FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Płytka stymulacyjna
Autor Wiadomość
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-12-01, 10:55   

Też mi się wydaje, że to kwestia dopasowania i jak płytka dobrze przylega to dziecko nie powinno jej wypluwać. Chociaż Kajtuś, jak zaczyna mielić języczkiem to potrafi ją odkleić od podniebienia.
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-12-03, 22:34   

Maja wypluwa ją od początku a płytka jest dopasowana bo aż słyszę jak ona to odrywa od podniebienia maja tak mocno cofa język że wkłada go pomiędzy płytkę i podniebienie a wtedy to już prosto wypchnąć, jak czasmi uda mi się ją zagadać i potrzyma dłużej to przy wyciąganiu sama czuję że jest dopasowana (próbowałam juz na klej do protez :oops: ale też daje radę wypchnąć ) czasmi brak mi już cierpliwości do tej płytki ale widzę ze jak ją trzyma to jest efekt tylko strasznie się wtedy ślini u was też tak było ?
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2007-12-03, 22:37   

Joanna ja zawsze dawałam płytkę na klej do protez.
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-12-03, 23:12   

O rany, dziewczyny ! Na klej do protez ? :wow:
Wy pewnie nie nosiłyście nigdy aparatów ortodontycznych ?
Ja nosiłam i też go wypluwałam ( przecież to ciało obce w ustach )
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-12-03, 23:21   

Kurcze, nasza jest na wąsy, nie przyklejana
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
aneta
gaduła


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 249
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2007-12-04, 15:49   

Mija nie każdy da się wypluć,mój jest na stałe przyczepiony do zębów ,choćbym nie wiem jak pluła to nie wypadnie :lol:
_________________
Aneta mama Bartka ur.27.09.2003r z.D. i Nikoliny
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-12-05, 12:01   

Moja Hanka tez wypluwa. Nie może mieć jej dłuzej niż 2 sek. Ryk okropny. Miła robione juz dwie płytki. Dopasowane podobno super. Czekamy na więcej zębów. Na klej nie kazali przyklejać. Nie praktykują.
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
aneta
gaduła


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 249
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-01-19, 11:22   

Wczoraj odebraliśmy płytkę u dr.Murawskiej.Nie uwierzycie ale Bartek bardzo chętnie ją nosi praktycznie wyjmuje mu ją tylko do jedzenia.Jest bardzo zadowolony ,może dlatego bo ja noszę aparat ortodontyczny i mu tłumaczyłam ze On ma taki sam aparacik jak mama.A efekty na razie są takie, że nie ssie języka,buzia co prawda jest uchylona ale język w środku,chyba sprawdza cały czas co ma w buzi bo stuka ząbkami.Jakie efekty będą później będziemy na bieżąco informować.Pozdrawiam
_________________
Aneta mama Bartka ur.27.09.2003r z.D. i Nikoliny
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-01-19, 21:54   

Od jakiegoś czasu zauważam jeszcze jedną zaletę płytki - Kajtek pięknie ćwiczy rączki, żeby ją wyjąć z buziaka :lol:
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-01-20, 11:18   

a my po wielu perypetiach doszliśmy do wprawy no ale tylko na klej do prtotez brzmi strasznie ale to tylko żelatyna która pomaga się mocniej zassać płytce, Olu spróbujcie warto, ja jestem bardzo zadowolona płytka u Mai przynosi lepsze rezultaty niż masowanie buzi, zakładamy ją kilka razy dziennie i zawsze do ćwiczeń bo wtedy Maja ma największe problemy z utrzymaniem na miejscu "pracującego" języczka a płytka bardzo jej w tym pomaga, naprawdę polecem ja jestem BARDZO zadowolona :-D
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2008-01-20, 20:05   

a my z płytką już od miesiąca przechodzimy nieziemskie perypetie... :cry: najpierw w drugi dzień świąt ktoś nadepnął na płytkę która niewiadomym sposobem znalazła się na ziemi i niestety pękła na pół :-( dwa tygodnie wraz z odciskiem szczęki czekaliśmy na nową jak ją już dostaliśmy to okazało się że była źle zrobiona i praktycznie "sama" z niewielką pomocą wypada z buzi i tak po 1 godzinie płytka w tajemniczych okolicznościach zniknęła, po trzech dniach kolejny odcisk szczęki i teraz czekamy na 3 płytkę którą mamy odebrać 30.01 w efekcie dawid przez miesiąc jest bez płytki, mam nadzieję że kolejna będzie dobra i posłuży nam trochę dłużej bo efekty były dość fajne - zwłaszcza domykanie buzi - nie zawsze ale w miarę często i poprawa napięcia mięśnia okrężnego warg.
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-01-20, 21:07   

aneta napisał/a:
Wczoraj odebraliśmy płytkę u dr.Murawskiej.


Zauważyłam, że płytkę noszą dzieci młodsze 1 - 2 letnie, a z tego co widzę to Bartek ma skończone 4 latka. Czy to znaczy, że dla starszych dzieci również może być wykonana taka płytka?
Tomek również ma skończone 4 latka ciekawe czy dało by się to załatwić?
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
aneta
gaduła


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 249
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-01-20, 21:58   

Oczywiście że tak.My zrobiliśmy tak późno płytkę dlatego ,że o jej istnieniu dowiedzieliśmy się z zakątka do którego niedawno dołączyliśmy.Pani doktor troszkę się zdziwiła że tak późno,i że wcześniej nas nikt nie poinformował.Ale żadnych problemów ze zrobieniem nie było.Tylko na początku pani dr.obawiała się czy Bartek da sobie zrobić odcisk,bo jest już duży,lepiej jest zawsze u dzieci młodszych ,ale z tym tęż nie było problemu.Jemu się tak u dr.podoba że ostatnio nie chciał stamtąd wyjść.
Dzisiaj jak rano zjadł śniadanko to mnie przyprowadził do miejsca gdzie była płytka i się bardzo ucieszył gdy mu ją założyłam.
_________________
Aneta mama Bartka ur.27.09.2003r z.D. i Nikoliny
 
 
Sylwia8384 
gaduła
Mama Kubusia


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 365
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-04-17, 18:05   

Mam pytanie czy płytke można stosować u dzieci które mają ząbki?
_________________
Sylwia, mama Kubusia (1.04.2007 r.)
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 48
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-04-18, 09:38   

Kurcze, teraz to juz sama nie wiem czy tę płytkę stosuje się u mniejszych dzieci czy u większych dzieci, kiedy jest lepiej.
Agatka ma skończone 3 lata i nie wiem czy już nie jest za duza, ale wczesniej gdy byłam u ortodonty w Swarzędzu (wcale nie aż tak dawno bo 5 m-cy temu) pani powiedziłą że jest za wczesnie. Ona miała jakieś inne chyba te płytki niż te o których tu piszecie.
Agatka ma juz piękne pełne uzębienie - to lepiej czy gorzej z ta płytką?
23 kwietnia mamy wizytę we Wrocławiu i teraz jak tak czytam to zastanawiam się czy jest sens jechać tak daleko ale chyba warto spróbować.
Swoją drogą to nie moge pojąć że w tak dużym mieście jak Poznań nikt nie zajmuje się płytkami, a nawet nie dobrego ortodonty który zajmowałby się fachowo dziećmi z zd.
Do Poznania mielibysmy zdecyzowanie bliżej.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu