FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnusy w Koszalinie - "Mały książę"
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9708
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-01-29, 13:10   

Alicja ja jestem najbardziej wyluzowaną starą panną na świecie. Naprawdę.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
sikorka 
mruczek

Wiek: 57
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 90
Skąd: Bojanowo
Wysłany: 2010-01-30, 17:31   

Iga dziękuje za podanie ceny opracowanego programu!Pozdrawiam! :-)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-03-08, 12:57   

IPET kosztuje nadal 300 PLN.

W naszym przypadku w przeważającej części spełnił nasze oczekiwania, korzystamy przy pracy z Michaszkiem zarówno w wytycznych, jak i załączonych materiałów pomocniczych (oczywiście niektóre, jak dzienniczki postępów, czy wzory do rysowania trzeba skserować, bo wykorzystuje się wtedy wiele razy). Na pewno trzeba robić to wspólnie z przedszkolem lub poradnią, bo fizycznie w domu się tego nie przerobi.

Jeszcze jedno - IPET niby jest roczny, ale w naszym przypadku (m. in. wskutek braku mowy czynnej) wiele elementów przechodzi na kolejne lata, my realizujemy zadania IPETa sprzed 2 lat. Na bieżąco mamy coroczną diagnozę z Mrzeżyna i Koszalina.

Iga napisał/a:
Nie możesz na turnusie zdradzać niezadowolenia, ani wnosić uwag co do sposobu prowadzenia zajęć, bo zostaniesz usunięta i na przyszłość już nie pojedziesz.

Bez przesady. Organizatorzy wręcz oczekują konstruktywnych uwag, również krytycznych. Warto byłoby tylko przy tym zachować ogólnie przyjęte zasady i odróżniać krytykę od krytykanctwa.

Prośba jedna: nie oczekujcie cudów, to są wskazania i zalecenia do dalszej pracy po turnusie wynikające m. in. z jedno lub dwutygodniowej obserwacji dziecka, wobec tego w rzeczy samej nieraz odbiegają od naszych spostrzeżeń.

Nam odpowiadała intensywność zajęć i sposób ich prowadzenia i do Małego Księcia co najmniej raz w roku będziemy jeździć, traktując ten turnus jako uzupełnienie turnusu dwutygodniowego w Mrzeżynie.

A atmosfera jest naprawdę rodzinna, szczególnie, gdy postarają się o to
sami uczestnicy :-)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-05-01, 23:00   

Czy ktoś może wybiera się z Was na czerwcowy turnus, dokładnie od 7 czerwca, bo z Frankiem zapisałam się i ciekawa jestem czy ktoś ze znajomych Zakątkowiczów będzie..a może jakies spotkanie z koszalińskimi Zakątkowiczami???
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
mago 
mruczek


Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-01, 23:24   

My jedziemy w sierpniu :-(
_________________
Małgosia mama Asi z zD (24.02.2009) oraz dwóch przystojnych chłopaków
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2011-01-05, 23:55   

Tak sobie właśnie myślałam by wrócić do tego wątku, bo w zeszłym roku (krótko po turnusie) zamierzałam jechać jeszcze raz do Małego Księcia z Frankiem, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw chyba jednak zrezygnuję.
Nie wiem czy ktoś się zapisuje z mam młodszych dzieci, ale ja po tym turnusie nie polecam jednak maluszkom tego typu turnusu. Jeśli mogę komuś doradzić, pomóc to jak dla mnie tempo zajęć, rozmieszczenie w czasie w ogóle nie liczy się z możliwościami percepcyjnymi, fizycznymi dwulatka. Bardzo żaluję, że pomimo wcześniejszych zapewnień, telefonów nikt nie wziął jednak pod uwagę, że Franek ma swoje drzemki południowe i bez tego żadna nauka, nawet zabawy nie wciągną go w ogóle bo on najzwyczajniej pada i śpi. No ale panie terapeutki się jednak uparły i wmawiając mi, że Franiu da radę...niestety wyszło na moje i parę razy stracił zajęcia bo zasypiał, albo był tak płaczący że nie dało się z nim współpracować.
Szkoda, że ośrodek nie ma żadnego zaplecza, świetlicy, gdzie rodzice mogliby się integrować, wymieniać doświadczeniami, a dzieci spotykać i bawić. No pod tym względem wielka szkoda. Sam ośrodek bardzo fajny, naprawdę wygodne, zadbane pokoje, dobre jedzenie, miła obsługa. Franek najbardziej lubił bity komputerowe, ja nie mogę o reszcie za dużo powiedzieć, bo niestety zasadą ośrodka jest brak możliwości uczestniczenia w zajęciach dziecka (może nie wszystkich ale na pewno w ciągu trzech pierwszych dni jest to zakazana-dziwne prawda ;/ . BYłam raz na zajęciach z SI i chodziłam na zajęcia integracyjne dla dzieci, poza tym nie wiem dlaczego tak restrykcyjnie przestrzega się tych zasad skoro raz jak poszłam z Frankiem na SI Pani była zdziwiona, że znam tyle wierszyków, że Franek chętniej współpracuje, no skoro do niego gadałam, wydurniałam się to się chłopak otworzył-to chyba normalne :-)

Reasumując, dla starszych dzieci takie tempo zajeć może być odpowiednie, jest duży wachlarz zajęć, są krótkie przerwy więc trudno by wyszło z tzw obiegu, ale jak dla maluszków to jednak zbyt napięty program i bez przerwy na sen nie da się tego przejść w skupieniu i odpowiedniej koncentracji.
Jeśli już miałabym się kiedyś wybrać do Koszalina, o ile będzie mi to dane to może jak Franek będzie miał już rozkład dnia bez drzemek, ale to jeszcze się zastanowię...
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-01-07, 17:32   

Oj tam dziwne Armadia...poszlabys na zajecia i pisala potem, ze Franek na SI nie przekraczal linii srodka, na Dennisonie krecil osemki od zlej strony, a na terapiku robil to samo co na polisensorze ;-)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-10, 21:36   

Ostatni post pół roku temu, nikt nie był później, żadnych wrażeń?

Wybieramy się wkrótce z juniorką i sam jestem ciekaw, jak będzie, bo to nasz debiut w Koszalinie.

Interesuje mnie jedna kwestia techniczna, co z tym internetem, nadal nie ma (info o tym było z 2009 roku), bo będę tak pół w pracy, a pół na urlopie i to dość ważna kwestia.
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-15, 09:45   

Ok, internet jest, kwestie merytoryczne, gdyby ktoś był zainteresowany, poruszę po powrocie.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-08-17, 13:25   

vincent, pisz na żywo, takie spostrzeżenia są najciekawsze.

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i gospodarzy turnusu :papa:
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-01-20, 13:17   

Ostatnie informacje z Koszalina:

Z uwagi na duże zainteresowanie nowoutworzonym Niepublicznym Specjalistycznym Przedszkolem Terapeutycznym „Mały Książę” w Koszalinie przy ul. Dywizji Drezdeńskiej 13 z ofertą przygotowaną dla dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, a w szczególności z autyzmem zlikwidowane zostały tygodniowe turnusy psychoterapeutyczne w ośrodku "Mały Książę".

Dwutygodniowe turnusy realizowane będą w Mrzeżynie w OW Bogdanka.

Oby jak najdłużej :-)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu