FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o opinie dot. potrzeb edukacyjnych dzieci 0-6r.ż.
Autor Wiadomość
Dor81
milczek

Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-09-03, 17:12   Prośba o opinie dot. potrzeb edukacyjnych dzieci 0-6r.ż.

Dzień dobry,

jestem z zawodu pedagogiem specjalnym, zwykle pracuję z dziećmi z wadą słuchu, w ostatnich latach zainteresowałam się rozwojem małych dzieci od urodzenia - sama jestem podwójną mamą.
Mam do Państwa pytanie o opinię na temat stanu wczesnej edukacji dzieci z zespołem Downa.

Czy wg Państwa jest ona wystarczająca?
Czy bylibyście Państwo skłonni zapisywać dzieci na dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe? Czy czujecie Państwo taką potrzebę? A może jest w Warszawie fundacja czy stowarzyszenie zainteresowane zajęciami z wczesnej edukacji?

Noszę się z zamiarem ponownego prowadzenia zajęć metodami Glenna Domana - prowadziłam już takie w różnych placówkach i we własnym domu, ale miałam przerwę na drugiego potomka:-).
Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się ze mną Państwa opiniami na ten temat.

Proszę nie traktować mojego postu jako reklamy, chciałabym pomóc a wiem z doświadczenia, że metody Domana są skuteczne. Służę również radą jak i co robić w domu, jeśli Państwo byliby zainteresowani odpowiem na maila.
Bardzo dziękuję za poświęconą uwagę.
Dorota Skiba
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-09-03, 19:47   

Tutaj kilka postów --> klik
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Dor81
milczek

Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-09-04, 10:24   

Dziękuję za podesłanie linka, widzę że fundacja Daj Szansę działa faktycznie wg schematu Domanów - jest to rzeczywiście duże obciążenie dla rodziców, sama nie wyobrażam siebie i swojego dziecka w takiej terapii.

Mam bliską znajomą, która będąc w ciąży dowiedziała się że jej dziecko będzie miało uszkodzenie mózgu. Znajoma zaczęła z nią terapię praktycznie zaraz po urodzeniu. Efekty są takie że dziewczynka w badaniach psych.-pedagogicznych wykazuje rozwój o 2-3 lata szybszy od rówieśników.

Doman jest kontrowersyjny, ale skuteczny. Ja z moim starszym synem przeprowadzałam ciąg zabaw tylko 2 razy dziennie po dosłownie 2-3 minuty. Nie uważam tego za zabranie dzieciństwa, a efekty w postaci czytania, liczenia. pamięci i kojarzenia faktów - są.
Dziękuję za opinię:-)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-04, 12:23   

Tu w wątku o nauce czytania mamy czytanie globalne dostosowane przez Panią Kasprzak

Dor81 napisał/a:
,
Mam do Państwa pytanie o opinię na temat stanu wczesnej edukacji dzieci z zespołem Downa.

Czy wg Państwa jest ona wystarczająca?
Czy bylibyście Państwo skłonni zapisywać dzieci na dodatkowe zajęcia ogólnorozwojowe? Czy czujecie Państwo taką potrzebę? A może jest w Warszawie fundacja czy stowarzyszenie zainteresowane zajęciami z wczesnej edukacji?
Dorota Skiba


Wszystko zależy od tego jakie dziecko dostanie zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania, a także od portfela rodzica i jego zdeterminowania na usprawnianie dziecka.
Większość z nas kupuje zajęciami z logopedą, a staramy się uczyć czytać zwykle metodą p.Cieszyńskiej, choć jak Pani zauważy w wątku edukacyjnym przyglądamy się wszystkim metodom pojawiającym się na horyzoncie terapeutycznym.
Co do stowarzyszeń czy fundacji - to są one zainteresowane takimi zajęciami i mają zwykle na swoich stronach ofertę skierowaną do rodziców małych dzieci.
U Bardziej Kochanych to -wierszyki masażyki i dogoterapia z elementami logopedii

zajęcia w Fundacji Krasnal
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
ilonidas 
cichosza


Wiek: 44
Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 29
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Wysłany: 2014-09-11, 16:13   

witam.ja mam pytanie tego typu iż dzisiaj kolejny raz odrzucili moj wniosek o wczesne wspomaganie raz czepili sie tego ze nie taki druk od neurologa pozniej o to zenie tak napisane bo trisomia 21 to jeszcze nie niepełnosprawność i neurolog ma napisać co mu dokładnie dolega i teraz jeszcze czepili sie tego że olek w orzeczeniu o niepełnosprawności nie ma jakiejś literki R o ktorą mam rozszerzyc to orzeczenie i jeszcze raz złożyc wniosek i dostarczyc wszystkie zaświadczenia nie mam pojecia co teraz chce mi sie wyc . czy te procedury sa normalne.... ja głupieje :-(
_________________
mama antka21.12.2008 i olka zd 09.08.2012
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-09-11, 16:33   

Tutaj wątki o ---> wczesnym wspomaganiu
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
ilonidas 
cichosza


Wiek: 44
Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 29
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Wysłany: 2014-09-11, 18:10   

dziekuje :-)
_________________
mama antka21.12.2008 i olka zd 09.08.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu