FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Abonament postojowy dla osoby niepełnosprawnej
Autor Wiadomość
Grutom 
mruczek


Wiek: 58
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-07-25, 14:48   Abonament postojowy dla osoby niepełnosprawnej

Witam
W dniu dzisiejszym poszedłem przedłużyć abonament inwalidzki na strefy płatnego parkowania( W Krakowie inwalidzi mają 90% zniżki). Wykupując abonament zapytałem Panią z biura obsługi interesantów dlaczego abonament inwalidzki jest przypisany do konkretnego pojazdu natomiast abonament firmowy jest na okaziciela czy inwalidzkiego abonamentu nie dało by się wystawić także na okaziciela , przecież inwalida nie jest skazany na jednego z opiekunów ani przypisany do jakiegoś pojazdu. Ponieważ z żoną mamy stare auta czasami któreś z nich odmawia posłuszeństwa i wymaga naprawy wtedy na zabiegi wożę syna drugim autem za które muszę płacić w strefach Płatnego parkowania. Pani mi odpowiedziała że zniżka przysługuje tylko na jeden pojazd ! Wiec starałem się Pani wytłumaczyć że dwoma autami naraz nie pojadę w dodatku dostaję tylko jeden abonament który będę przekładał w zależności od tego którym autem pojadę dlatego proszę o wystawienie na okaziciela lub przypisanie abonamentu do osoby a nie do pojazdu bo zniżka przysługuje osobie. Niestety Pani powiedziała żebym napisał do rady miasta w tej sprawie. A jak wygląda sprawa w Państwa miastach? Podzielicie się Państwo doświadczeniami?
Pozdrawiam Tata niepełnosprawnego Tymoteusza
_________________
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa Niech już lepiej pozostanie tam gdzie jest........
Tomek tata Natalii(2008) oraz Tymoteusza z Z.D. (2013)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16916
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-25, 16:12   

My sporadycznie parkujemy w Warszawie, najwyżej raz w miesiącu, więc w ogóle nie wiem jak u nas ta sprawa wygląda, ale postaram się dowiedzieć.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-07-25, 21:51   

We Wrocławiu dla niepełnosprawnych jest tzw. "abonament 0" - posiadacz tego abonamentu nie płaci za korzystanie ze stref płatnego parkowania. Abonament jest przypisany do konkretnego pojazdu, którego właścicielem jest albo sam niepełnosprawny albo wskazana przez niego osoba albo opiekun prawny.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2016-07-28, 08:09   

W Szczecinie też bezpłatny .
Ale przypisany do pojazdu.
_________________
Ewci z zD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu