FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór szkoły - czym się kierować
Autor Wiadomość
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-10-07, 13:33   

Tubo a czemu taki podzial to jednak traci jeden dzien nauki w tygodniu??

I super ze sie zaaklimatyzowal
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-10-07, 13:37   

Elu chodzi chyba o nocowanie w internacie.
Z piątku na sobotę Kuba nie nocuje .I pewnie z niedzieli na poniedziałek też nie...
Wychodzi jak nic 4 noce ;-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-10-07, 13:42   

Pytam sie bo to roznie licza np. urzedy do przyznania swiadczen na dzieci.
a moze sie to komus przydac na przyszlosc.
Super ze aklimatyzacja sie z szkole, internacie...widac sa zatrudnieniu fachowi specjalisci.
 
 
magda77 
gaduła
mama Agatki( 15lat zD) i Zuzi (12)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 202
Skąd: podlubelska wieś
Wysłany: 2008-10-07, 18:09   

Mam pytanie, bo jeździmy z Agatą na zajęcia do szkoły specjalnej(- jedynej takiej w mieście), i rzeczywiście wydaje mi się , że duża część uczniów to poprostu "trudna młodzież", której nie chciano w innych szkołach. Pytałam panią, która pracuje z Agatą, ale w odpowiedzi usłyszałam tylko, że tu każdy ma orzeczenie o niepełnosprawności. Zastanawiam się, czy może to takie "naciągane" orzeczenie ? Czy może zna ktoś podobną sytuację?
 
 
tuba 
mruczek


Wiek: 68
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 70
Wysłany: 2008-10-07, 19:09   Kuba w internacie

Tak jak pisałam chodzi mi o noce spędzone w internacie i w domu . Dodam ,że mam wszystkie zasiłi: rodzinne,rehabilitacyjne i dopłatę do szkoły poza miejsem zamieszkania.Pozdrowienia.
 
 
anilah17 
mruczek

Wiek: 55
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 81
Wysłany: 2008-11-17, 23:34   Wybór szkoły - czym się kierować

Witam.Przeczytałam wszystkie wasze posty na temat wyboru szkoły i chciałabym podzielić się z wami moimi rozterkami.Jestem matką 12 letniej Asi która chodzi do 3 klasy w szkole masowej.Ma orzeczenie o kształceniu specjalnym jest upośledzona w stopniu umiarkowanym.Jest w klasie 25 osobowej nie jest to typowa klasa integracyjna.(Dodam że mieszkamy w małej wiosce do najbliższej szkoły specjalnej mamy ok 28 km).Asia ma 5 godzin w tygodni zajęć rewalidacyjnych i po 2 godziny dziennie z klasą ,jest jedynym dzieckiem upośledzonym umysłowo w szkole .Wiem że na lekcjach w klasie nie wiele skorzysta,ale ma kontakt ze zdrowymi dziećmi,również pani przygotowuje dla niej kolorowanki i proste zadania.Na zajęciach rewalidacyjnych pani uczy ją czytać i pisać drobniutkimi kroczkami idzie do przodu.Ale pojawiła się w mojej głowie myśl że możne lepiej jej będzie w szkole specjalnej,zwłaszcza że za rok będzie musiała iść do klasy 4 (już ją odraczałam). Pojawiła się też szansa że gmina może ją dowozić do specjalnej. Bardzo proszę o radę ,wiem że jej dobro jest najważniejsze i pragnę żeby była szczęśliwa wtedy i ja będę
_________________
mama Asi z zd 1996, Konrad 1989,Gosia 1990 i Filip 2003
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-18, 13:57   

Anilah17 , ja też przejrzałam ten wątek i jest w nim wiele opini.
Ja osobiście jestem zdania, że integracja jest możliwa, oczywiście jeśli obie strony tego chcą, ale chyba nie w szkole, czyli nie na poziomie nauki. Nasze dzieciaki z każdym rokiem będą w tyle, a pewnych rzeczy w ogóle nie są w stanie przyswoić. I chyba najgorszą rzeczą jest bycie wiecznie najgorszym. Na to żadna integracja nie pomoże. :nie:
Ale decyzję i tak musisz podjąć sama! :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
tuba 
mruczek


Wiek: 68
Dołączyła: 29 Sty 2008
Posty: 70
Wysłany: 2008-11-18, 15:54   Wybór szkoły

Mój Kuba (10lat) jest w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie jest 8 osób w klasie ,też myślałam gdzie oddać go do szkoły ale wiem ,że mój wybór jest dobry.Syn chętnie jeżdzi do szkoły ,a z gminy mam dojazdy w ponidziałek i piątek ,bo mieszka w internacie.Pozdeowienia.
 
 
anilah17 
mruczek

Wiek: 55
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 81
Wysłany: 2008-11-18, 18:26   Wybór szkoły - czym się kierować

Nie jestem z tych osób które za wszelką cenę chcą aby ich dziecko było takie jak zdrowi rówieśnicy.Wiem ze Asia nigdy nie osiągnie pewnych rzeczy.Dla nas będzie sukcesem jeśli uda jej się nauczyć pisać lub czytać,a jeśli nie to nie będzie koniec świata.Chcę żeby w szkole czuła się dobrze.Nie mam nic do zarzucenia nauczycielom i dyrekcji w naszej szkole .Nigdy nie dano nam odczuć że Asia nie jest tam mile widziana ale gdzieś w głębi duszy czuje że chyba nie tędy droga.Kiedy czasem przychodzę po nią do szkoły siedzi sama w klasie kiedy inne dzieci brykają po korytarzach.Aśka jest słodkim pogodnym dzieckiem widzę że zabawa z dziećmi takimi jak ona sprawia jej najwięcej radości.Myślę że chyba będzie jej lepiej ze swoimi w szkole specjalnej.Pozdrawiam.
_________________
mama Asi z zd 1996, Konrad 1989,Gosia 1990 i Filip 2003
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2008-11-18, 18:41   

Anilah, trudno jest komuś radzić w tak poważnej decyzji życiowej...
Ale jak patrzę na rozbrykane i szczęśliwe dzieci w mojej szkole specjalnej to :-D
Poradź się ewusiL bo ona jest oligofrenopadagogiem i chyba właśnie ma klasę 4
o ile się nie mylę.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
ewusiaL 
cichosza


Wiek: 48
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2008-11-18, 23:48   

Właśnie mam IV, miałam już i młodsze i starsze, miałam dzieciaczki ze świetlicy.
Jak mogę w czymś pomoc- bardzo chętnie :-)
 
 
anilah17 
mruczek

Wiek: 55
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 81
Wysłany: 2008-11-19, 17:49   Wybór szkoły - czym się kierować

Witam Cię ewusiaL.Chciałabym abyś pomogła mi w podjęciu decyzji czy zostawić Asię w szkole masowej do której uczęszcza czy zdecydować się na szkolę specjalną.Wiem że jesteś osobą która zna problem szkół specjalnych z innej strony niż my rodzice.Napisz mi jak to wygląda w klasach 4 ,jakie liczne są klasy,z jakimi schorzeniami są dzieci.Jak wygląda ich edukacja itd.
_________________
mama Asi z zd 1996, Konrad 1989,Gosia 1990 i Filip 2003
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-19, 18:55   

ewusiaL gdybyś miała ochotę opisać, jak wygląda edukacja w szkołach specjanych - zrób to proszę :arrow: w tym miejscu. Dziękuję :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
ewusiaL 
cichosza


Wiek: 48
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2008-11-19, 19:25   

Kabatko- chętnie :-) A tu napiszę tylko tyle,żeby odpowiedzieć troszeczkę na pytanie anilah17.
Zastanawiam się,czy pomogę Ci czy tylko namieszam. Dla mnie nauczyciela decyzja jest prosta :) Dla mnie mamy- byłaby bardzo trudna.
Najważniejsze- patrz na dziecko. Widzisz jak funkcjonuje w obecnej szkole- zawsze możesz zobaczyć szkołę specjalną, do której ewentualnie miałabyś zapisać córkę.
Zalety szkoły specjalnej- wykształcony personel- chodzi o oligofrenopedagogów, mała liczba dzieci w klasie, metody dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka, większa mozliwość obserwacji, pracy indywidualnej.
Poczucie sukcesu- to chyba bardzo istotna kwestia. Możliwość zrobienia czegoś najlepiej w klasie :-) albo na równi z innymi- czyli "nie odstaję od innych".
Ale..
warunkiem sukcesu jest...trafienie na nauczyciela z pasją. I to dotyczy się każdej szkoły i każdego dziecka na świecie :-D
Bywam na różnych forach dla nauczycieli...czasem boje przyznać się gdzie pracuję. Opinia o szkołach specjalnych jest różna...z przewagą złej niestety.
Nie znam tego zjawiska i mam nadzieje, że moi rodzice też maja takie zdanie. Pracuję w cudnej szkole:)
Co do szczegółów- postram się napisać w miejscu wskazanym przez kabatkę.
Pozdrawiam. :-)
 
 
anilah17 
mruczek

Wiek: 55
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 81
Wysłany: 2008-11-19, 19:44   

Dziękuję.Masz rację sama muszę na własne oczy zobaczyć co nasza szkoła ma do zaoferowania.I zabrać tam córkę żeby i ona uczestniczyła w tej decyzji.
_________________
mama Asi z zd 1996, Konrad 1989,Gosia 1990 i Filip 2003
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu