FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Terapia metodą Integracji Sensorycznej
Autor Wiadomość
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2008-02-03, 22:44   Terapia metodą Integracji Sensorycznej

Chciałam powiedzieć,ze byłam z Wojtkiem na 4 zajęciach prowadzonych metodą SI.

Jest to świetna zabawa dla dziecka i mam wrażenie,że już zaczęły być widoczne pierwsze pozytywne efekty tej terapii.Zdecydowanie poprawiło się napięcie,synek całkiem ładnie stoi oparty już tylko łydkami o takie kształtki -schody.Po półtorarocznej przerwie przypomniało mu się,że można wstawać przy tapczanie i chodzić boczkiem.

Terapię na ile to możliwe kontynuujemy w domu .Niedługo będziemy mieli zamontowaną belkę do podwieszania huśtawki i innych ruchomych elementów . Do Wojtka przychodzi pani na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze,która jest przeszkolona w tej terapii więc i z jej strony możemy liczyć na duże wsparcie.

Ciekawa jestem,czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w stosowaniu tej metody u naszych dzieci.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2008-02-03, 22:55   

Przy tej metodzie trzeba bardzo uważać, by nie "przedobrzyć" - przekroczenie pewnej granicy powoduje skutek odwrotny od zamierzonego, osoba prowadząca rehabilitacje metodą SI powinna być przeszkolona, dziecko powinno przejść odpowiednie testy i mieć dostosowaną indywidualnie terapię - mam nadzieję,że tak właśnie jest u Wojtusia. :-)
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2008-02-03, 23:01   

Tak,Wojtek był najpierw przebadany przez przeszkolonego terapeutę ,pani psycholog prowadząca terapię zwracała nam uwagę na umiar w stosowaniu pewnych elementów,zwłaszcza tych dotyczących huśtania i obrotów.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-02-04, 02:43   

Rodger byl z dobrym skutkiem z 2-3 lata-ja ta metode liznelam na studiach.
w domu mielismy belke i podwieszki....hustawka nawet dzis jest w skladziku i sie chusta do woli. Sam kuma jak przekraczac linie srodka.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-02-04, 06:13   

Adaś też miał diagnozę i troszkę terapi . Bardzo to lubił. Ale dopiero w Mielnie na turnusie widać było sens tej terapi. Wcześniej nie bardzo.
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2008-02-10, 09:46   

Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej

pod tym linkiem sporo informacji o tej metodzie
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
bety 
nawijacz


Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 570
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-10, 13:46   

My chodzimy z Adriankiem na SI w ramach WWR. Jestem bardzo zadowolona, pani która prowadzi zajęcia jest przeszkolona i bardzo kompetentna. Cały czas zwraca uwagę na to aby nie przedobrzyć ze stymulacjami, nawet tymi robionymi w domu. Adrianek bardzo ładnie się koncentruje na tych zajęciach, chyba że mu coś wyraźnie nie odpowiada.
_________________
Beata - mama Adriana z zD (30.01.2007) i Michała 2002
 
 
wamon 
milczek

Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 9
Wysłany: 2008-02-22, 18:00   

informacje na ten temat również na stronie www.pstis.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-06-18, 12:13   

----> Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej - Mgr J. Dziewulska

Dzisiaj konsultacja on-line w godzinach 1500 1600
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16916
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-28, 14:45   Integracja sensoryczna

W książce Violet F Maas pt " Integracja sensoryczna a neuronauka od narodzin do starości" znalazłam pomysł na stymulację pamięci przy wykorzystaniu aromatów sosny,wanilii, róży, mięty, lawendy, cytryny, cynamonu i czekolady.
Zmysł węchu i smaku są ze sobą ściśle powiązane. Istnieją szlaki nerwowe łączące drogi węchowe z układem limbicznym oraz autonomicznym układem nerwowym. Autorka poleca "zaaplikować" delikatny zapach np.sosny(...),Przesuńcie pojemnik z zapachem blisko nozdrzy. Może to być ciekawa zabawa z młodszymi dziećmi. Jednocześnie używamy maksymalnie 3 zapachów i obserwujemy uważnie reakcję: ekspresję ciała , twarzy, pozwólcie na wyrażanie emocji. Terapia zapachami wydaje się być szczególnie przydatna w pracy z dziećmi z autyzmem, trudnościami w uczeniu się,niepełnosprawnością intelektualną . Opisane wcześniej doświadczenia zapachowe nie powinny być aplikowane dłużej niż kilka sekund do kilku minut najlepiej na początku terapii(...)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
marta k. 
nawijacz
najszczęśliwsza mama Konradka (01.10.2006r.)


Wiek: 38
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 634
Skąd: okolice Turku
Wysłany: 2008-07-04, 17:43   

Dość ciekawy pomysł :tak:
_________________
:papa: Marta mama Konradka (01.10.2006)
foteczki skarbusia
sukcesy słoneczka
suwaczek misiulka
 
 
magda77 
gaduła
mama Agatki( 15lat zD) i Zuzi (12)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 202
Skąd: podlubelska wieś
Wysłany: 2008-07-05, 21:44   

Tak, Agata najchętniej zgodzi się na czekoladę :lol: .
A na poważnie, to gdzie można kupic tą ksiązkę, bo pomysł rzeczywiście ciekawy i chyba z Agatą to by się udało poćwiczyć, bo ona wszystko dokładnie wącha.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-02-10, 17:49   Diagnoza

Dzisiaj Adaś miał diagnozę z Integracji Sensorycznej. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Nawet nie wiem od czego zacząć.
Wyszło że ma ogromnie wrażliwe czucie powierzchowne. Natomiast czucie głębokie niedo wrażliwe.Podwrażliwy układ przedsionkowy. To że przez kilka lat kręcił się w kole żyroskopowym wyszło mu na dobre, chociaż było robione bez odpowiedniego badania. Na podwrażliwość przedsionkową wskazuje bardzo krótki czas oczopląsu po obrotach.
Duża nadwrażliwość słuchowa, przy niektórych dźwiękach , dla mnie nieszkodliwych, on przejawiał zachowania przerażonego zwierzątka.O dziwo były to np drewienka i marakasy. Wogóle instrumenty panu spakował i zamknął w szafie.
Piszę na gorąco, nie mam nic na papierze jeszcze bo to dopiro w marcu. Dostanę diagnozę, zalecenia do domu i na terapię. Diagnosta nie widział bardzo naglącej potrzeby terapii ale ja nie zrobię tego w domu bo będzie sto innych spraw.
Postawa, ruch trzymanie głowy nie budziło zastrzeżeń.
Sprawa palców nadal mie wyjaśniona ale odkąd zaczęłam drążyć temat i szukać pomocy moje dziecko jakby mniej gryzło. Zadziałała zasada że już lek zakupiony pomaga to po co go używać.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16916
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-10, 23:23   

Znaczy że poleciłabyś zrobić takie badania?...A co z tymi palcami Adasia ...znajdę to w jego wątku?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-02-11, 05:38   

Aniu raczej polecam Adokładniej będę wiedziała jak dostanę papier do ręki. Tylko u kogo robić.Ja robiłam dwa lata temu i to było nie specjalnie. Więcej z wywiadu a mniej z rzeczywistego badania dzieckaTeraz w czasie badania i obserwacji Adasia pan mnie pytał o jakieś szczegóły z zachowań.
Jeśli chodzi o paluszki to jest w wątku o ssaniu palców.
Za diagnozę zapłaciłam 200 zł a robiłam ją w Sensum Mobile. Terapię będziemy robić już u nas w Płocku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu