FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do pomocy edukacyjnych
Autor Wiadomość
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-08, 22:49   

Joanno jeżeli chcesz się starać o dofinansowanie na pomoce to wniosek możesz składać u nas w Jelonce. Na większe programy np. Pegaz to już na środki unijne we Wrocławiu. Mniejsze dofinansownaia np. turnus , zakup wózka, roweru rehab itp w Jeleniej.
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-09, 17:44   

Asiu co do pomocy naukowych to Pani z PCPR odesłała mnie do Wrocka...twierdzi że to nie u nich, ja już zgłupiałam, w poniedziałek będę dzwonić do Wrocławia
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
justyna25 
mruczek

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Paź 2007
Posty: 108
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-03-11, 20:33   

Ja teżmam problem gdyż poszłam do PCPR w Kętrzynie i powiedziała mi "miła" pani że czegoś takiego nie ma jaki dofinansowanie do pomocy edukacyjnych. I dalej nie wiem co mam zrobić :-(
_________________
Justyna-mama, Ania i Pawełek(26.07.2001) i Wiktoria(24.11.2006 z ZD)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2008-03-11, 20:57   

To jest dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego,tyle,że w tym przypadku są to pomoce edukacyjne np. do terapii logopedycznej czy pedagogicznej.Dobrze jest mieć zaświadczenie od logopedy,czy pedagoga o terapii i o konieczności jej kontynuowania, utrwalania w domu.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
kangurek773
mruczek

Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 68
Wysłany: 2008-03-14, 22:29   

Witam wszystkich, jestem nowa dziś się zalogowałam, z uwagą sledzę waszą stronę. Chciałabym się dowiedziec jak to jest z dofinansowaniem na komputer i pomoce logopedyczne, na jaki program składac Pegaz 2003? czy jest jakaś górna kwota, czy można np, tylko oprogramowanie i jakieś piłeczki do masażu ,córka ma nadwrażliwośc rąk ,małą motorykę zeby usprawniac co kupic ? Byłam dzisiaj w pcpr w piasecznie ale pani "miła" zrobiła wielkie oczy i powiedziała że komputer to dla dzieci niewidzących i niesłyszących,innego nie ma!!
Czy ktoś mógłby mie poprowadzic jak to pozytywnie załatwic!
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-03-14, 23:18   

Witaj :-)
Na początek zapraszam do wątku -----> Czas się przedstawić

O komputer dla dziecka jak najbardziej możesz się starać.
Możesz o tym przeczytać w tym wątku -----> Dofinansowanie do komputera
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-05-17, 16:03   

Dziewczyny nie dajcie się zbyć w waszych rejonowych PCPR. Dofinansowanie do pomocy edukacyjnych dostaje sie wypełniając wniosek o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego zaznaczając: klocki, gry wypukłe, zabawki dźwiękowe. Na dodatek można się starać o takie dfinansowanie co rok. PCPR przyznaje do 60 % dofinansowania w zależności od dochodów.
 
 
Asiulinka27 
nawijacz
Patryczek ur.04.02.2006


Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2008-05-20, 13:59   

Ja wczoraj złożyłam wszystkie papiery w PCPRze, teraz mam czekać na listowną odpowiedź czy nam przyznają i ile procent dofinansują :-)
_________________
Asia, mama Patryczka z ZD lat 11 i Kamilka prawie 9 lat :)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2008-05-23, 22:18   

A my dostaliśmy kilka dni temu jedna paczkę z pomocami z Wesołej Szkoły,a dzisiaj drugą z Educarium.
Wojtek był dzisiaj w kiepskiej formie,więc niespecjalnie udało nam się coś wypróbować.
Pobawimy sie jutro,może będzie w lepszym nastroju.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-05-24, 09:41   

Dziewczyny a idąc do PCPR muszę mieć wypisane konkretne zabawki bądź kwotę czy to później...?
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Asiulinka27 
nawijacz
Patryczek ur.04.02.2006


Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2008-05-24, 10:49   

Asiu nam pani psycholog wypisała jakie zabawki byłyby dla Patryka najlepsze i takie pismo złożyłam wraz z innymi dokumentami. Tj.
- Wniosek z PCPRu
- orzeczenie o niepełnosprawności
- zaświadczenie o dochodach moich i męża z Urzędu Skarbowego
- zaświadczenie od pediatry i psychologa o potrzebie rehabilitacji w domu za pomocą przedmiotów edukacyjnych.

We wniosku z PCPRu jest miejsce na wypisanie kwoty o jaką się staramy, ja napisałam tak orientacyjnie bo nie wiem ile dokładnie nas to wyniesie.

Pozdrawiam!
_________________
Asia, mama Patryczka z ZD lat 11 i Kamilka prawie 9 lat :)
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2008-05-27, 22:13   

A jak tojest z fakturami? tzn. Czy ja te pomoce mogę kupić w każdym sklepie czy w jakimś specjalny? I czy powinnam mieć fakturę proforma z wyszczególnioną kwotą zakupów?
Przyznam że pierwszy raz słyszę o takim ofinansowaniu i nie chcę żeby mnie czymś tam zaskoczyli.

m
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-05-29, 13:06   

Kurcze ja też nigdy o takie dofinansowanie sie nie starałam,i teraz tak sobie myślę że chyba będę musiała sprobować w końcu jeszcze nie korzystałam z żadnych dofinansowań.
Musze koniecznie zapoznać sie z tym tematem bo nawet nie wiem jak się za to zabrać.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-05-30, 11:22   

Dofinansowanie do pomocy edukacyjnych załatwiłam w ten sposób:
-zrobiłam listę pomocy które chciałam zamówić, wypisałam z katalogu Nowa Szkoła dokładnie nazwy zabawek i podałam ich cenę wg. katalogu.
-wypełniłam wniosek o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, w którym wpisałam : klocki, gry wypukłe i zabaki dźwiękowe, wpisałam łączną kwote -koszt wybranych zabawek,(1300 zł= 200 materac),
-trezba wypełnić oświadczenie o dochodach, a lekaz musi wypełnić zaświadczenie , zaznaczając, że pomoce są niezbędne do rehabilitacji i terapii dziecka,
-po miesiącu dostałam informację z PCPR o przyznanym dofinansowaniu 60 %,(900 zł)
-zamówiłam telefonicznie w Nowej Szkole wybrane pomoce, przysłali mi fakturę proforma, zapłaciłam wtedy za pomoce, a następnie przysłali mi zabawki wraz z fakturą.
-Fakturę oryginał zaniosłam do PCPR, a potem w ciagu miesiąca przelali mi dofinansowanie.
Treba dokładnie te pomoce zamówić ,które wypisze sie przy składaniu wniosku, na inne nie dostanie się dofinansowania.
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2008-05-30, 15:24   

Dziewczyny czy jest jakiś limit dochodów.Czy powyżej jakiejś kwoty nie ma dofinansowania wcale?
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu