FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze
Autor Wiadomość
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-27, 14:16   

Dzięki Stokrotko, na pewno spróbuję nawiązać kontakt z takimi placówkami jak "Orzeszek". Jest jeszcze parę innych tego typu placówek, myślałam, że nawiązanie nimi kontaktu to dopiero sprawa przyszłości, jak Łuki skończy 2 lub 3 latka. Ale patrząc na nasze obecne problemy to myślę, że nie mam co czekać.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-28, 23:17   

Iwono, czy nie proponowano Ci zapisania Wojtka do przedszkola specjalnego? W Poznaniu takie placówki istnieją. Czy to, że Wojtuśjest w domku to tylko Twoja decyzja czy ma ona np. związek z wcześniejszymi problemami zdrowotnymi synka?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-10-29, 15:00   

Aniu,w Koninie nie ma przedszkola specjalnego,wczesnym wspomaganiem objęte są dzieci po ukończeniu 2,5 lat.Szkoda słów na komentowanie takiej sytuacji.
Właśnie w ploteczkach chciałam napisać,że byłam dziś na rozmowie z kierownik wydziału oświaty w sprawie zorganizowania grupy specjalnej przy którymś z przedszkoli i ucywilizowania wczesnego wspomagania.Pani kierownik obiecała się sprawą zająć,kazała przypomnieć się pod koniec lutego,kiedy organizuje się od strony finansowej nowy rok szkolny.Do tego czasu mają ustalić ewentualną liczbę dzieci,lokalizację itp. organizacyjne sprawy.
Wojtek mógłby pod moją opieką uczestniczyć w zajęciach grupy integracyjnej,ale nie mamy gdzie czasowo tego upchnąć.Wojtek jest słaby,codzienne zajęcia rew.-wych. ,3 x w tygodniu rehabilitacja i logopeda co dwa tygodnie to uważam maksimum jego możliwości. Przecież jeszcze musimy mieć czas na nacieszenie sie sobą,spacerki,jedzonko,spanko i troszkę lenistwa
Aniu,pisałam do ciebie kilka razy na PW,ale chyba nie wysyłają mi sie wiadomości.Gdybyś chciała,to chętnie pogadam z tobą przez telefon.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Stokrotka
milczek

Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-08-08, 17:24   

Uslyszalam pare lat temu ciekawa historie pewnej rodziny - mlodzi ludzie z domem, samochodem i psem. Brakowalo im tylko do szczescia dziecka. Kiedy sie pojawilo, okazalo sie ze jest gleboko uposledzone. Szok i przerazenie a potem mozolna walka o jego zycie i rozwoj. Pies zeby nie przeszkadzal, nie przenosil zarazkow, nie powodowal alergii byl trzymany z dala od dziecka.
Dluga rehabilitacja i najdrozsi specjalisci niestety nie osiagneli prawie zadnych rezultatow, oprocz odchudzenia portfela. Zmeczeni i zrezygnowani rodzice postanowili pozbyc sie psa, gdyz byl tylko dodatkowym obowiazkiem. Pewnego dnia zapomnieli zamknac drzwi do poku dziecka i ten pies tam wpadl.
Zaraz zrobili szum i juz chcieli go wygonic, kiedy zobaczyli, ze ich dziecko wyciagnelo raczke w strone zwierzaka. Pies zostal, a pare miesiecy pozniej dziecko "chodzilo" uczepione psiej siersci.
Obecnosc tego psa dokonala wiecej i szybciej niz rehabilitacja i specjalisci.

Moze warto ten sposob wyprobowac? Pozdrawiam
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-09, 10:24   

Na pewno warto :tak: Wiele dzieci korzysta z :arrow: dogoterapii.

Stokrotko proszę używaj polskich liter w postach :-) Proponuję się też przedstawić w :arrow: Czas się przedstawić :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Stokrotka
milczek

Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-08-09, 12:50   

Przepraszam, ale mam trudnosci z klawiatura, musze dopiero skombinowac taka z polskimi znakami.


Pozdrawiam Was bardzo serdecznie
 
 
di26 
milczek

Wiek: 43
Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 13
Wysłany: 2009-12-15, 19:35   

Czy ja dobrze rozumiem, że oznacza to że ZD wg PPP to zawsze upośledzenie w stopniu głębokim??
Znam przypadek gdy zajęcia rew-wychowawcze prowadzone są z chłopcem upośledzonym w stopniu lekkim(dolna granica).
Pozdrawiam
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2009-12-15, 22:07   

Nie, zD absolutnie nie jest utożsamiane z upośledzeniem w stopniu głębokim, aczkolwiek czasami tak jest.
Zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze są przyznawane przez PPP dzieciom z orzeczonym głębokim upośledzeniem.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
ganna
cichosza

Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 30
Wysłany: 2010-03-10, 15:22   

Przeczytajcie temat "Orzeczenia"
Dziecko z zespołem D nie musi być objęte zajęciami rewalidacyjno- wychowawczymi. Są do tego restrykcyjne przepisy.
Iwona ma rację!!!!!!
Tak jak każde dziecko, dziecko z zespołem może mieć inny iloraz- od wielu czynników to zależy!!!! I zwyczajnie może nie otrzymać orzeczenia
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-09-21, 17:33   

My w tym roku mamy mieć te zajęcia w przedszkolu. Mamy orzeczenie o upośledzeniu w stopniu znacznym. Jeszcze nic nie wiem na ten temat ale mam tylko nadzieję, że znów nie usłyszę, że nie ma pieniędzy na dodatkowe ćwiczenia. Wiem, że to nie ten wątek ale będę jeszcze się starała o SUO . W PPP na początku nie było miło ale teraz nawet zaproponowano mi zapisać Zuzię do logopedy. Cieszę się i oczywiście zapisałam małą. Pani logopeda zrobiła specjalizację i teraz jest neurologopedą ;-) Pani dyrektor PPP okazała się miłą osobą. Najgorsze co jest dla mnie to to, że nie wiem o co mogę jeszcze się starać i gdzie iść aby pomoc otrzymać dla małej. Wszystko muszę sama szukać :-(
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu