FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na turnus rehabilitacyjny?
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-03-02, 16:56   

kiciunia1985 napisał/a:
TAM NIE CHODZI O WYGLĄD ALE O PRACE TERAPEUTÓW


Ale o co chodzi? :roll:

Polecany ośrodek to ten?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kiciunia1985 
cichosza

Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: koszalin
Wysłany: 2014-03-02, 18:50   

ze nie ktorzy narzekają na pokoje ich wygląd.
_________________
marzena mama ignasia
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9727
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-02, 22:42   

kiciunia1985 napisał/a:
ze nie ktorzy narzekają na pokoje ich wygląd.


No ja często narzekam i co w tym złego. Turnusy są drogie, w syfie nie zamierzam mieszkać. Cena noclegu jest jednakowa, jednakowo sobie liczą, czy za syf, czy za czysty i ciepły pokój.

Chodzi o wszystko i o wygląd i o prace terapeutów.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-03-03, 22:02   

I tu się z Igą zgodzę. Nie znam opisywanego ośrodka, więc proszę traktować to jako ogólną opinię. Jeśli mam wrócić z chorym dzieckiem, bo zimny pokój, albo trzymać niechodzące dziecko w łóżku cały czas, bo strach posadzić na podłodze, by się przemieszczało, to dziękuję bardzo. Turnus to duży wysiłek dla dziecka i musi być w tym ciut komfortu, a mama ma mieć dlań czas a nie latać ze ścierką. Zwłaszcza za takie pieniądze....
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
Marciaki 
cichosza


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2013
Posty: 40
Skąd: RYBNIK
Wysłany: 2014-03-03, 22:08   

Zgadzam się z dziewczynami... za takie pieniądze (nie małe) to już chyba nie jest nic złego, że wymaga się odrobinę komfortu. My zaczynamy turnus w środę w Zabajce i mam nadzieję, że się nie zawiodę. To nasz pierwszy taki wyjazd i nie wiem czego mam się spodziewać. Kamil nie chodzi i mam nadzieję, że pokój będzie się nadawał do jego raczkowania. Gdzieś dziecko musi się też przecież bawić, a to nie jest 2 dni, że się da jakoś przetrzymać
_________________
Monika, mama Kamila z ZD (10.12.2012r.)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-03-03, 22:28   

Odnośnie Stobna i komfortu, to zrezygnowałam z wyjazdów do tego ośrodka, ponieważ kwaterowano mnie w pokoju w którym był tapczan z urzędującymi nań stworkami,, przez które byłam systematycznie gryziona. Dla Wojtka brałam jego łóżeczko i pościel, więc jego nic nie gryzło.

No cóż, ja mam hopla na punkcie czystości i nie cierpię brudnych wykładzin, zapleśniałych pokoi i innego brudu, który często za te duże pieniądze niestety nas spotyka.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
reni 
nawijacz
Reni


Wiek: 49
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 792
Skąd: Zalesie
Wysłany: 2014-05-05, 10:56   

Mam pytanie.Czy ktoś z Was kochani był na turnusie w ośrodku rehabilitacyjno - wypoczynkowym,,Słowiniec" w Poddąbiu? Wybieramy się tam w sierpniu i chciałabym zasięgnąć opinii czy warto.
_________________
Mama Damiana 21.04.1998 i Michałka z zD 24.04.2007
 
 
Alexanderka 
milczek

Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Lębork
Wysłany: 2014-07-04, 11:38   Polecane Ośrodki Rehabilitacyjne

Hejka. Widzę, że są ogromne problemy w ośrodkach rehabilitacyjnych, czy to związane z komfortem, czy niedostatecznie przeprowadzonymi rehabilitacjami.

Ja byłam łącznie w 3 ośrodkach. Dwa wywarły na mnie okropne wrażenie. Sugerowałam się ceną i moje dziecko dostało bardziej wypoczynek niż rehabilitację. Do ciężkiej cholery, za co biorą ośrodki te pieniądze? Zawiodłam się tak samo jak wy :(

3 ośrodek do jakiego trafiłam jest najlepszy jak do tej pory. Nie spotkałam się jeszcze z tak domowymi warunkami ( ośrodek rehabilitacyjny to dwa budynki, które przypominają domy mieszkalne, jeden jest właśnie mieszkalny, a drugi ma sale rehabilitacyjne ).

Pomijając już świetną atmosferę, komfort psychiczny dziecka, dobre warunki mieszkalne i wiele innych teoretycznie mało istotnych elementów chcę się skupić na rehabilitacji.

Na własnej skórze ( a właściwie mojego dziecka ) przekonałam się co to znaczy intensywna terapia. Intensywna, ale nie męczarnia. Bo jest ona dostosowana indywidualnie do możliwości pacjenta. Do tego świetne urządzenie Pająk, którego właściciel centrum jest wynalazcą oraz konstruktorem - Norman Łoziński

Sądzę, że ten turnus to najlepiej wydane 10 tyś biorąc pod uwagę efekty. Już mam zarezerwowany termin na przyszły rok.

To tylko moja opinia z myślą, żeby komuś pomóc w podjęciu decyzji. NAzwa to Centrum Norman w Koszalinie

Pozdrawiam.,
 
 
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-04, 11:59   Re: Polecane Ośrodki Rehabilitacyjne

Alexanderka napisał/a:
Hejka. Widzę, że są ogromne problemy w ośrodkach rehabilitacyjnych, czy to związane z komfortem, czy niedostatecznie przeprowadzonymi rehabilitacjami.

Ja byłam łącznie w 3 ośrodkach. Dwa wywarły na mnie okropne wrażenie. Sugerowałam się ceną i moje dziecko dostało bardziej wypoczynek niż rehabilitację. Do ciężkiej cholery, za co biorą ośrodki te pieniądze? Zawiodłam się tak samo jak wy :(

3 ośrodek do jakiego trafiłam jest najlepszy jak do tej pory. Nie spotkałam się jeszcze z tak domowymi warunkami ( ośrodek rehabilitacyjny to dwa budynki, które przypominają domy mieszkalne, jeden jest właśnie mieszkalny, a drugi ma sale rehabilitacyjne ).

Pomijając już świetną atmosferę, komfort psychiczny dziecka, dobre warunki mieszkalne i wiele innych teoretycznie mało istotnych elementów chcę się skupić na rehabilitacji.

Na własnej skórze ( a właściwie mojego dziecka ) przekonałam się co to znaczy intensywna terapia. Intensywna, ale nie męczarnia. Bo jest ona dostosowana indywidualnie do możliwości pacjenta. Do tego świetne urządzenie Pająk, którego właściciel centrum jest wynalazcą oraz konstruktorem - Norman Łoziński

Sądzę, że ten turnus to najlepiej wydane 10 tyś biorąc pod uwagę efekty. Już mam zarezerwowany termin na przyszły rok.

To tylko moja opinia z myślą, żeby komuś pomóc w podjęciu decyzji. NAzwa to Centrum Norman w Koszalinie

Pozdrawiam.,



Niezła reklama, ale może najpierw nam się przedstaw
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-07-04, 12:01   

To samo chciałam napisać. Dziwny ten post
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9727
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-07-04, 16:11   

Ha ha ha. K O S Z A L I N. Juz tam raz bylam :)
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alexanderka 
milczek

Dołączyła: 04 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Lębork
Wysłany: 2014-07-04, 17:44   Polecane Ośrodki Rehabilitacyjne

Na imię mam Ola i nie mam pojęcia o co Wam chodzi. To moja opinia, jak się komuś coś nie podoba to niech usunie post, choć nie ukrywam, że straciłabym sens pomagania innym skoro inni nie są skłonni do pomocy, a w szczególności ludzie na forum o takiej tematyce.

Żal mi Was, choć staram się tym nie przejmować.

Pa
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2014-07-04, 20:19   

Niezła cena :shock:
Są też tańsze a pewnie lepsze lub tak samo dobre ;-)
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2014-07-05, 21:02   Re: Polecane Ośrodki Rehabilitacyjne

Alexanderka napisał/a:


Żal mi Was, choć staram się tym nie przejmować.

Pa


W tym wątku jakoś nie chodzi o żal, tylko o polecenie turnusu na którym się było ze swoim dzieckiem. Biorąc poprawkę na jakim forum piszesz mogę wysnuć wniosek, ze Twoje dziecko tez ma ZD ;-) dlatego dla naszych dzieci polecasz tamto miejsce ;-) .

Nie musi Ci być nasz żal. Nikt Cie o to nie prosił, doskonale sobie bez tego dajemy radę :-)
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-05, 21:54   

Alexanderka nie ma co się obrażać. Patrz --> regulamin Zakątka 21 par. 5 pkt 4.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu