FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gorset dynamiczny.
Autor Wiadomość
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2013-04-18, 13:55   Gorset dynamiczny.

Lekarz zaproponował mi przymiarke do gorsetu dla Wikola, jako profilaktykę skoliozy (Wikol jest trochę niesymetryczny). Ktoś stosował?
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-18, 19:50   

No to coś nowego na Zakątku :cool2:
Jakoś mi dziwnie brzmi, aby dziecko wiotkie wkładać w gorset :nzastanawianie: Ale piszę tylko na podstawie intuicji, więc mogę się mylić.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2013-04-19, 11:09   

Podobno jest to ubranko z taśm. Zalecane właśnie dla dzieci wiotkich. Podobno pomaga wzmocnić mięśnie (może podobnie jak taping). Po konsultacji napiszę i może rzucę linkiem.
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
semm 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lut 2010
Posty: 1550
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-04-19, 11:25   

Kulka, a czy to nie chodzi o gumy derotujące . Jeśli tak to moja Madzia chodziła w nich. Gumy te robi się na miarę. Dla dziecka koszmar, bo jest ściśnięta od góry do dołu.

W linku przedstawilam dolne, ale sa jeszcze górne - gorset.

Dziecko w tym ma chodzić, bo siedzieć się w tym zabardzo nie da - nie można oddychać :lol: chodzi się tyle ile dziecko da radę. Moja Madzia dawała radę po pół godziny dziennie, potem padała. :lol:
_________________
Ewa, mama Madziuni i Michała
Przedstawienie
Suwaczek Madziuni
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-04-19, 11:33   

Ja widziałam na dziecku coś takiego. Jak byliśmy na turnusie w Neuronie to był tego pokaz. Dziewczynce założyli taki kombinezon, matko jak ona płakała :cry: Płakała dlatego, że jej ciałko już się przyzwyczaiło do "złej" postawy a ten kombinezon wymuszał na niej tą poprawną. Po założeniu można było zobaczyć jak zmieniła się jej postawa :tak:
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-04-19, 18:24   

Za :arrow: Wikipedią
Cytat:
Gorset dynamiczny (SpineCor, DCB – Dynamic Corrective Brace) – jest najnowszym rodzajem gorsetu stosowanego w leczeniu skolioz. Badania wykazały, że jest skuteczny w 89%. Pacjenci noszący ten typ gorsetu, mogą zdejmować go na 4 godziny dziennie (inne gorsety muszą być noszone 23 godziny na dobę). W porównaniu do innych gorsetów, pozwala na dużo większą swobodę ruchów, jest mniej widoczny pod ubraniem i nie powoduje nadmiernego nagrzewania ciała. Nie wywołuje też efektów ubocznych, jak atrofia mięśni.


Hmmm niby ma to sens :nzastanawianie: , ale jak wytrzymać w tych paskach 20 godzin? I ile wyniesie dofinansowanie, bo cena kształtuje się od 1400 zł w górę.
I dużo można dowiedzieć się tutaj :arrow: Rehabilitacja - gorsetowanie
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu