FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak załatwić miejsce parkingowe?
Autor Wiadomość
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-31, 08:42   Jak załatwić miejsce parkingowe?

mafra napisał/a:
Ja natomiast nie wiem, jak uderzyć do odpowiedniego wydziału, żeby zrobili nam miejsce dla niepełnosprawnych koło bloku... Przyjeżdża tyle obcych samochodów, że gdy wracamy koło południa z rehabilitacji np., to nie ma nawet jak wjechać blisko klatki, żeby Antka daleko nie nosić...
Czy ktoś już pisał takie pismo :prosze: ? Ze skutkiem pozytywnym najlepiej...?


Mafra, ja załatwiłam to w spółdzielni mieszkaniowej. Robili akurat nowe parkingi pod naszym blokiem. Wystąpiliśmy o najbliższe miejsce do chodnika idącego wzdłuż naszego bloku i zrobili kopertę. Nawet zgodzili się na słupek z naszą rejestracją i go postawili. Musieliśmy jedynie zapłacić za sam napis i mąż sam już to załatwiał (ok 60 zł).
Spółdzielnia nie robiła żadnego problemu, nawet zrobili nowy podjazd do bloku, bo stary się sypał i to w tydzień od podania! Nie wszędzie są "urzędasy"!

Jest tylko przepis, że miejsce oznaczone kopertą i rejestracją konkretnego samochodu to jedynie niepisana umowa (grzecznościowa). To oznacza w praktyce, że nie może tam stanąć nikt kto nie ma karty parkingowej dla niepełn., ale inny niepełnosprawny może. Co zresztą kilkakrotnie nasz sąsiad (nie wiem co mu jest, nie oceniam, ale chodzi) zrobił, a ja łapałam moje dzieci po drugiej stronie ulicy, wyciągając podwójny wózek i próbując przejść przez jezdnię, którą zrobili objazd, więc się zakorkowuje.

Miejsce to nie raz zajmowały samochody bez karty parkingowej, dzwoniłam do straży miejskiej, ale zanim przyjeżdżali, delikwenta już nie było...
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-10-31, 16:29   

Marta, dzięki za otuchę, ale u nas nie ma spółdzielni... Bloki wszędzie naokoło mają własne wspólnoty mieszkaniowe, a teren wokół należy do miasta - nie mają ochoty kiwnąć palcem, żeby zrobić parking - ludzie parkują na dziko... Parking jest kawałeczek dalej, ale przy ruchliwym chodniku (niedawno ktoś nam załatwił szybę ;/ ).
Miałam nadzieję, że ktoś załatwił to z urzędem miasta... I wie, jak ich podejść ;-)
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-05, 20:29   

mafra napisał/a:
Bloki wszędzie naokoło mają własne wspólnoty mieszkaniowe, a teren wokół należy do miasta - nie mają ochoty kiwnąć palcem, żeby zrobić parking


Mafra mój mąż mi wyjaśnił jak to było. Spółdzielnia wystąpiła w naszym imieniu do gminy, bo do niej należy teren pod parking. Musisz się dowiedzieć do kogo należy parking pod Waszym domem (do gminy czy wspólnoty mieszkaniowej) i tam złożyć podanie, względnie mieszkańców poprosić o zgodę.
Wierzę, że się uda. :papa:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-07-16, 13:39   miejsce parkingowe

Czy ktoś z Was starał się o utworzenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej w pobliżu swojego domu? Jeśli tak to czy możecie podać jakiś przepis prawny, na który mogłabym się powołać we wniosku do spółdzielni mieszkaniowej?

Ja mam problem z zaparkowaniem na normalnym parkingu (są tylko 4 miejsca), a jak zaczęłam stawiać na chodniku pod blokeim to już mi ktoś auto zarysował na całej długości auta :-( Chyba zajęłam komuś miejsce i musiało mu się to bardzo niespodobać.

Przyznam się, że cieżko jest mi parkować z dala od wejścia do klatki. Oprócz dziecka z z pełnym ekwipunkiem mam zawsze sporo do wniesienia na to 3 piętro.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
kszczerb 
cichosza


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 35
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-07-16, 15:14   

Dla pojazdów osób niepełnosprawnych mogą być wyznaczone specjalne miejsca postojowe. Pod znakiem D-18 "parking" lub D-18b "parking zadaszony" umieszczona tabliczka T-29 informuje o miejscu przeznaczonym dla pojazdu samochodowego uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz dla kierującego pojazdem przewożącym taka osobę (§ 52 ust. 6 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych).
Znak P-14 "miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" oznacza, że stanowisko postojowe, na którym znak umieszczono, jest przeznaczone dla pojazdu samochodowego uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz dla kierującego pojazdem przewożącego taką osobę (§ 92 cyt. rozporządzenia).
Rozporządzenie zostało wydane na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.
Z mojej wiedzy wynika, że taki wniosek trzeba zgłosić do administratora parkingu ( u nas to MZD).
Powodzenia!!!
_________________
Kasia - mama Grzesia ur. 06.05.04r.
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-07-16, 16:51   

Elu - bardzo ważne jest, do kogo należy droga, na której chcesz wydzielenia miejsca do parkowania. Przepisy prawa o ruchu drogowym i kopert na tych drogach nie obowiązują na drogach wewnętrznych - czyli m.in. na należących do spółdzielni. Tam tylko spółdzielnia może wykazać dobrą wolę i wydzielić takie miejsce.
Jednak wówczas miejsce postojowe wyznaczone dla określonego samochodu zwykle jest właścicielowi dzierżawione. Czy od tego rodzaju dzierżawy spółdzielnia pobiera opłaty czy też nie, zależy wyłącznie od odpowiednich uchwał podejmowanych przez zarząd spółdzielni.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-07-17, 07:16   

Dziękuje za odpowiedzi. Czyli będę liczyc na ich dobrą wolę (lub niewiedze).
Zajmę sie tym w przyszłym tygodniu i o efektach napiszę.
pozdrawiam
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-20, 19:25   

Eelusiu zajrzyj jeszcze tutaj, do mojego posta
miejsce parkingowe
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-20, 20:43   

Marta, dzięki za czujność :prosze: Coś mi się kołatało, że o tym już było :-)
Poprzenosiłam posty tak, aby były w jednym.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-07-22, 19:20   

wniosek do spółdzielni złożyłam, ale po wymianie kilku słów z panem prezesem już widziałam, że nic z tego nie będzie.
Poczekam teraz na pisemne potwierdzenie mojego odczucia :-?
i... trzeba nastawić się do walki :]
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
MaSo74 
gaduła
Mania-matka wariatka.

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 315
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-11, 08:36   

Eelusiu ja nie mogę niestety zrozumieć braku chęci współpracy z nami władz miejskich czy też administracji...
Ja poszłam do swojej administracji, powiedizałam że mam wydaną kartę parkingową i chciałabym PROSIĆ ( czarodziejskie słowo) o utworzenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. PAn urzędnik poprosił żebym napisała wniosek, skserował kartę i orzeczenie i miejsce ma pod blokiem powstać bo nie ma innych kopert, ale dodal, że każda osoba niepełmosprawna będzie mogła tam parkować. kiedyś tworzyli miejsca parkingowe na dane auto teraz już się tego nie praktykuje.
Myślę,że warto jeszcze raz pójść do tego pana i porozmawiać, przedstawić na spokojnie dlaczego oto się ubiegasz.
_________________
Mama 10 letniej
Marysi i Filipkaz zD ur.14.11.2008r
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-11, 12:24   

Potwierdzam, że teraz już nie tworzą miejsc z numerem na dane auto, Ale nawet jak jest takie ogólnodostępne to się przydaje, wiadomo kto pierwszy ten lepszy ale nie jest tak źle.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
MaSo74 
gaduła
Mania-matka wariatka.

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 315
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-11, 14:23   

u nas parking jest tylko dla mieszkańców naszego bloku więc to już sporo ułatwia bo wszyscy z miasta tam nie mogą stawać.
_________________
Mama 10 letniej
Marysi i Filipkaz zD ur.14.11.2008r
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-08-11, 22:14   

Ja też wolałabym porozmawiać, ale w spółdzielni tego się nie praktykuje. Niby jestem członkiem, ale jak zdażyłam się przekonać to nic nie znaczy. Nikt kto ma uprawnienia do decydowania nie jest uchwytny i zawsze słysze "proszę napisać wniosek".
Prośbe przelałam na papier i czekam... Nadal nie mam odpowiedzi - ani negatywnej ani pozytywnej.
Narazaie jest sezon urlopowy i nie mam większego problemu z zaparkowaniem. Mogę poczekać jeszcze troche.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-09-17, 21:38   

Odpowiedź na piśmie nie dostałam, ale jest miejsce :jupi:
Wracam dziś po całodniowym wypadzie do "specjalistów|" z Opola, zajężdazm pod blok i co widze? świeżo namalowaną koperte :-D
Czyi jednka można :-)

ps. chyba podziałałam na sekretarke swoim widokiem, jak weszłam do sekretariatu z Adasiem i całym ekwipunkiem, aby po raz kolejny spróbować porozmawiać z prezesem ;-)

powodzenia dla innych szukających kopert!
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu