego, o którym myślimy. Poruszyliśmy w trakcie rozmowy (w Radiu Józef) odrobinę tematu dzieci niepełnosprawnych - konkretnie adopcji dzieci. Ponieważ było to już kolejne spotkanie z p. Fabisiak, miałem wrażenie, że można się będzie do niej zwracać z różnymi "rodzinnymi" inicjatywami (tzn. związanymi z rodziną).

Myślę, że obok "oficjalnych" pism konieczne będzie tego typu lobbing indywidualny - trzeba tylko "wytypować" osoby, do których warto uderzyć. Mam jakieś kontakty w poszczególnych dzielnicach Warszawy, trochę (odległych ale zawsze) kontaktów sejmowych/senatowych...

Co do mediów, to mam "mięszane" uczucia... :-? i trochę trzeba ten temat przemyśleć.

Ale na pewno nie chcę idei poruszonej przez Grażynę uziemić!
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-11-20, 11:49   

Szanowni Internauci, Rodzice Dzieci Niepełnosprawnych, Osoby Niepełnosprawne i Wszyscy Ludzie Dobrych Serc, chcący pomóc


Aktualnie obowiązująca ustawa o podatku doch. od osób fizycznych uniemożliwia przekazywanie przez Was 1% Waszego podatku dochodowego wybranym przez Was osobom - podopiecznym Organizacji Pożytku Publicznego. Jeśli uważacie, że trzeba to zmienić, to


>>> KLIKNIJ i PRZACZYTAJ DALEJ
(kliknij na APEL o spowodowanie zmian w przepisach dotyczących 1% podatku-żółty pasek na samej górze)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-04, 21:09   

Nowy Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Jarosław Duda (PO) - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Pełnomocnik wykonuje swoje zadania przy pomocy Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, które stanowi wyodrębnioną komórkę organizacyjną w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Zakres kompetencji Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych określa ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Do zadań Pełnomocnika należy m.in.:

1) opracowywanie oraz opiniowanie projektów aktów normatywnych dotyczących zatrudnienia, rehabilitacji oraz warunków życia osób niepełnosprawnych,
2) opracowywanie projektów programów rządowych dotyczących rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych,
3) ustalanie założeń do rocznych planów rzeczowo-finansowych dotyczących realizacji zadań wynikających z ustawy,
4) inicjowanie działań zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności i barier utrudniających osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w społeczeństwie,
5) współpraca z organizacjami pozarządowymi

Telefon
(0-prefix-22) 55 10 202 lub (0-prefix-22) 55 10 117
Adres Biura
ul. Gałczyńskiego 4, 00- 362 Warszawa
Telefon do sekretariatu
(0-prefix-22) 826 96 73

:arrow: źródełko
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-06-24, 17:15   

Drodzy opiekunowie niepełnosprawnych dzieci.

Razem możemy więcej

Kilka mam wzięło sprawy w swoje ręce i przygotowują petycję o zmianie przepisów związanych z zasiłkiem i świadczeniem pielęgnacyjnym oraz składkami zdrowotnymi i rentowo-emerytalnymi.
W celu połączenia wysiłków w walce o zmianę przepisów, dotyczących świadczeń przysługujących zarówno rodzicom jak i ich niepełnosprawnym dzieciom założono forum dyskusyjne na które serdecznie zapraszają.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-09-11, 10:05   

Nowa strona forum ---> Razem możemy więcej
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-09-17, 17:45   

Właśnie ruszyła akcja podpisów.
Podpisałam dziś petycję u Jagi w szkole.
Janusz może nasze Stowarzyszenie też przyłączy się do akcji i zbierzemy podpisy w Borowicach?

Dziewczyny zrobiły kawał dobrej roboty! :prosze:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-09-18, 04:29   

Bardzo dobrej i wartosciowej roboty..teraz tylko podpisywac, kciuki trzymac co by w b..... rzadzacych szybko sprawne rozpatrzyli wszystko na tak....

Choc nie do konca w to gdzies w glebi wierze bo juz takie propozycje byly aby dostawala rodzina 50% utrzymania w DPS - w 98 roku i nic...przepadlo bez czytania w sejmie.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-10-02, 18:40   

Proszę Was o przeczytanie :arrow: petycji
I jeśli ją popieracie to proszę o :arrow: wysłanie głosu popierającego


:prosze:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2008-10-02, 18:57   

Głos wysłany, niestety często gęsto nasi decydenci mają nasze petycje w głębokim poważaniu. Dwa lata temu organizowaliśmy akcję "Stop okrucieństwu" mającą na celu zwiększenie kar dla osób znęcających się nad zwierzętami oraz uznanie tego za czyn o wysokiej szkodliwości społecznej. Mimo zebranych prawie 100 tysięcy podpisów sejm nawet nie rozpatrywał tej sprawy :-? Ale ważna jest świadomość, że przynajmniej nie siedzi się z założonymi rękoma.
Może w końcu znajdzie się ktoś kto weźmie pod uwagę głosy społeczeństwa.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-10-02, 19:55   

Mój podpis też złożony
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-10-02, 20:42   

Wysłane, może wreszcie ktoś... coś...
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu