FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kinezyterapia starszych dzieci; ponad 3-letnich
Autor Wiadomość
Babcia Teresa 
cichosza

Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2008-02-19, 22:07   Kinezyterapia starszych dzieci; ponad 3-letnich

Wiem, że to część fizjoterapii; gimnastyki ruchem, ale
poradźcie coś na temat usprawniania starszych dzieci, ponad np. trzyletnich.
Otóż Kacperek ma nadmiernie wiotkie ;
- palce (tak, że nie może przekręcić klucza, palce wyginają się "do tyłu" pod kątem prostym),
- nadgarstki (nie ma siły wciągnąć bardziej dopasowanych butków),
- stopy (wykoślawia stopki, szcególnie jedną przy chodzeniu ; rtg; nic nie wykazało),
- buzię, język (mówi wiele, ale b. niewyraźnie; pani logopeda, stwierdziła, że b, się stara, ale nie jest w stanie).
Może jakieś i jakie ćwiczenia dodatkowe, naświetlanie, ; coś o czym nie wiemy.
Wczesną rehabilitację rozpoczął b. wcześnie , bo już w wieku 3 tg, ale trwała tylko do 3-go roku życia.
Potem dzieci ... mają iść do przedszkola. Wprawdzie ma zajęcia korekcyjne, wspaniałą logopedkę, ale swojej fizyczności, nie przeskoczy.
Może ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie ???
_________________
" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-02-20, 06:06   

Teresko to faktycznie macie problem. Ja niestety nic Ci nie potrafię doradzić bo Adaś raczej jrst mało wiotki.Ale może się ktoś odezwia.
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2008-02-20, 22:05   

Nie słyszałam,aby jakieś zabiegi typu naświetlania poprawiały napięcie mięśni.Dyskusyjna jest sprawa wirowych masaży wodnych. Jedni rehabilitanci twierdzą,że nie są wskazane dla dzieci wiotkich,ponieważ dodatkowo obniżają napięcie,inni że owszem,są wskazane nawet,ale w niezbyt gorącej wodzie.Wojtek korzystał z wirówki,nie zauważyłam wielkiej poprawy,ale i nie obniżało to napięcia,co najwyżej rozleniwiało moje chłopie.Wydaje mi się,że zabawy w wodzie są jak najbardziej wskazane,ponieważ można wykorzystać opór jaki stawia woda i wymyślać zabawy odpowiednie do wieku i możliwości dziecka.

Babciu Teresko,to mało odkrywcze sformułowanie,ale każde działanie dziecka usprawnia je ruchowo,manualnie,intelektualnie.Musimy wymyślać takie działania-zabawy dla dziecka,które będą mu sprawiały przyjemność i jednocześnie usprawniały. Można korzystać np.z terapii zajęciowej,podpatrywać to co robi terapeuta i potem tym tropem iść w domu.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
wamon 
milczek

Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 9
Wysłany: 2008-02-22, 16:26   

Polecam Metodę Integracji Sensorycznej, jest pewną alternatywą dla "tradycyjnych ćwiczeń" oczywiście należy pamiętać, że nie wszystkie ćwiczenia można wykonywać u dzieci z ZD. Metoda ta poprzez stymulację układu przedsionkowego wpływa na wzrost napięcia mięśni, jak również pomaga w usprawnieniu koordynacji wzrokowo - ruchowej oraz mowy. Najważniejsze, że bazuje na spontanicznej aktywności dziecka jaką jest zabawa.
 
 
Babcia Teresa 
cichosza

Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2008-02-25, 21:58   

Dziękuję uprzejmie za wszystkie odpowiedzi.
Też uważam, że ćwiczenia poprzez zabawę mogą zdziałać b. wiele.
Ostatnio Kapek nauczył się wreszcie podskakiwać samodzielnie, bez podparcia i skacze też na trampolinie.
A jakie pomysły macie dla usprawnienia dłoni.
Sam je od 1 roku życie, trochę się ubiera
ale reszta jest nieciekawa
_________________
" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu