FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Terapia metodą Integracji Sensorycznej
Autor Wiadomość
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-30, 12:48   

a nam powiedziano, że diagnozę najlepiej wykonywać dzieciom ok. 4 roku życia ( mniejszym dzieciom to wyciąganie kasy), a tak to sami załapią co z Natalką nie tak, szczególnie, że wrażliwośc słuchowa po drenażu jest większa więc zobaczymy co z resztą rzeczy powiązanych ze słuchem :-) więc podwójnie się cieszę :-)
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2011-12-15, 20:43   

I my postanowiliśmy zrobić Piotrusiowi diagnozę SI , niestety ma dość sporo niedomagań a po 3 tyg. terapii mam wrażenie że mi dziecko podmienili, rozgadał się (póki co po swojemu ale i to nas bardzo cieszy ) Otworzył się , zaczął kombinować , jest bardziej radosny kiedyś potrafił bawić się w pokoju nawet 2 h sam teraz pełno go wszędzie. Zajęcia pokochał od razu, choć zdarzają mu się koziołki. Terapeutka rewelacyjna widać że kocha dzieci i jej zależy :)
Polecam :tak:
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
larcik 
gaduła


Pomogła: 4 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Wrz 2010
Posty: 360
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-05-11, 00:59   

Odświeżę temat :-)
My z Gabrysiem jesteśmy już po dwóch wizytach na terapii integracji sensorycznej. Małemu tak się spodobało, że za drugim razem całe zajęcia siedział sam z terapeutką w sali a ja czekałam pod drzwiami, nawet się nie stęsknił za mamą :lol: A zmęczony był po nich jakby maraton przebiegł, przespał cała drogę do domi i jeszcze ze dwie godzinki w łóżeczku :lol: . W końcu coś w tym Wałbrzychu ruszyło, co prawda na razie tylko prywatnie, ale przynajmniej nie muszę daleko dojeżdżać.
Polecam wszystkim z Wałbrzycha i okolic :-) Sensorek
_________________
Mama Nataniela (ur. 24.12.2008) , Gabriela z ZD (ur. 18.08.2010) a niedługo Amitiel (planowany termin przyjścia na świat 30,09 :-) )
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-18, 23:30   Terapia polisensoryczna

Zastosowanie terapii polisensorycznej w terapii dzieci niepełnosprawnych intelektualnie
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2012-06-19, 14:39   

Wygląda mi to na SI :tak:
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-19, 15:00   

Dzięki, właśnie dumałam, jak to zakwalifikować :-)
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
wamon 
milczek

Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 9
Wysłany: 2012-06-23, 23:41   

romaya napisał/a:
Wygląda mi to na SI :tak:


stymulacja polisensoryczna czyli stymulacja zmysłów - integracja to jednoczesne wpływanie na kilka zmysłów lub poprzez jeden zmysł na kolejny aby mogły w przyszłości wpłynąć na lepsze funkcjonowanie
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2012-08-05, 00:57   

Jako ciekawostkę podam, że na allegro pojawiły się kołderki obciążeniowe, jako pomoce do terapii SI.


KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA INTEGRACJA SENSORYCZNA SI


Sen to czas na regenerację,odpoczynek i wzrost. Wyspane dziecko jest pogodne, chętne do zabawy i nauki. Jednak spanie, a raczej kładzenie się spać nie jest ulubionym zajęciem dzieci. W wielu domach czas usypiania pociechy trwa wiele godzin.

W przypadku wielu dzieci (zwłaszcza tych nadmiernie reaktywnych) sprawdza się dociążenie ciała przy zasypianiu np. kocem/kołderką obciążeniową. Terapeuci proponują nakryć dziecko ciężkim kocem/kołderką (także z wypełnieniem) ważącym 10-15% masy ciała.

Koc/kołderka obciążeniowa służy jako pomoc w terapii różnego rodzaju dysfunkcji i zaburzeń:

-nadpobudliwość psychoruchowa(ADHD)
-autyzm,
-zespół Aspergera,
-zespół Downa,
-porażenie mózgowe.

Koc/kołderka obciążeniowa wykonana z mięciutkiego, milutkiego polaru. Równomiernie obciążona na całej powierzchni. Wypełniona żwirkiem naturalnym -można prać.

Wymiary: 95cm x 150cm
Waga: 2,85kg
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2012-08-14, 19:58   

może to nie ten wątek, ale po części w temacie,
jeśli ktoś chętny, sprzedam taka kołderke po filipie, niewiele używaną, za połowę ceny.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2012-08-19, 18:30   

kołderka sprzedana
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-11-22, 09:03   

8 grudnia :arrow: bezpłatne konsultacje SI na terenie całego kraju


przepraszam jeśli zdublowałam info, ostatnio nie nadążam za Zakątkiem :-)
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-07, 23:28   

ewelkaa napisał/a:
My jesteśmy po 3 spotkaniach diagnozujących.
Cyprian ma zaburzenia dysfunkcji modulacji sensorycznej. Ma to wpływ na pobudzenie systemu nerwowego, niestabilne reakcje w miejscach natężenia zbyt wielu bodźców.
Występuje u niego :
- dysfunkcja systemu przedsionkowego (podczas łączenia dwóch ruchów , lub podczas ruchu rotacyjnego pojawia się lęk i reakcje obronne, występuje u niego też słaba wewnętrzna stabilizacja centralna,)
- dysfunkcja systemu proprioceptywnego ( czucie głębokie)
- nadwrażliwość dotykowa
- nie w pełni wykształcony odruch przedsionkowo -okoruchowy ( ograniczenie zdolności niezależnych ruchów oczu od ruchu głowy. Może to wskazywać na niepełną integrację odruchu ATOS czyli Asymetrycznego Tonicznego Odruchu Szyjnego. Wpływa to na nieprawidłowy rozwój koordynacji wzrokowo- ruchowej, trudności w separacji ruchów głowy od ruchów oczu, utrudnia stabilizację pola widzenia itd)
- zbyt mała wrażliwość słuchowa ( wskazują na nią upodobania do głośniejszych dźwięków, rzucanie przedmiotami. Do mózgu dociera zbyt mało przekazów dźwiękowych)

No to tak pokrótce bo cała diagnoza ma 9 stron. Wszystko skrupulatnie opisane. Na końcu zawarte wskazówki dla rodziców (dostarczanie dziecku silnych bodźców, masaż Wilbarger, zabawy dźwiękowe, unikanie lekkich dotyków, głaskania, stymulowanie lepszej kontroli wzrokowej poprzez śledzenie np. łapanie poruszającej się zabawki, baniek mydlanych itd. Mnóstwo tych wskazówek jest, więc nie będę się rozpisywała...)

Jestem pełna nadziei , że terapia przyniesie upragniony skutek :-)


Zupełnie jakbym czytała nasz opis z diagnozy... Wszystkie dzieciaki z zespołem tak mają...? Może jest jeden tekst a terapeutki robią tylko"kopiuj wklej" i 240 zł do kieszonki..? hm... :nzastanawianie:
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2012-12-08, 09:42   

Nie wiem czy wszystkie dzieciaki z zespołem tak mają, i nie wiem czy terapeutki robią kopiuj wklej. Ja nie żałuję ani złotówki przeznaczonej na terapię.
Cyprian ma zajęcia z SI ponad rok i efekty widać. Terapeutkę mamy naprawdę cudowną, widać, że chce się jej pracować.. i co najważniejsze Cyprian ją uwielbia. Buzia mu się śmieje jak tylko wchodzi do budynku.. powie papa mama i zamyka mi drzwi przed nosem ;/
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-08, 23:20   

Ewelina, a jakie to są efekty?
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2012-12-09, 07:47   

Ja również jestem bardzo zadowolona z terapii SI i być może nawet że już o tym pisałam, na terapię chodzimy ponad rok a efekty otóż , Piotruś z zamkniętego, bojącego się innych podejrzewanego przeze mnie nawet o cechy autyzmu stał się dzieckiem otwartym umiejącym walczyć o swoje , szalejącym z innymi dziećmi a nie chowającym się za moją spódnicę, nauczył się szybciutko jeździć na rowerze, zaczął odczuwać zapachy wcześniej nigdy nie wąchał, wzmocnił się brzuch, nogi , ręce. Wiem że to zasługa SI bo przez ten czas nie mieliśmy innej rehabilitacji poza turnusem. U mojej znajomej córeczka z dziewczynki gryzącej ,szarpiącej i nadpobudliwej zrobiła się grzeczna mała dama. Prawdą jest że wiele naszych dzieci ma podobne problemy , właśnie z czuciem głębokim, różnymi nad i niedowrażliwościami . Tak więc ja za Eweliną jednym głosem SI mówię tak i nie żałuję ani grosza. A czas na kawkę z koleżanką w tym czasie bezcenny ;-)
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu