FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rehabilitacja słuchowa małych dzieci - Fundacja Orange
Autor Wiadomość
Makowa 
mruczek

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 102
Skąd: pow. poznański
Wysłany: 2013-03-13, 23:56   Rehabilitacja słuchowa małych dzieci - Fundacja Orange

Postanowiłam promować na Zakątku Program Fundacji Orange "Dźwięki marzeń". Program skierowany jest do małych dzieci z wadą słuchu i obejmuje wypożyczenie aparatów słuchowych, rehabilitację słuchową w domu oraz turnusy rehabilitacyjne. Program działa w całej Polsce. Szczegóły na stronie Fundacji Orange w zakładce Dźwięki marzeń. kliknij
Polecam jako mama dziecka objętego programem. Koordynatorzy programu są w większości dużych miast w Polsce, a program obejmuje cały kraj.
_________________
Mama Heli (ur. 10.09.2010 r.) i Brunona z ZD (ur. 24.05.2012)
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2013-03-15, 07:15   

Byłam w tym programie i Ewa miała na początku wypożyczony aparacik.
Niepoinformowano nas na początku ,że do wypożyczenia aparatu nie trzeba mieć podbitego zlecenia i niepotrzebnie jeździłam do NFZ-tu po pieczątkę.Straciłam przy tym dużo czasu.
U nas aparacik się nie sprawdził,bo przymierzany działał dobrze,a potem sprzęgał się ,słychać było nieustanne piszczenie .
Jeździliśmy na obniżanie jakiś progów słyszalności,bo nie miał manualnej regulacji.
Jednak dziecko płakało i nie dawało sobie założyć.
Tłumaczono to ceną wypożyczanego sprzętu,że jak tani,to nie ma co wymagać.
Jednak wiem,że niektórzy korzystają i są zadowoleni.
_________________
Ewci z zD
 
 
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2013-03-15, 13:05   

Nas niestety nie objęto tym programem choć 2 razy próbowaliśmy :(
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
Makowa 
mruczek

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 102
Skąd: pow. poznański
Wysłany: 2013-03-15, 18:03   

W tym roku stare aparaty wymienili nam na całkiem nowe i lepsze modele (teraz mamy phonaki), więc dementuję jakoby mieli stary sprzęt. I będziemy mieć je tak długo, puki nie dostaniemy kasy z PCPR na własne, więc jestem b. zadowolona.
_________________
Mama Heli (ur. 10.09.2010 r.) i Brunona z ZD (ur. 24.05.2012)
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2013-03-15, 18:18   

Wiesz,też pewno jest tak,że wymieniają ten sprzęt nie od razu u wszystkich,tylko rejonami.
_________________
Ewci z zD
 
 
małgosia 
mruczek


Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2013-03-28, 14:01   

Mamo Ewy, moja Małgosia ma 6 lat. Od początku byłam w Dzwiękach Marzeń i bardzo dobrze oceniam ich działania i to jak pomogli mojej córce. 2 razy byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym i przez 2 lata Gosia korzystała z logopedii w domu.Oczywiście wszystko było za darmo. Kiedy miała ok. roku próbowaliśmy założyć jej aparaty słuchowe z banku aparatów/wtedy miała niedosłuch ok 60-70 db. Całkowite fiasko. Nie akceptowała aparatów całkowicie.Zrezygnowaliśmy. Przeszliśmy 2 operacje drenażu uszu. Też nie do końca udane. Dreny wypadały. 3 dni temu znów udaliśmy się do Banku aparatow żeby spróbować.Teraz jej niedosłuch zmniejszył się do 40-50db. Od 3 dni nosi aparaty cały dzień i jesteśmy mile zaskoczeni jej pozytywną reakcją. Najprawdopodobniej są dobrze ustawione i ona czuje korzyść. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze choć niepokoi mnie jedno ucho. Po całym dniu nieładnie pachnie????? :-? Będę kontaktować się z laryngologiem. Życzę wam powodzenia.
 
 
małgosia 
mruczek


Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2013-03-28, 14:02   

Nasz aparat z Banku to oticon też całkiem oK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu