FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Monitoring obywatekski Konwencji o prawach osób niepełnospra
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2014-09-29, 14:42   Monitoring obywatekski Konwencji o prawach osób niepełnospra

Monitoring obywatelski Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami to elektroniczny system zgłaszania naruszania praw osób z niepełnosprawnościami

Na stronie www.monitoringobywatelski.firr.org.pl przyjmowane są zgłoszenia o naruszeniach w obszarach takich jak: edukacja, praca, zabezpieczenie społeczne, dostępność informacji, wybory, ubezwłasnowolnienie, psy przewodniki i dostępność architektoniczna.

Każdy będzie mógł na wyżej podanej stronie zgłosić naruszenie praw osób z niepełnosprawnościami w Polsce i tą drogą uzyska wsparcie od ekspertów, którzy doradzą jak dany problem rozwiązać na gruncie obowiązującego prawa.

Użytkownicy strony mogą również zgłaszać w witrynie dobre praktyki
działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z: Fundacja Pies Przewodnik, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Fundacja Aktywizacja, Polski Bank Spółdzielczy, Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Politechnika Gdańska, Polski Związek Głuchych i Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.

Eksperci, reprezentujący te organizacje, będą konsultować zgłoszenia, zgodnie ze swoją specjalizacją.

Projekt jest finansowany z dotacji w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
  
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2014-09-29, 14:49   Monitoring obywatekski Konwencji o prawach osób niepełnospr

Ważne!
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-09-30, 19:24   

Świetna inicjatywa. Mam nadzieję, że się sprawdzi :spoko: Przydaliby mi się bardzo w czasie, gdy szarpałam się o przyjęcie Młodej do przedszkola i Pan Burmistrz w momencie, kiedy wspomniałam o Konwencji Osób Niepełnosprawnych powiedział, żebym zaczęła żyć rzeczywistością a nie realiami. Ech. Mam nadzieję jednak, że nigdy nie będziemy musieli z tego korzystać!
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2014-09-30, 19:32   

Ja już skorzystałam z ich pomocy, dostałam wyczerpującą odpowiedź eksperta już na drugi dzień. Uważam, że to bardzo dobra inicjatywa na rzecz rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych.
Jednym z Serwisów Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego jest serwis:
pomocdlarodzicow.pl
a w nim działa Punkt konsultacyjny, gdzie konsultantki odpowiadają na pytania rodziców dzieci z niepełnosprawnościami z obszaru edukacji, służby zdrowia, orzecznictwa, prawa pracy i pomocy społecznej.

Użytkownicy strony mogą również zgłaszać w witrynie dobre praktyki
działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-09-30, 20:32   

Może skorzystam - zobaczę jak jutro pójdzie rozmowa z dyrekcją w ośrodku w szkole odnośnie IPET, dodatkowych zajęć dla Bartosza i pisma kóre złozyłam w czerwcu do dzis nie uzyskałam odpowiedzi ani ustnej ani pisemnej nie wspomnę już o pismie do OPS odnośnie usług specjalistycznych dokumenty zożyłam w styczniu :okular: - i weź sie nie denerwuj :-x
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16916
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-30, 21:26   

Dzięki Marzenko za link :spoko:
martas napisał/a:
Świetna inicjatywa. Mam nadzieję, że się sprawdzi :spoko: Ech. Mam nadzieję jednak, że nigdy nie będziemy musieli z tego korzystać!


oby nie...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-09-30, 21:43   

Jakoś wiecęj jest uwag niekorzystnych (tematy problematyczne) jak o pozytywnym akcencie. Mnie i Bartosza spotał 1 od wielu lat :okular:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-10-01, 08:44   

Je też już korzystałam z pomocy konsultanta w pomocdlarodziców.pl, polecam :spoko:
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2014-10-01, 21:17   

groszek napisał/a:
Dzięki Marzenko za link :spoko:
martas napisał/a:
Świetna inicjatywa. Mam nadzieję, że się sprawdzi :spoko: Ech. Mam nadzieję jednak, że nigdy nie będziemy musieli z tego korzystać!


oby nie...


A ja wprost przeciwnie chcę i wolę być bardziej optymistycznie nastawiona do życia i do tej inicjatywy społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych. Uważam, że jest to wspaniała inicjatywa i, że jako forumowicze możemy a nawet powinniśmy zgłosić nasze szanowne Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa jako społecznie bardzo dobrą praktykę i kopalnię wiedzy dla rodziców, opiekunów, terapeutów, nauczycieli osób niepełnosprawnych. :spoko:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-10-01, 21:54   

Marzenko ale mi chodzi o to, żebyśmy po prostu problemów nie miały żadnych, żeby musieć się do nich zwracać. :-)
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16916
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-02, 11:18   

Oczywiście Dobre Praktyki jestem za ! :spoko:
Monitorowanie złych też jestem za, ale oby ich nie było!

Masz rację super inicjatywa :tak:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu