FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Trening uwagi słuchowej - metoda Tomatisa
Autor Wiadomość
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-08, 19:29   

Są trzy etapy każdy po 20 godzin. Pomiędzy poszczególnymi etapami 6-8 tygodni przerwy.
Cena tak jak pisałam 2200.
Iga a u was chyba jakoś inaczej jest bo są tylko 2 etapy?
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9697
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-02-08, 20:05   

No inaczej. 2 etapy. 15 i 8 godzin. Nie kumam na czym to polega.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2011-02-09, 15:02   

Bataga napisał/a:
My chodzimy do logopedy do Centrum Słuchu i Mowy Medincus i tam pójdziemy na Tomatisa. Ale rozmawiałam z logopedką która Julę tam prowadzi i stwierdziła żeby jeszcze poczekać z pół roku.
Ja sama nie wyobrażam sobie Julki która siedzi przez dwa tygodnie po dwie godziny dziennie ze słuchawkami na uszach.
A Maja kiedy zaczyna?


Z tego co wiem to we wszystkich oddziałach Centrum wszystkie te terapie są płatne.Nam jeszcze proponowano Johansena.Jest to metoda niby lepsza dla naszych dzieci.Zrezygnowałam jak na razie z ich propozycji bo W naszej PPP jest Tomatis za darmo.Jeśli Kamil się na tym nie sprawdzi to raczej spróbuję Johansena
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-02-16, 11:18   

Znalazłam centrum terapii słuchowej w Londynie, mają terapię Tomatisa i rozmawiałam właśnie z panią, tu wygląda to tak : 2 tygodnie po 2 godzinny dziennie , potem 3 - 6 tygodni przerwy , znów tydzień 2 godziny dziennie, znów 3-6 tygodni przerwy i znow tydzień po 2 godziny dziennie.
Cenowo , każdy tydzień 300 funtów plus 70 funtów za pierwszą diagnozę , plus 50 funtów za nagranie mojego głosu .
Ja jeszcze poczekam co tu będziecie pisać po terapii i najwyżej zapisze Kaika na pierwszy etap w wakacje i mam nadzieje że uda mi sie wpasować tak żeby nie opuszczał szkoły , a że tu jest troche wolnego w czasie roku szkolnego (tydzień tu tydzień tam) to może akurat trafię.
Dla tutejszych mam link http://www.tuneyourears.c...erapy/intro.php
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9697
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-02-16, 11:23   

Magda, ale wiesz co, zadzwoniła do mnie bliska koleżanka z Z21 i ja już nie wiem czy chcę wydać 3 tyś na Tomatisa :lol:


Nie wiem co robić :placze: doradźcie coś.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-02-16, 11:24   

I co powiedziała?
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-16, 12:02   

Iga powiedz co powiedziła, bo tez jestem bardzo ciekawa.
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16903
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-16, 12:32   

Prof.Cieszyńska ciągle powtarza, że ani Tomatis, ani Johansen, tylko Sylaby i czasowniki P.Wianeckiej, bo po polsku i to ma sens. Oczywiście odchodząc od kwestii rodzinnego wspierania się ;-) , wydaje mi się to dość prawdziwe.Ja stosuję u Maksa Domisiowy trening słuchowy. Maks słucha przez słuchawki ulubionych piosenek, i bajek z ekranu tv. Jest to trening tani, a dziecku sprawia przyjemność i chce tak słuchać, czasami stara się coś powtórzyć.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9697
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-02-16, 13:24   

No jak to co, że szkoda 3 tyś wydać na terapię, która nic nie pomoże ani nic nie da.

Nie wiem co myśleć. Nie wiem czego się spodziewać. Na turnusie widziałam dzieci po Tamatisie. Nie widziałam różnicy, gorzej czasami mówiły od mojej Majki. A te które były fajnie rozwinięte i fajnie mówiły i tez były na Tomatisie, to nie wydaje mi się, żeby to była jego zasługa.

Ja to mam takie wyobrażenie, że Tomatis da mojej Majce taki bodziec, że zrobi kroczek do przodu z mową. Co myślicie?

Groszku ja też uważam, że sylaby przynoszą efekt.

EDIT: Co to jest Domisiowy trening słuchowy?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
  
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2011-02-16, 13:26   

Groszku, wiesz ja stosowałam taką metodę jak Ty, nie wiedząc, że to jest jakaś fachowa metoda ;-) . U Zuzy to się sprawdzało :spoko: . Do muzyki klasycznej wymyślałyśmy bohatera i Zuzy zadaniem było opowiadać co on robi (oczywiście na początku były to pojedyńcze słowa: skacze, płacze, tańczy itd.)
Teletubsie są super właśnie przez to powtarzanie (lala weszła do domu, Po weszła do domu itd.) proste i jasne komunikaty.
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16903
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-16, 14:41   

Iga napisał/a:

Groszku ja też uważam, że sylaby przynoszą efekt.

EDIT: Co to jest Domisiowy trening słuchowy?


Nie wiem jak Majka, ale Maks uwielbia Domisie.Można je oglądać online tu , do tego słuchawki na uszy i oglądamy.
W niektórych odcinkach są ćwiczenia logopedyczne no i w każdym odcinku - piosenka, albo dwie.Zwykle bardzo melodyjne i wpadające w ucho. Autorem jest Pan Tik-Tak, kto ma moje lata -to wie, a kto nie to Pan Marzec, który pisał piosenki Ciotce Klotce.

Może też być trening bez wizji, to znaczy z płyty CD.

Patrząc na dzieci z zD, mam niestety wrażenie, że ten Inpuls, o którym piszesz, rzadko zjawia się po jakiejś terapii...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2011-02-17, 00:43   

My jesteśmy "świeżo" po treningu . I etap mieliśmy w grudniu, a II w styczniu. Mogę opisać kilka moich spostrzeżeń, ale nie będą one zbyt wiarygodne, bo w naszym przypadku były to zajęcia w ramach WW i przeprowadzone w trochę inny sposób.
Trening odbył się w dwóch etapach, pierwszy 14 dni po 2 h dziennie, drugi 5 dni również po 2h/dz. Nie mieliśmy wstępnej diagnozy, w grupie 4 osobowej ( tzn. czwórka dzieci) + rodzice przychodziliśmy prawie codziennie, nie było też pracy z mikrofonem.
Z rożnych względów kilka razy przepadły nam zajęcia. Pierwszy dzień był bardzo ciężki. Dzieci nie chciały słuchawek, były płaczliwe, nerwowe, wręcz pod koniec agresywne, trudno było ich zająć przez te dwie godzinny. Z czasem przyzwyczaiły się i do słuchawek i do muzyki, której słuchały, a był to Mozart na przemian z chorałami gregoriańskimi.
Były dni lepsze i gorsze, ale te dwie godziny wykorzystywaliśmy podwójnie. Po kliku dniach dzieci zapominały o słuchawkach i pięknie bawiły się. Wszystkie możliwe pomoce, układanki, puzzle, klocki ,zabawki, książeczki były w ciągłym ruchu. Co nam dał trening? Lepsze skupienie uwagi, wyciszenie. Jarek ma dyslalię wieloraką złożoną, nie ma wady słuchu, ale mowa jego jest taka jaka była przed treningiem. W ćwiczeniach słuchu fonematycznego, w rozróżnianiu głosek, sylab, przetwarzaniu ich werbalnie potrzeba pracy lewej półkuli mózgu, w terapii Tomatisa pobudzamy bardziej prawą półkulę.
Ze względu na ilość zajęć ( a biorąc pod uwagę,że są to zajęcia popołudniowe) po przedszkolu, pracy 2h codziennie to duży wysiłek i dla rodzica i dla dziecka.
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2011-02-17, 05:29   

Megi napisał/a:
w terapii Tomatisa pobudzamy bardziej prawą półkulę.

Jak dla mnie, to jest clue całej sprawy. Za język ogólnie, w tym za produkcję i percepcję mowy odpowiada lewa półkula mózgowa. Zatem Tomatis ma nikłe szanse na jej pobudzenie. Wzrostu poziomu koncentracji nie neguję, ale jak napisała Groszek, można pewnie to samo osiągnąć zdecydowanie taniej.
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-02-17, 16:02   

Cytat:
Musisz wiedzieć, że jeśli w swojej nauce wykorzystujesz lewą półkulę, to jeśli teraz zaczniesz pobudzać do pracy półkulę prawą, to lewa półkula będzie się jeszcze lepiej rozwijać.

Cytat z artykułu:
Twój mózg- jak go gimnastykować
http://www.cwro.edu.pl/page/93/porady.html
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2011-02-17, 18:19   

Niestety nie zgodzę się z powyższym cytatem. Interesuję się procesowaniem języka (z racji pracy) i żadne znane mi naukowe źródło nie potwierdza tego, że rozwój prawej półkuli nawet pośrednio wpływa na rozwój mowy.

Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy funkcje obszarów Wernicke'go i Broca przejmie prawa półkula, co zdarza się niezmiernie rzadko.

A jeśli nawet teza jest prawdziwa, to wystarczy słuchanie Domisiowych piosenek albo muzyki klasycznej w domu. Nie trzeba wydawać 3 tyś. złotych na Tomatisa.
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu