FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do komputera
Autor Wiadomość
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-03, 16:02   

Wiece co, ja mam czasami trudności ze zrozumieniem. I nie rozumiem. Więc się spytam.
O komputer, gdzie się staramy? W PFRON? A jeśli dofinansowanie z programów unijnych, to gdzie? Też tam, czy gdzie indziej? uf
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-12-03, 17:47   

Jeżeli chcesz się starać o komputer ze środków unijnych to musisz sklądać wniosek do wojewódzkiego oddzialu PFRON na programy do pokonywania barier komunikacyjnych.

Zasadniczo w mniejszych oddzialach PFRON nie przyjmują wniosków unijnych.
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-01-05, 23:51   

Jeżeli ktoś w tym roku chce się starać o dofinansowanie komputera to radzę już składać wnioski.
Większość dokumentów już mam przygotowaną i w przyszłym tygodniu odnoszę papiery. Jaki będzie efekt - napiszę później.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
sylwucha 
mruczek

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Mragowo
Wysłany: 2008-01-10, 16:47   

Wiecie co ja mam juz dosyc tego naszego pelnego biurokracji panstwa.Gdzie bym sie nie udala o jakos potrzebe dla Tomka to jak zwykle przeszkody.Powidzcie mi jaki warunki musimy spelniac zeby dostac dofinansowanie do komputera,dodam jeszcze ze Tomcio chodzi do szkoly a wniosek zlozylam juz we wrzesniu zeszlego roku i ciagle maja jakies zastrzezenia
_________________
Sylwia,mama Tomcia 18 lat z zD , Mateuszka 10 lat i Krzysia 3 latka
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2008-01-10, 19:44   

Ja do wniosku dołączyłam tylko orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie ze szkoły i opinię logopedy. Wniosek na bariery w komunikowaniu się. Wystarczyło. Fakt, że czekałam 11 miesięcy, ale poza tym nie było żadnych wątków.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-01-10, 21:21   

Jeżeli złożyłaś wniosek we wrześniu to zapewne dostałaś odpowiedź, że ze względu na brak pieniędzy wniosek zostaje rozpatrzony negatywnie.
Z nowym rokiem musisz złożyć nowy wniosek, a dokumenty tak jak pisała Ci Grażyna.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2008-01-10, 21:29   

A ja nie musiałam składać nowego wniosku. Do tego pisma dopisali, że na razie rozpatrują negatywnie, bo brak funduszy, ale rozpatrzą mój wniosek jak tylko pojawią się nowe pieniądze. Fakt, że zmieściłam się w tym samym roku kalendarzowym( wniosek- luty, komputer- grudzień).
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-01-11, 14:19   

Wniosen skladalam we wrześniu 2005 - negatywny z braku środkó finansowych, drugi w lutym 2006 - negatywny z braku środkó finansowych, 3 - luty 2007- negatywny z braku środkó finansowych, odwolanie wrzesień 2007 rozpatrzyli pozytywnie - otrzymala komputer i oprogramowania i do odwolania nie dolaczalam dokumentów potwierdzających niepelnosprawność i zapotrzebownie w sprzęt. Jeżeli odwolanie bylo w tym samym roku kalendarzowym to nie potrzeba dodatkowych dokumentów a tak wcześniej wszystko musialam dostarczać ponownie.
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-01-31, 10:51   

Pegaz 2003 i Komputer dla Homera

Wszyscy zainteresowani programem Pegaz 2003 mogą składać do oddziałów PFRON wnioski w terminach:

1. Od 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku - w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się.
2. Od 1 lutego do 14 marca 2008 roku - w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu Komputer dla Homera 2003, można składać w oddziałach PFRON w terminie od 17 marca do 30 kwietnia 2008 roku - na program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących.



żródło
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
sylwucha 
mruczek

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Mragowo
Wysłany: 2008-02-01, 18:30   

Dzwonilam do PFRONu i powiedzieli ze ten program mojego syna nie dotyczy mimo ze ma wade wzroku,posiada opinie tyflopedagoga i jest uznany jako dziecko slabowidzace.Dotyczy dzieci powyzej 16 roku zycia,wiec nie wiem o co tu chodzi czy ktos mnie wprowadza w blad?
_________________
Sylwia,mama Tomcia 18 lat z zD , Mateuszka 10 lat i Krzysia 3 latka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-02-01, 19:19   

Adresaci programu:

1.

Osoby niewidome lub niedowidzące w wieku aktywności zawodowej (do 60 roku
życia kobiety i 65 roku życia mężczyźni), spełniające łącznie poniższe warunki:
*

z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym) ze względu na dysfunkcje narządu wzroku,
*

pracujące zawodowo lub poszukujące pracy (albo bezrobotne) zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy lub uczące się,
2.

Dzieci i młodzież niepełnosprawna:
*

niewidome lub niedowidzące dzieci i młodzież do 18 roku życia realizująca obowiązek szkolny (przedszkole, szkoła, indywidualne nauczenie domowe, zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze w poradni),
*

które posiadają aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku.
3.

W przypadku osób ubiegających się o zakup urządzenia umożliwiającego odczyt
cyfrowych książek mówionych nie obowiązuje kryterium wieku i aktywności
zawodowej.

Jeżeli treść orzeczenia lub innych dokumentów dotyczących stopnia niepełnosprawności nie wskazuje na przyczynę niepełnosprawności uprawniającą do skorzystania z programu, dokumentem potwierdzającym tę przyczynę jest zaświadczenie (w języku polskim) wydane przez lekarza prowadzącego - okulistę.

Tak było w zeszłym roku,jak jest teraz nie wiem..
ale nie sądzę aby to się zmieniło

żródło
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-02-04, 23:12   

Sylwucha nie możliwe, żeby was nie dotyczyło. W przedszkolu mam 3 dzieci, które otrzymały komputery - są w wieku od 4 do 6 lat i są słabowidzące. Napewno otrzymały z programu Komputer dla HOMERA.
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2008-03-15, 06:05   

Ja już chyba jestem ślepa. Pod jakiego adresata możemy się podciągnąć? Wg mnie nie należy się :-(
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-03-16, 14:22   

Olga masz na myśli Hankę?
Bo jeśli chciałabyś dostać dla niej komputer to musisz składać wniosek na "Likwidację barier w komunikowaniu się z otoczeniem".
O tym piszemy w innym wątku.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-04-08, 23:32   

Alicja napisał/a:
....jeśli chciałabyś dostać dla niej komputer to musisz składać wniosek na "Likwidację barier w komunikowaniu się z otoczeniem".
O tym piszemy w innym wątku.


W jakim? Alicja oświeć mnie, bo nie znalazłam.
Złożyłam wniosek na "Likwidację barier w komunikowaniu się z otoczeniem" i dzisiaj dostałam odpowiedź. Dofinansowanie w wysokości 2100,00 zł. co stanowi 60% całości kosztu realizacji zadania na Laptop i urządzenie wielofunkcyjne.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu