FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Terapia metodą Integracji Sensorycznej
Autor Wiadomość
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-12-09, 11:44   

Pyśka odkąd ma SI też jest bardziej otwarta na nowe. Stąpanie bosymi stopami po zimnych kaflach już nie powoduje wrzasku, jest równowaga, koordynacja poprawia sie zaskakująco, a przede wszystkim koncentracja. jak ją odbieram z zajęć to w szoku jestem, zawsze usmiechnięta, spokojna, wyciszona. ja też widzę same plusy, szczegolnie, że poza Si ma tylko logopede i pedagoga regularnie. Knilla, Weronike S., Masgutowa itp. robimy indywidualnie w domu
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2012-12-09, 12:26   

Cypek tez przestal sie bac panicznie niektorych rzeczy, koncentracja jest o niebo lepsza. Tez podejrzewalam go o cechy autystyczne, ale naprawde zniknely.
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-10, 00:00   

Dzięki :* .
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-12, 10:54   

Ale u rocznego dziecka chyba za wcześnie na terapię prawda? Bo ja nie mam nic przeciwko tej terapii, jestem za, tylko że poczekam jeszcze troszkę jak Marcinek podrośnie , przynajmniej do drugiego roku :tak: wtedy się zdecydujemy, już nawet mamy upatrzoną panią na oku, która jest bardzo polecana :tak:
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-12, 23:12   

Tak, rocznemu dziecku taka typowa terapia SI chyba jeszcze się nie przyda. Nasza rehabilitantka i terapeutka SI zaczęła z Marcelkiem ćwiczyć elementy integracji jak nauczył się chodzić. Zawsze powtarzała, że prawdziwą, miarodajną diagnozę można zrobić jak dziecko ma 6-7 lat, bo wszystkie zmysły muszą być rozwinięte, żeby mogły ze sobą współpracować (a w integracji sensorycznej o to chodzi).

Teraz to możesz swojego synka huśtać, bujać, w kocu wozić po podłodze albo zafundować mu pufę czy worek sako.

My teraz zastanawiamy się nad rozpoczęciem terapii SI, która wspomagałaby ćwiczenia logopedyczne. Ale to chyba mrzonki... A do naszej dotychczasowej rehabilitantki nie możemy chodzić, bo jej godziny pracy kolidują z przedszkolem.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-13, 19:44   

Dziękuję za rady :* od Marcinka
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
iwpal
milczek

Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 8
Wysłany: 2013-05-05, 22:07   

Mewa napisał/a:
prawdziwą, miarodajną diagnozę można zrobić jak dziecko ma 6-7 lat, bo wszystkie zmysły muszą być rozwinięte, żeby mogły ze sobą współpracować (a w integracji sensorycznej o to chodzi).


Diagnozę można zrobić zawsze, na kazdym etapie wiekowym dziecka (a u dzieci niepełnosprawnych szczególnie warto), ponieważ sprawdzamy czy procesy przetwarzania sensorycznego kształtują sie w miarę harmonijnie i zgodnie z wiekiem dziecka.
Testy SI sa od 4 roku życia, obserwację funkcji neurofizjologicznych można przeprowadzic dla każdego wieku.
Rozpoczęcie terapii SI u dziecka z ZD w wieku 6-7 lat, to dośc późno.
_________________
Pozdrawiam
IwonaP.
 
 
mamciaKa 
cichosza


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-01, 13:03   Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji SI

Bezpłatne konsultacje SI w dniach 7.10-12.10.2013, zapisy są od dzisiaj, tj. 1.10.1013
Wiecej informacji tutaj:
http://pstis.pl/pl/html/i..._rodzicow-start

Moze ktoś z Was skorzysta!
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-10-01, 14:42   

Dzięki za info, może się wybiorę
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-10-01, 20:36   

Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji SI (OTBK SI)

Szanowni Rodzice,

Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI (PSTIS SI) ogłasza w dniach
7-12 października 2013 – Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji SI (OTBK SI)

Każdy Rodzic zaniepokojony rozwojem sensoryczno-motorycznym (zmysłowo-ruchowym) swojego dziecka będzie mógł skorzystać z pomocy terapeuty integracji sensorycznej SI.

LISTA TERAPETÓW - UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ »

Warunki uczestnictwa w projekcie OTBK SI:
Umówienie się na bezpłatną konsultację będzie odbywało się drogą telefoniczną. Zainteresowani Rodzice będą dzwonić do terapeutów integracji sensorycznej i umawiać się indywidualnie na spotkania.

Czas przewidziany na konsultację jednego dziecka powinien wynosić od 30 do 45 minut. W czasie konsultacji otrzymacie Państwo wyłącznie ustną informację na temat rozwoju Waszego dziecka oraz wskazania do dalszego postępowania.

http://www.pstis.pl/pl/html/index.php?v1=none&str=podstrona_dla_rodzicow-start
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-10-02, 11:53   

Kaśka, tutaj też Cię mamciaKa ubiegła :lol: klik

Tylko tematy nie scalone ;/
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-10-02, 13:19   

Kto się wybiera ?? A opinie o tym badaniu ( może ktoś sie wypowie) tak myślałam i może bym się wybrała :] . :shock: Jestem spod Warszawy i może bym się wybrała do M. Wiśniewskiej, bo rozumiem że te konsultacje są bezpłatne??

Ale tak naprawdę to każda z nas ,,coś'' na ten temat wie odnosnie swojego dziecka, :tak: tylko co ja z tym zrobię, czy znów obowiazek usprawnainia i stymulacji nie spadnie na nas ( na mnie) ;/
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-10-02, 13:58   

A może se dopuść ;-)
i dziecku

:-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-10-02, 16:15   

A już tak pozytywnie byłam nastawiona na badanie ale Ty Ala umiesz podniesć człowieka na duchu ;/ :lol:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-10-04, 14:45   

Był ktoś na takim badaniu? Jak dobrze pamiętam to rok temu tez była taka akcja. Na czym polega to badanie?
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu