FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Noopept, alpha gpc...
Autor Wiadomość
merysia7 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-15, 14:11   Noopept, alpha gpc...

Witam wszystkich serdecznie :-) To mój debiut na forum wiec się najpierw przedstawię, mam na imie Marysia a nasz synuś z ZD Nikodem latek prawie 2, jesteśmy z Sosnowca.
Z tego względu że dopiero zaczynamy intensywną suplementacje mamy pytanie do wszystkich mam :-) Czy słyszałyście może o Swiss Herbal Institute? Mają tam bardzo dużo suplementów dla mózgu typu noopept, alpha gpc, ginkgo itd tyle że to jest w formie proszków. Ciekawa strona ale prosze napiszcie co wy o tych produktach myślicie. Z góry wszystkim dziekuje :*
_________________
Marysia mama Nikodema z ZD ur.28.03.2013
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16903
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-15, 18:31   

Widzę, że lubisz dwa w jednym ;-) powitanie z suplementacją.
Niech ten post zostanie gdzie jest, ale żebyśmy Cię powitały -to,załóż oddzielny wątek powitalny-tu

Z suplementów, które wymieniłaś stosowałam tylko ginko i moim zdaniem -strata pieniędzy
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
merysia7 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-17, 14:22   

Tyle że ciekawi mnie bardziej ta firma i ich produkty -Swiss Herbal Institute. Ale dzieki za info
_________________
Marysia mama Nikodema z ZD ur.28.03.2013
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2015-02-17, 16:36   

Marysiu, a mnie ciekawi, skąd masz informację o tej firmie? Ktoś Ci ją polecał?
Swego czasu suplementowałam córkę z dość dobrym skutkiem, ale tej firmy nie znam.
Suplementy w proszku wydają mi się bardzo kłopotliwe do podawania.
Zainteresował mnie jeden na ich stronie, ale nie widzę jakiejś rewelacji cenowej w stosunku do kapsułek.
 
 
merysia7 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-17, 19:56   

Firme znalazłam przypadkiem podczas poszukiwania informacji na temat noopeptu i niestety nie znam nikogo kto by korzystał z ich produktów. Ostatnio na stronie dla kulturystów znalazłam wpis że tego typu produkty w proszku są lepsze bo są czyste i nie mają żadnych niepotrzebnych dodatków, dodam że oni biorą takie suplementy jak nasze dzieciaczki :lol: U nas jeszcze takiej typowej suplementacji nie było jedynie czystek i maca (korzeń) a od jutra logiq no chyba że ktos tutaj mi napisze że mam tego nie podawać :-D
_________________
Marysia mama Nikodema z ZD ur.28.03.2013
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2015-02-17, 21:41   

Podajesz dziecku czystek? A kto Wam to zalecił? Z tego co wiem, nie jest zalecany dla dzieci klik.
Jesli chodzi o macę to tez jestem zaskoczona, że ktos podaje małemu dziecku. Z tego co wiem, mozna podawac ten suplement dopiero nastolatkom. Co do logiq - nie mozna przyjmować go ciągle, lecz w sciśle określonych protokołach.
W wątku powitalnym doczytałam, że Twój synek ma problemy z wątrobą. Bałabym się podawać mu jakiekolwiek suplementy. :nie:
 
 
merysia7 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-18, 12:38   

Czystek można podawać dzieciom od 6 miesiąca życia w formie herbatki czyli z czystych ziółek do zaparzania bez żadnej dodatkowej chemii. Mace podawałam gdyż wyczytałam że w krajach gdzie quinoa i maca są na porządku dziennym tam dzieci z ZD lepiej sie rozwijają. Mace podawałam naturalną (sproszkowany korzeń). W linku który mi udostępniłaś pisze aby trzymać zdala od dzieci, to pewnie dlatego że jest w formie tabletki czyli grozi np. zadławieniem. Niestety nie mam możliwości wklejenia linków gdyż przeglądam strony różnych narodowości ( teraz przeglądam Japonie :lol: ) i najważniejsze tylko notuje. Co do logiq to chyba z niego zrezygnuje a bede podawać również czyste zioła w formie herbatki (Brahmi i Gotu-kola) co prawda według ayurvedy powinnam zacząć od 3r życia ale wdrożymy 1/3 zalecanej dawki. Wracając do czystka to uważam że właśnie dzięki niemu nasza wątroba tak szybko sie wyleczyła.
_________________
Marysia mama Nikodema z ZD ur.28.03.2013
 
 
merysia7 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-18, 13:33   

Jeszcze coś mi sie przypomniało :-D przeglądając jeszcze raz linki które mi przesłałaś ,zauważyłam kolejne oszustwo firm- tzw "ekstrakt" np maca cyt. ekstrakt maca 4:1 w jednej kapsułce 500mg :-? Wyjaśniam, ja dla męża kupiłam też taki ekstrakt tyle że ekstrakt maca 10:1 w jednej kapsułce 500mg :-) Dzienne spożycie macy to 5g czyli 5000mg tj jedna mała łyżeczka czystej sproszkowanej macy. Czyli, aby podać odpowiednią dawke dzienną trzeba zjeść 10 tabletek. Ale sie nagadałam :lol:
_________________
Marysia mama Nikodema z ZD ur.28.03.2013
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16903
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-19, 10:33   

Ja też lubię macę. Tylko taką
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
merysia7 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-20, 20:19   

Ja zdecydowanie też wole tą :-D
_________________
Marysia mama Nikodema z ZD ur.28.03.2013
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2015-02-21, 08:21   

Marysia, naprawdę podajesz swojemy malutkiemu synkowi macę?
Zaintrygowałas mnie. Przeszukałam Internet, ale nic nie znalazłam.
Ani po polsku, ani po angielsku.
W google jedyny link jaki się wyświetla, kieruje do tej naszej dyskusji.
klik
Pytam, ponieważ, kiedy moje dziecko miało 2 lata, dostałam od dr Sadowskiej receptę na pewne witaminy i minerały. W aptace pani powiedziała, ze mi ich dla takiego malutkiego dziecka nie sprzeda. Bo jest za małe i organizm sobie z tym nie poradzi. Pisałam już o tym tu na forum kiedyś.

Natomiast duzo jest linków kierujących do dyskusji na temat podawania macy mężczyznom, ponieważ zawiera elementy przypominające hormony, które wspomagają produkcję naturalnego testosteronu.
Wiem, ze u nas jest dostępna dla młodziezy od 14 roku zycia klik.

Tu jeszcze o działaniu preparatu:
Cytat:
Użyteczne składniki

Korzeń maca zawiera spore dawki protein, żelaza, cynku, magnezu, wapnia, węglowodanów, fosforu i wiele różnorakich witamin. Ponadto zawiera on elementy przypominające hormony, które wspomagają produkcję naturalnego testosteronu i estrogenu oraz polepszają ukrwienie dolnych partii ciała. W połączeniu z bogactwem protein stanowi to niezwykle interesujący składnik pożywienia, wspierający rozwój mięśni. Wielu konsumentów potwierdza pozytywny wpływ korzenia maca na rozwój fizyczny i umysłowy, również sportowcy i alpiniści bardzo doceniają korzeń maca. W tradycyjnej medycynie maca był używany do wspomagania wydajności fizycznej organizmu oraz eliminowaniu problemów związanych z okresem menopauzy.
 
 
merysia7 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-02-21, 13:34   

Najpierw sprostowanie do mojego poprzedniego posta, chciałam w nim przekazać tylko to że tabletki są słabsze mimo tego że pisze iż jest to ekstrakt. Pisze jeden post po kilka razy bo mi sie ulatnia wszystko podczas rejestracji :lol: ale juz daje rade :lol:

Kiedyś gdy synuś miał 2 miesiące w aptece nie chcieli mi sprzedać essentiale mimo tego że tłumaczyłam iż ten lek to zalecenie lekarza oraz że dostawał go w szpitalu.

Jeśli znajde iformacje o których pisałam to podeśle linka. A tutaj jeszcze skrawek info:
..." Maca jest rośliną o właściwościach adaptogennych, czyli - jej działanie dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdego organizmu w zależności od wieku oraz płci osoby, która ją stosuje. Istnieją doniesienia potwierdzające, że stałe przyjmowanie maki pomaga w leczeniu schorzeń polegających na osłabieniu jakiegoś organu, np. wzroku, czy też powolnej utraty słuchu."
Podam pewien przykład- oregano, który chyba wszyscy używamy w kuchni i podajemy również dzieciom, olejek z oregano, zalecany powyżej 14 roku życia. Wniosek, wszystko jest dla ludzi lecz w odpowiedniej postaci i ilościach.

Oczywiście ja nie jestem wszechwiedząca i moge sie mylić ale zawsze przed podaniem czegoś mojemu dziecku to najpierw szukam rzetelnych informacji na dany temat a potem próbuje na sobie i mężu :-D dopiero potem wprowadzam synusiowi przeliczając na jego wage i odmierzając mg na wadze jubilerskiej :lol: Staram sie jak tylko moge i mam wielką nadzieje że nie robie mu tym krzywdy.
_________________
Marysia mama Nikodema z ZD ur.28.03.2013
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu