FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-08-29, 09:26   

Kurde, szkoda mi tych " rodziców "
Nawet nie wiedzą co tracą....
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-08-29, 09:28   

Cytat:
I co z tego, że jedno ma zD, a drugie nie. Oba cierpią tak samo...


Brawo Marta! W tym cały sęk.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-08-29, 11:44   

:cry: a mi się tylko płakać chce....straszne.....

I cieszę się i teraz wiem, dlaczego Martynka trafiła na mnie - ja bym Jej nie zabiła :nie:
I jestem pewna, ze Rafał też nie. Kiedyś rozmawialiśmy o tym, że co by było gdybyśmy wiedzieli w ciąży o zD u Martynki, czy wchodziłaby w grę aborcja. Powiedział tylko "przestań, jak możesz tak mówić, przecież to jest nasze dziecko, nie ważne czy zdrowe, czy chore..... a to zdrowe też może kiedyś zachorować i co, wtedy zabijemy też je....."
Bardzo mnie tym ucieszył, płakałam, ale juz ze szczęścia, bo wiedziałam, ze w pełni akceptuje Martynkę i inna opcja nie wchodzi w grę :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-08-29, 11:54   

Mój mąż również nigdy by mi nie pozwolił na to , nie miałabym nawet możliwości pomyślenia o tym i za to go kocham. A ja też nie wiem co bym wtedy myślała - wiem jedno: cieszę się, że dowiedziałam się o tym po porodzie, bo zaoszczędziło mi to wielu domyśleń i strachu co będzie. A tak nie miałam czasu na domysły i rozpaczanie, bo Nicolka już była i potrzebowała nas i naszej miłości.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-08-31, 02:02   

Aśka napisał/a:
Powiedział tylko "przestań, jak możesz tak mówić, przecież to jest nasze dziecko, nie ważne czy zdrowe, czy chore..... a to zdrowe też może kiedyś zachorować i co, wtedy zabijemy też je....."

Pogratulować męża. Myślę, że to co powiedział niektórym po prostu nie przychodzi do głowy gdy podejmują nieodwracalną decyzję.
Wiele z nas podejmuje jak widzę takie rozmowy "a co by było gdyby" w odniesieniu do wiedzy nt. dzieciaczka z zD w trakcie trwania ciąży. Nam też Bozia oszczędziła tej ciężkiej próby ale kwestia jest bardzo istotna i najgorszym wyjściem jest podejmować jakąkolwiek decyzję samemu lub pod presją. Jakakolwiek by ona nie była jest decyzją na całe nasze życie (i dziecka).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 839
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2007-08-31, 08:51   Aborcja

Kiedy nasz, skądinąd bardzo dobry i znany nam od lat (był przy porodzie 4 naszych dzieci) lekarz, zmierzył "fałdę" na szyi Maksia i stwierdził bardzo wysokie prawdopodobieństwo zD, powiedział że jest jeszcze prawdopodobieństwo "zespołu Edwardsa" (mogę pomylić tę nazwę - wybaczcie), który jest zespołem letalnym, z którym dzieci przeżywają po urodzeniu co najwyżej kilka dni. (Nie wgłębiałem się później w zagadnienia naukowe jak to z tym drugim "zespołem" naprawdę jest) Powiedział też, że "zespół Edwardsa" (czy jakoś tam...) jest powodem do legalnej aborcji. (Też się w to później nie wgłębiałem) Zapytałem się tylko, czy to że za kilkadziesiąt lat (jak nam Bóg pobłogosławi w dniach istnienia) umrzemy, jest powodem do eutanazji już teraz? Przecież dla dziecka z takim "zespołem Edwardsa" (lub jakimś innym tego typu schorzeniem) najbliższe 6-7 miesięcy u Mamy pod sercem to całe (najprawdopodobniej bardzo szczęśliwe) życie... Wiele istot na tym świecie nie ma szczęścia mieć aż tak długiego zycia! :nie:
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-08-31, 08:55   

Tomku :prosze:
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Ewelina 
nawijacz


Wiek: 46
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 797
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2007-08-31, 09:12   

gr0szek napisał/a:
Przecież dla dziecka z takim "zespołem Edwardsa" (lub jakimś innym tego typu schorzeniem) najbliższe 6-7 miesięcy u Mamy pod sercem to całe (najprawdopodobniej bardzo szczęśliwe) życie... Wiele istot na tym świecie nie ma szczęścia mieć aż tak długiego zycia!


Ładnie to napisałeś.
_________________
" Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy gdy obejmiemy drugiego człowieka"
___________________
mama Hani 23.03.2007 i Madzi -Aniołka z ZD ( 23.11.2004-26.02.2006)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-09-28, 19:53   

Wiem, że dzisiaj Zakątek ma swój radosny dzień, ale ponieważ znalazłam to właśnie dzisiaj na onecie, to podaję.

"W Mediolanie lekarze usunęli kobiecie w ciąży bliźniaczej zdrowy płód zamiast tego, który cierpiał na syndrom Downa."

=>pomyłki lekarskie

Ironia Boga?
Przyznam, że ciarki po mnie przeszły.
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-28, 20:02   

Nie wiem Nadziejko, czy to nie jest ten sam przypadek, który omawialiśmy tu kilka tygodni temu?
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-10-05, 11:52   

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni



Dramat rozgrywający się w małym rumuńskim miasteczku u schyłku komunizmu. Młoda kobieta, Gabita, zachodzi w niechcianą ciążę. Boi się zostać samotną matką i obawia reakcji otoczenia. Postanawia więc poddać się aborcji. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka. Dziewczyna ta deklaruje, że pomoże ciężarnej znaleźć człowieka, który przeprowadzi u niej aborcję.

źródło


Ten film stał się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes. Temat wstrząsnął, a jego ujęcie poruszyło.
Twórca: Cristian Mungiu opowiada o aborcji, ale nie moralizuje, nie dramatyzuje. Skupia się na człowieku. Od początku chciał, by jego film trafił do Polski. Chciał, by jego film rozpoczął debatę. W Rumunii aborcja dla nikogo nie stanowi problemu, a co roku dokonuje się tam około pół miliona zabiegów.

-----> Aborcja:kogo to obchodzi?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
sabina 
nawijacz
szczesliwa mama Sandry ,Daniela i Noela


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 996
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2007-10-05, 12:16   

Witam ponownie.Pisalam na ten temat chyba miesiac temu,ale chcialabym powtorzyc to co kiedys:nigdy nie zdecydowalabym sie na usuniecie zdrowego dziecka,niewazne czy bylby to przypadek,czy mialabym sie za co utrzymac czy cos taiego.Nie robilam badan w ciazy bo nawet przez chwile nie przyszlo mi do glowy ze nas to spotka,no i bylismy tez zdecydowani ze przyjmiemy kazde dziecko.Ciesze sie okropnie ze mamy Sandre-jest cudowna.Ale nie jestem w stanie teraz odpowiedziec czy podjelabym taka sama decyzje w nastepnej ciazy...Moze ktos z Was mnie potepi-kiedys sama bym tak pomyslala-jak mozna?Ale teraz,gdy wiem ze ryzyko jest takie Ogromne,bo dla mnie to jak 1:3 to poprostu nie wiem :cry: Oby Bog nigdy nie stawil nas przed takim ,,wyborem,,
_________________
moja Sandra (26.12.2006)z ZD ,Daniel (19.09.2009)i Noel(18.07.2013)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-05, 13:33   

Sabinko, doświadczasz tego, co i ja już dawno stwierdziłam, że nigdy nie wydaję sądów potępiania kogolwiek za jego postępowanie. Nawet nie kategoryzuję, że ja czegoś bym nie mogła, czegoś nie zrobiła, tak nie mogła. Nikt z nas nie wie, co postawi przed nami los - dlatego lepiej nie wydawać sądów przedwcześnie.
Sylpa kiedyś napisała:
Tyle siebie znamy, na ile nas sprawdzono...
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-10-07, 01:47   

Ponieważ mieszkamy w Szkocji, gdzie aborcja jest legalna, wiele osób pyta, co byśmy zrobili, gdybyśmy wiedzieli....
Kiedyś na pewno odpowiedziałabym, że przerwalibyśmy ciążę, a teraz...wiem, że nie dałabym sobie prawa o decydowaniu o życiu tylko dlatego, że nie będzie przystawać do schematu radosnej rodzinki 2+2, z problemami typu jaki nowy model auta i kiedy nowy dom?
Ja też się zatrzymałam. Dziękuję Ci za to synku:)
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-10-07, 09:25   

Mammamika, jak czytam podobne wypowiedzi, to widzę, że zakaz aborcji ma sens. Nieznajomość faktu o upośledzeniu dziecka uchroniła niejedno maleństwo przed aborcją. Być może mojego Michała też, bo znałam tylko ciężkie przypadki. A dzisiaj mój mały chodzi za mną i domaga się "buzi daj, buzi daj...." :-) i jest jedynym facetem wyznającym mi miłość. Życie jest pełne niespodzianek, także tych radosnych i przychodzą tam, gdzie się ich najmniej spodziewamy..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu