FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Cerebrolizyna
Autor Wiadomość
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2013-07-04, 13:35   

Linka dlaczego mówię, że rodzice są ignorantami? Z prostego powodu, wszyscy piszą tylko o tym, że dzieci są pod stałą opieką neurologa, a nikt nie pisze o tym, że jeszcze powinny być pod opieką nefrologa i kardiologa w momencie podawania cere. A jeśli o tym nie wiedzieli to świadczy to o niedokładnym podjęciu tematu. Bo o tym Jarek już nie pisał na swojej stronie. Mam wrażenie, że to co Jarek napisze to jest święte, a nikt inny absolutnie na niczym się nie zna skoro podważana jest wiarygodność światowej klasy lekarzy. To świadczy o totalnej ignorancji.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2013-07-04, 14:56   

Ja na temat tego suplementu rozmawiam z Ta młodą Panią która ma siostrę 30 letnią z ZD.Jej mama jest również neurologiem i odpowiedz była taka że mam się na ten krok nie decydować.

Teraz przyszła mi jeszcze taka myśl że może na obecny czas zrobiono więcej badań
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2013-07-04, 15:09   

Ula raczej ciężko będzie znaleźć kogoś kto by się takich badań podjął, bo każde dziecko z ZD jest inne i nigdy nie będzie jednoznacznej odpowiedzi na to czy ktoś coś zawdzięcza cero czy nadszedł po prostu ten moment w życiu człowieka z ZD na nabycie określonej umiejętności. Takie badania musiałyby trwać też klkadziesiąt lat. Osoby z ZD często obciążone innymi wadami, nie tylko samym zespołem, za duże jest ryzyko skutków ubocznych. Bo o ile z upośledzeniem można żyć to bez serca i nerek już się żyć nie da.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-07-04, 22:16   

Mamagugu szczerze mówiąc ja Mai dałam tylko trzy serie bo najpierw nie chciałam stymulować mózgu szykując młodą do narkozy a potem było mi nie podrodze do neurologa mam spory kawałek drogi no i trochę sobie teraz tego EEG nie wyobrażam a pewnie trzeba by powtórzyć, ja decydując się na cerebrolizynę konsultowałm to z trzema niezależnymi neurologami i naszą pediatrą, krtóra miała juz wcześniej do czynienia z tym lekiem i go zna, wg trójki z tych lekarzy sens podawania jest do momentu do którego widać reakcję organizmu, Maja pierwszą serię miała pod opieką innego neurologa potem innego, wg zaleceń lekarzy seria to 20 iniekcji 2 razy w tygodniu dawka ustalana wg badań i masy dziecka (tak bynajmniej było u nas nie wiem może z czasem jest prościej), potem jestprzerwa i z tego co wiem to wychodzą chyba dwie serie w roku.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-07-04, 22:49   

Joanna napisał/a:
Mamagugu szczerze mówiąc ja Mai dałam tylko trzy serie bo najpierw nie chciałam stymulować mózgu szykując młodą do narkozy a potem było mi nie podrodze do neurologa mam spory kawałek drogi no i trochę sobie teraz tego EEG nie wyobrażam a pewnie trzeba by powtórzyć, ja decydując się na cerebrolizynę konsultowałm to z trzema niezależnymi neurologami i naszą pediatrą, krtóra miała juz wcześniej do czynienia z tym lekiem i go zna, wg trójki z tych lekarzy sens podawania jest do momentu do którego widać reakcję organizmu, Maja pierwszą serię miała pod opieką innego neurologa potem innego, wg zaleceń lekarzy seria to 20 iniekcji 2 razy w tygodniu dawka ustalana wg badań i masy dziecka (tak bynajmniej było u nas nie wiem może z czasem jest prościej), potem jestprzerwa i z tego co wiem to wychodzą chyba dwie serie w roku.


Joanna, bardzo Cię proszę :prosze: :prosze: :prosze: mogłabyś używać znaków interpunkcyjnych? Trudno zrozumieć o czym piszesz. :kwiat2: Proszę :prosze:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-07-05, 16:47   

No przeta używam, to jest zdanie wielokrotnie złożone. ;-)
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
ANNA TARCZYŃSKA 
mruczek


Wiek: 52
Dołączyła: 25 Sty 2013
Posty: 80
Skąd: ok Wrocławia
Wysłany: 2013-09-08, 22:35   

Witam wszystkich.Minęło kilka miesięcy kiedy napisałam jak podawałam Kacprowi cerebrolizynę ,czytam Wsze wpisy, że zastrzyk. Powiem tak moja starsza córka która jest zdrowa przeszła w okresie noworodkowym straszny wylew dwu-płatowy,który na szczęście się szybko wchłonął rozwijała się prawidłowo,nawiasem mówiąc bardzo szybko chodziła,czytała jak miała 5-lat.W wieku dojrzewania EEG wyszło paskudne i brała cere po dwóch seriach wszystko wróciło do normy i powiem że pytałam czy boli sam zastrzyk odpowiadała ,że samo wkucie a już póżniej jak wolno dają to ładnie się rozchodzi i nie boli tak więc powiem szczerze nie ma się co bać .Kacper sam bierze cere już 14-lat są widoczne poprawy w EEG ja jestem zachwycona i dziękuję że trafiłam na ten lek bo pomógł moim dzieciom.
_________________
mama Karoliny/26.10.1995/i Kacpra/19.071998/żona Włodka
 
 
kaczka1980 
mruczek

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 122
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2013-09-21, 12:22   

Poszukuję kogoś podającego cerebrolizynę z Warszawy lub okolic. Proszę o informację na priv:)Dzięki
_________________
Mama Adasia z zd (15.02.2011)
 
 
Ula 
cichosza


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-23, 10:03   cerebrolizina

Witam
Ja podaję mojemu synkowi cerebrolizine i mieszkamy w Warszawie? jak potrzeba info to śmiało.
_________________
Ula - mama Bartusia z ZD ur. 16.08.2008 r. i Olka ur. 26.05.2010 r.
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2013-09-23, 11:07   

Dziewczyny, proszę, piszcie informację, o ile to możliwe, tutaj , a nie na priv. Więcej osób skorzysta. :tak:
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Ula 
cichosza


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-23, 11:10   cerebrolizina

ja jestem za :)
Pytajcie, a ja ile bedę mogła to podzielę się swoja wiedzą
_________________
Ula - mama Bartusia z ZD ur. 16.08.2008 r. i Olka ur. 26.05.2010 r.
 
 
kajka 
mruczek

Wiek: 36
Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 48
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-09-25, 21:50   

hej ja chciałabym zapytać ile miesięcy/ lat miał Twój synek kiedy zaczełaś mu podawać cerebrolizine i ile takich "dawek" miał? Sama zastanawiam się nad zastosowaniem cery i mam wątpliwości, więc szukam i szanuje każdą opinie. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :)
 
 
Ula 
cichosza


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-26, 07:35   cerebrolizina

Witam
mój Bartek jest już po 4 sesji.
ostatnią sesję skończył przed 5 urodzinami. Pierwsza 2 ml 20 iniekcji, potem było 3 ml a ostatnie dwie sesje po 4 ml i 25 iniekcji.
po pierwszej i drugiej sesji miał 4-6 miesięcy przerwy potem EEG a potem wizyta u lekarza. Po trzeciej szybciej wizyta bez EEG a po czwartej (skończonej 10 sierpnia) po 2 miesiącach EEG i będzie pewnie w listopadzie wizyta
Wydaj mi się że jak miał 2 lata to zaczęliśmy,ale ten czas tak szybko leci, że nie jestem tego pewna :)[/center]
_________________
Ula - mama Bartusia z ZD ur. 16.08.2008 r. i Olka ur. 26.05.2010 r.
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-09-26, 12:12   

Ula, czyli twój synek od ok. 3 lat jest na cele? Jest w wieku mojej Pauli. Podzielisz się swoimi spostrzezeniami? Chodzi mi o efekty kuracji. Bo my tu rozważamy czy warto, czy nie warto, czy boli, czy nie boli itp. A obserwacje rodzica co do efektów są bardzo istotne. Ja nie podaję cele (nic Pyśce prócz eyeQ i witamin nie podaję - jakieś tam swoje powody mam :lol: ), ale bardzo mnie temat interesuje :prosze:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Ula 
cichosza


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-26, 12:35   

Mój Bartula muszę dodać jest suplementowany...
a co do efektów, to my mamy wrażenie że jest taki bardziej skoncentrowany, wydaje się że więcej rozumie,jest radośniejszy, ma więcej takiej pozytywnej energii, motywacji, zaczął skakać.
Bartek miał zaburzenia w zapisie EEG - były zapisy pików o wysokiej amplitudzie w płacie skroniowo-czołowym - teraz one się wyciszają. Naszym celem jest je zupełnie wyciszyć i to właśnie robi cere (to one podobno blokują mu mowę)
Trudno mi powiedzieć czy jego postępy w mowie to efekt cere, czy raczej wszystkiego po trochu: pracy z dzieckiem, jego rozwoju, suplementów i cere :)
a co do zastrzyków to wiadomo, jak to zastrzyk, nic przyjemnego dla dziecka. u nas nie ma dużego z tym problemu, bo mały wie że to jedno ukłucie i będzie po bólu i jakoś dramatu nie ma, nie płacze a po zastrzyku po chwili już jest uśmiech.
_________________
Ula - mama Bartusia z ZD ur. 16.08.2008 r. i Olka ur. 26.05.2010 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu