FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Konferencje
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-26, 15:55   

Boszko, sprawy seksualności dorosłych (moich rówieśników z niepełnosprawnością int) trochę przeszły moje oczekiwania.Co prawda byłam za krótko, żeby mieć szersze spojrzenie, więc chciałabym żebyście napisały coś pozytywnego , jakieś dobre wieści w tym temacie Dziewczyny dajcie trochę z siebie :prosze:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-26, 16:13   

Proponuję o samym temacie seksualności pisać :arrow: tutaj>>
Jak będziemy mieć już materiały w postaci cyfrowej, założymy osobny wątek na materiały.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-27, 16:13   

Dwa dni konferencji , a już dwa dni po konferencji i żadnych wieści. Alicjo napisałabyś coś, nic Cię nie poruszyło, A Trigo i Aquwę....Nie wierzę! Napiszcie coś
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2007-11-27, 19:07   

Ja własnei wócilam ze spotkania z rodzicami , którte co tydzien są prowadzone przez dwie panie pracujące w Specjalnym Osrodku SDzkolno wychowawczym i chyba od powrotu z konfy za duzo rozmawiałam na tenm temat (nie tylko dzis) i ... może dlatego jakoś nei mogę się zebrać do napisania o swoich refleksjach. Poza tym, ale to juz mozewe wskazanym przez Kabatkę miejscu....
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-11-27, 23:53   

Jeżuuu...Groszku...kochana...
takam zakręcona przed wyjazdem,że nie mam ani czasu ani weny :nie: :prosze:

Ale jeden,szybki wniosek: nigdy,przenigdy nie oddam dziecka do jakiejkolwiek instytucji!!
Nie po to teraz uszczęśliwiam dziecko (niezmuszając np. do nauki) aby potem jej szczęśliwe życie zniknęło z chwilą zamknięcia drzwi zakładu.
Ja chcę,żeby moje dziecko (jeśli tylko tego zapragnie) miało męża,dom i uprawiało sex! (bo dlaczego niby nie?)---> pisałam o tym już w innym wątku.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-28, 13:02   

Dr Izabela Fornalik z Kolegium Karkonoskiego PWSZ w Jeleniej Górze miała wystąpienie pt " Między młotem a kowadłem - dylematy w edukacji psychoseksualnej osób niepełnosprawnych intelektualnie, "Więc jeśli U Was Januszu chcielibyście w stowarzyszeniu kogoś zaprosić czy zorganizować ....
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-11-28, 13:35   

Wiem, wiem.
Miala już prelekcję w Zespole Szkół Specjalnych w Jeleniej Górze, aktualnie badamy, czy jest zainteresowanie i oczekiwanie zorganizowania dodatkowego takiego spotkania, np nawiazującego do konferencji w Warszawie.

Ale dzięki za pamięć :-)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-04-07, 13:10   Konferencja BK, Warszawa, 5 - 6.04.2008 r.

W dniach 5 i 6 kwietnia w siedzibie stowarzyszenia „Bardziej Kochani” w Warszawie przy ul. Conrada 13 odbyła się kolejna ogólnopolska konferencja z cyklu „Czas dla rodziców”.
Tym razem konferencja miała bardziej kameralny charakter. Tematem spotkania były refleksje nad stanem obecnym i perspektywami rozwoju ruchu społecznego skupiającego rodziców i opiekunów osób z zespołem Downa, a do udziału zaproszeni zostali liderzy organizacji pozarządowych działających na rzecz tej grupy osób.

Głównym celem spotkania było wzajemne poznanie się, poznanie działań i osiągnięć poszczególnych stowarzyszeń, wymiana doświadczeń oraz przedyskutowanie pomysłu utworzenia Federacji lub Krajowego Porozumienia Organizacji Działających na Rzecz Osób z Zespołem Downa i ich Rodzin. Przedstawiciele poszczególnych organizacji przedstawili zebranym przygotowane krótkie prezentacje dotyczące swoich działań w terenie, a także zaprezentowali „fizyczne” efekty działalności - wydawnictwa, ulotki, gadżety itp.

W drugim dniu konferencji miało miejsce spotkanie z Piotrem Todysem - Prezesem Fundacji TUS, Prezesem Federacji Organizacji Służebnych MAZOWIA, Prezesem Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych (WRZOS) – który przedstawił wszystkie zalety, wady oraz procedury tworzenia, tak zwanych, organizacji „parasolowych”.

W konferencji wzięli udział reprezentanci stowarzyszeń z Białegostoku, Jeleniej Góry, Katowic, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry i oczywiście z Warszawy. Organizatorzy postarali się, aby temu spotkaniu towarzyszyła ciepła, niemal rodzinna atmosfera. W pierwszym dniu, dzięki autoprezentacjom i luźnym rozmowom poznaliśmy się i polubiliśmy. Nastąpiła wymiana doświadczeń, pomysłów, rozmawialiśmy o relacjach organizacja - samorządy itp. W przerwach raczyliśmy się wszelakimi smakowitościami przygotowanymi na miejscu, był także wspólny obiad w niedaleko położonym lokalu.

W drugim dniu podczas spotkania z Panem Piotrem Todysem usłyszeliśmy o zasadach tworzenia federacji organizacji pozarządowych. Prowadzący rzetelnie przedstawił nam zarówno dodatnie, jak i ujemne aspekty takich działań. Korzystając z własnego doświadczenia przedstawił nam korzyści członkostwa w federacji ogólnokrajowej, chociażby w aspekcie możliwości bezpośredniego bądź pośredniego wpływania na tworzenie norm prawnych na różnych szczeblach, bądź występowania jako ciało opiniodawcze. Fakt, że nasze organizacje mają ujednolicony, wąski podmiotowo kierunek działania jest dodatkowym aspektem pozytywnym, pozwalającym wykluczyć destruktywne w innych tego rodzaju ciałach konflikty priorytetów.

W części podsumowującej konferencję wszyscy uczestnicy zgodzili się wstępnie na podjęcie działań zmierzających do powołania w Polsce federacji organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z zespołem Downa. Ustaliliśmy też, ze jeszcze przed rozpatrzeniem składanego w tej sprawie projektu niezbędne będą robocze spotkania, które powinny odbywać się w terenie, w miejscach działalności poszczególnych stowarzyszeń. Po konsultacjach w macierzystych organizacjach uczestnicy przekażą do koordynatora - stowarzyszenia „Bardziej Kochani” swoje sugestie i propozycje działań zmierzających do określenia zasad funkcjonowania przyszłej federacji stowarzyszeń.


~~~~~~~~

Trochę to oficjalnie zabrzmiało.
Osobiście bardzo się cieszę, ze taka konferencja się odbyła. Zapachniało czymś wielkim, bo wiele było propozycji i pomysłów, dyskusja po wystapieniu p. Piotra Todysa była długa i konstruktywna.
Być może, poza tym, ze wreszcie mogliśmy spotkać się twarz w twarz z przedstawicielami innych organizacji powstanie organizacja jednocząca nasze siły w pracy na rzecz osób z zespolem Downa.
Być może jest to pierwszy krok do normalności, której tak bardzo czasem nam brakuje.

Trzymajcie kciuki, to był maleńki krok, przed nami mnóstwo konsultacji i spotkań, zanim ustalimy formę, kierunki działania i podział kompetencji.

A może jakieś własne sugestie użytkowników forum?
Może admini wyodrębnią wątek poswięcony temu, konkretnemu tematowi?
Chętnie poznamy Wasze zdanie na omawiane tematy. W końcu powstała ewentualnie federacja ma działać na rzecz naszych dzieci

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
magdalena.pie 
milczek

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-04-07, 15:25   

Mnie także się udało być na tej konferencji, niestety w niedzielę musiałam szybko uciekać.

Moje odczucia: to, że nasze Stowarzyszenie Wrocławskie może czerpać wiele z innych miast, że ważne jest abyśmy nie działali samotnie, tylko na swoim poletku - ale obejmowali zmianami dużo, dużo więcej :)
_________________
Mama Ania z ZD (2004r), Hani (2002) i Weronki (2001)
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-04-07, 22:53   Re: Konferencja BK, Warszawa, 5 - 6.04.2008 r.

Janusz napisał/a:
Fakt, że nasze organizacje mają ujednolicony, wąski podmiotowo kierunek działania jest dodatkowym aspektem pozytywnym, pozwalającym wykluczyć destruktywne w innych tego rodzaju ciałach konflikty priorytetów.

Tu mam pewne wątpliwości i to nei natury filozoficznej, jeno czysto życiowej. W Białymstoku długo się nei utrzymał oddział PSOUU p. Mrugalskiej i to nei tylko z powodu tego, że Centrrala decyzje podejmowała cokolwiek opieszale (np trzeba było czeka miesiąc na podjecie decyzji w sprawie przejęcia pewnego budynku na działalność) ale i konfliktu... tak, tak, konfliktu interesów w pojęciu rodziców małych dzieci i dorosłych osób z zespołem Downa. I nie miało znaczenia, że były też osoby z różnymi niepełnosparwnościami.
Okazało się, ze podzielił rodziców wiek ich dzieci.
Jakoś tak trudno było przekonać rodziców maluszków (moja Gosia w tamtym okresie miałą kilka miesięcy), że o ile w okresie niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym mają zapewnioną, może nie najdoskonalszą, ale jednak opiekę i wsparcie rozwoju, natomiast okres poszkolny oznaczał (i niestety, w tej mierze mało się zmeiniło, chyba, \ze nie na korzyść - WTZtów ci u nas jak na lekarstwo) przymusowyu pobyt w pieleszach domowych.

Mam jednak nadzeiję, ze mimo takich niedobrych przykjładów z życia uda nam się osiągnąc porozumienie.

Janusz, dzieki za krótkie a treściwe podumowanie efektów spotkania w Warszawie.
Ja tez mam nadzieję, że dalsze losy pomysłu p. Andrzeja Suchcickiego będą napawały optymizmem i nas i tych co po nas ;-)
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Beata Malina 
cichosza


Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 15
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-04-08, 08:31   Re: Konferencja 5-6.04.08. Warszawa

Witam serdecznie,
Fakt, że podjęliśmy decyzję o zjednoczeniu naszych sił to już bardzo dużo. Z pewnością napotkamy wiele problemów bo ile osób tyle pomysłów i każdy z nas ma swoje priorytety, jednak jeśli będziemy nawzajem uważnie słuchać tego co każdy z nas ma do powiedzenia, to myślę że uda nam się wypracować wspólne cele, tak aby każda organizacja czuła się usatysfakcjonowana. Oczywiście że dla rodziców małych dzieciaków inne sprawy są najważniejsze niż dla rodziców mających już prawie dorosłe dzieci, jednak te maluchy też kiedyś będą duże.. Jestem optymistka i wierzę że jeśli spotkało się tylu zapalonych społeczników o wielkich sercach to nie ma szans, aby z tego nie powstało coś "mega" dobrego. W końcu jest tak wiele do zrobienia. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2008-04-08, 10:13   

Małe i duże problemy naszych małych i dużych dzieci pogodzimy walcząc wspólnymi siłami o systemową opiekę nad nimi od momentu poznania diagnozy,często przed urodzeniem się dziecka ,po dorosłe i miejmy nadzieję coraz dłuższe życie osób z zD.

Musimy pamiętać,ze małe będą duże,ale też o tym,że ciągle przychodzą na świat kolejne dzieci,którym trzeba zapewnić wszechstronną opiekę od samego startu w życie.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-04-08, 18:14   

Jakoś tak od początku mojego wspólnego życia z Gosią myśle o Jej dorosłości, może dlatego, że urodziłam ją w mocno dorosłym wieku. Nie zawsze umiem przekonać rodziców malutkich dzieci, że one naporawdę tak szybko rosną a otoczka społeczna się zmienia się w tempie ślimaczym.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-09, 08:56   

Patrzę,że mój post się nie zapisał. A napisałam krótko, że cieszę się z Waszego spotkania i mam nadzieję , że zaowocuje inicjatywami, które będą wspierać rozwój małych i dorosłych osób z zespołem...
Podobnie jak Grażynka, więcej martwię się o dorosłość Maksa niż o jego dzieciństwo...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-12, 08:19   

Pani Ewa Suchcicka wspominała kiedyś o pomyśle stworzenie federacji, bardzo się cieszę, że pomysł nabiera wyraźniejszych kształtów. Kibucuję Wam z całych sił :spoko:
W jedności siła w końcu. Można zachować swoją tożsamość lokalnie, ale w dużych przedsięwzięciach starać się mówić jednym głosem. Myślę, że można wtedy znacznie więcej osiągnąć, a przecieć o to w tym powinno chodzić. :-)

Beato, zapraszam do :arrow: Czas się przedstawić :-) (zwracam się per Ty, bo takiej formy używamy na forum :tak: ).
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu