FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pomóc aby nie zaszkodzić??????
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16925
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-11, 09:50   

Aga wielkie brawa!!!!!!!!!!!!!!!! :brawo: :jupi: :jupi: :brawo:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-11, 19:30   

:jupi: :brawo: Dołączam do braw groszka!
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
bety 
nawijacz


Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 570
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-08-11, 20:23   

No, no. Ja też jestem pod wrażeniem. Świetnia się Aga spisałaś.
_________________
Beata - mama Adriana z zD (30.01.2007) i Michała 2002
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2007-08-11, 23:23   

Zazdroszczę Ci. Są sytuacje, w których też powinnam zawalczyc, a często tak się zblokuje, że dopiero grubo po fakcie robię się "mądra". Brawa za waleczną postawę. :spoko:
Wiecie to jednak przykre, że tylko straszenie mediami może czasami pomóc.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-09-21, 15:23   

Jagoda po raz kolejny w tym tygodniu została pogryziona w palec przez klasowego kolegę.
Wiemy co to za dziecko,bo miała pecha chodzić z nim do przedszkola.Chłopiec jest strasznie agresywny atakuje wszystko i wszystkich.W przedszkolu panie radziły sobie przypinając go do wysokiego krzesła aby przynajmniej uchronić dzieci.
Dzisiaj mąż rozmawiał z pedagog,wracając do domu zrobił obdukcję u lekarza,pani nauczycielka założyła specjalny zeszyt i notuje wszelakie przejawy agresji z jego strony.
Ponieważ jest strasznie uciążliwym dzieckiem odpadły naszym dzieciom wyjścia do sklepu,zadania z gospodarstwa domowego które to dziewczynki uwielbiają!
Mam nadzieję,ze w przyszłym tygodniu wychowawczyni zrobi zebranie i łącznie z rodzicami tego dziecka (nie należą do miłych osób) naradzimy się co z tym fantem (dzieckiem) zrobić.
Jedną z propozycji jaką mam to to,aby rodzice postarali się o asystenta osoby niepełnosprawnej.W klasie jest dodatkowa pomoc w postaci przemiłej starszej Pani,ale ona jest dla wszystkich dzieci a nie dla jednego agresywnego dziecka.
Może macie jakieś pomysły?
Co dalej robić?
oczywiście najprościej doprowadzić do usunięcia z klasy (zajęcia indywidualne),ale czy to tędy droga?Obawiam się,ze rodzice tego chłopca na to się nie zgodzą.. ;/
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-21, 22:29   

Wiesz Alicjo, jeszcze nie mam tego problemu w szkole, ale na każdych zajęciach grupowych Szymona zastanawiam się czy chronić go przed dziećmi np autystycznymi, czy z ADHD. Mam na myśli ich krzykliwość i tzw drapieżną czułość. Szymon często jest przerażony. Ale wiem, że w życiu spotka się z wieloma sytuacjami i ludźmi, którzy będą go przerażać, albo nie będzie czuł do nich sympatii.
Jestem jednak zdecydowana i bronię go zdecydowanie przed agresją, a w przypadku Jagody to była agresja. Wiem też, że ona jest starsza i że jest wiele sytuacji, w których jest sama i powinna być, ale w takim przypadku powinna bronić nauczycielka, która ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo dziecku.
Przykre to jest dla rodziców, ale co to za integracja jak jedno dziecko terroryzuje wszystkie pozostałe? Czego one się uczą? Chyba, że na bandytów nie ma sposobu? A ten chłopiec czego się uczy? Że jest najsilniejszy i może robić co mu się podoba.
Może taka osoba do opieki do tego chłopca byłaby rozwiązaniem.
Życzę Ci, aby udało się dogadać się z jego rodzicami.
I napisz jak Jagoda to zniosła. :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
sylwucha 
mruczek

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Mragowo
Wysłany: 2007-11-15, 14:33   

BRAWO BRAWO Aga tak trzeba walczyc o swoje bo oni sa dla nas a nie my dla nich.Ja obecnie przechodze taka walke.A tak na marginesie;ma ktos numer do interwecji tvn?Media duzo moga pomoc na te urzednicza znieczulice!
_________________
Sylwia,mama Tomcia 18 lat z zD , Mateuszka 10 lat i Krzysia 3 latka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-11-15, 14:55   

"Interwencja" to TV Polsat
Interwencja
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
(0-22) 514 41 26
interwencja@polsat.com.pl
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
LidkaN 
nawijacz
LidkaN


Wiek: 57
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 577
Skąd: ok. Kędzierzyna
Wysłany: 2007-11-15, 15:29   

Wiesz Alicjo moim zdaniem duzo zalezy od rodziców, tzn. jacy rodzice takie dziecko, piszesz że nie należą do miłych osób. Pozostaje tylko albo dogadać się z tymi rodzicami albo dla dobra własnego dziecka walczyć o zajęcia indywidualne dla tamtego dziecka.
_________________
Mama Marcinka ur. 29.10.2006r z ZD
Kasi 22lata, Madzi 21lat,Kamila 16lat
 
 
sylwucha 
mruczek

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Mragowo
Wysłany: 2007-11-17, 08:42   

Alicjo serdecznie Ci dziekuje za przeslany kontakt,jesli pozostale furtki nam nie wystarcza na pewno skorzystam z Twojej pomocy,Pozdrawiam.
_________________
Sylwia,mama Tomcia 18 lat z zD , Mateuszka 10 lat i Krzysia 3 latka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu