FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świńska grypa...
Autor Wiadomość
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2009-11-09, 22:25   

Aha, Nelly o diabelskim nazwisku poleca iścio ciosnek :lol:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2009-11-09, 22:31   

Grażyna, przetłumaczyłam :spoko:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2009-11-09, 22:40   

:* Dzięki.
Ale wg. tego w jednym i drugim przypadku można się zarazić po raz drugi - jak wirus się zmutuje, a do tego już zapewne doszło.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2009-11-09, 23:06   

Wirus grypy-jakiejkolwiek grypy jest jednym z najszybciej mutujących wirusów. W Polsce krążą już trzy odmiany grypy sezonowej...
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2009-11-09, 23:36   

No tak, ale czy zmutowany wirus jest jeszcze wirusem świńskiej, czy już wtedy zostanie wymyślona dla niego inna nazwa? :roll: Kurcze podejrzewam, że w ciągu najbliższych kilku lat zostanie odkrytych jeszcze wiele innych wirusów grypy, ciekawe jakie teraz będą nazwy, hmmm może psia grypa, albo kocia, albo może jakaś szczurza? :roll:
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2009-11-10, 00:35   

Będzie to ciągle świńska ale nieznacznie bedzie się różnić i już szczepionka nie będzie "działać".
Chodzi jednak o coś innego. O tym był program zakończony przed chwilą w TVN.
Min. Kopacz słusznie zauważyła że firmy które proponują szczepionkę chcą by rząd ją zakupił i ponosił odpowiedzialność za ewentualne powikłania...W Polsce sytuacja nie jest tak napięta bo zarejestrowanych przypadków jest ok.200
Pokazano w programie film o podobnej sytuacji w Ameryce w latach siedemdziesiątych- prezydent (bodaj Ford) zachęcał do szczepień, zaszczepiło się ok 40 mln ludzi (co tam nie jest liczbą oszałamiającą) jednak w wyniku szczepienia poważne powikłania miało ok 500 osób (rejestrowane przypadki) a na grypę zapadło kilkadziesiąt...Nie chciałbym być "wybrańcem losu"
Szczepionka to nie panaceum na wszystkie zło. Za przemysłem farmacełtycznym stoją miliardy $, jest to poważne lobby i sprzedają chłam za ogromną kasę bez mrugnięcia okiem
Ważne by mieć dystans, własny rozum i nie ulegać medialnym (i politycznym) naciskom.
Co roku zwłaszcza na terenie Unii mają miejsce dziwne przypadki epidemii wszelkich plag.
Największy producent wołowiny jakim jest Argentyna nie zanotował epidemii "choroby wściekłych krów"- słyszałem argument że owe nie dostają takiej paszy jak w unii tylko pasą się na oszałamiająco wspaniałych bezkresnych zielonych łąkach...Bezedura, jest tak samo, krówka tamtejsza tuczona jak europejska. W Indiach gdzie krowy są święte i jedzą śmieci takich przypadków również nie stwierdzono...
No panic!
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-10, 08:32   

Ja się nigdy nie szczepię, bo w moim otoczeniu parę osób odchorowało szczepionki tak, że chyba wolałyby mieć grypę... W ciąży, zwłaszcza tak wczesnej, nie dałabym się szczepić w żadnym wypadku, zwłaszcza, że szczepionka nieprzebadana... Ilonka, nie dajmy się zwariować :-)
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-10, 10:08   

Iwona K napisał/a:
Moniko, mam ten sam dylemat, jechać czy nie na konferencję? O siebie nie boję się, ale Wojtek nawet lekkie infekcje przechodzi bardzo źle i nie chciałabym go czymś uraczyć. Tym bardziej, że ma nieciekawy okres za sobą.
A maseczki chyba jednak sprawdzają się nieźle. Wojtek był wyzerowany po przeszczepie, tzn. miał zero leukocytów, a ja złapałam paskudne przeziębienie, lekarz kazał mi zakładać podwójne maseczki i młody nic nie złapał ode mnie, a pielęgnowałam go na okrągło.


Też uważam Iwona, że się sprawdzają. Przed operacją Kubuli bardzo ograniczaliśmy kontakt z wszelkimi zagrożeniami chorobowymi. Kiedy któreś z nas chorowało, maseczka szła w ruch bezwzględnie. Nieważne, czy akurat był chrzest Kubusia w szpitalu i ja wystąpiłam w maseczce ;-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
gosia73 
trajkotek


Wiek: 50
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 1885
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2009-11-10, 10:20   

My się raczej szczepić nie będziemy - zgadzam się z margolą. Znam też kilka osób, które się zaszczepiło swojego czasu na zwykłą sezonową grypę i samo szczepienie rozłożyło ich na łopatki. A grypę i tak złapali, tyle, że jej przegieg był paskudny i bardzo wydłużony w czasie. Moja chrzestna chorowała 6 tygodni. Włączyłam póki co dziewczynom citrosept, Weronika dostaje miksturę z czosnku i cytryny. Nie wiem tylko, czy mogę ją podać Ani.
_________________
Gosia-mama Weroniki (2001) i Ani z zd (01.02.2007)
Nasza historia
Moje foto
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-10, 11:46   

gosia73 napisał/a:
Weronika dostaje miksturę z czosnku i cytryny. Nie wiem tylko, czy mogę ją podać Ani.


Zdecydowanie możesz! Kuba jak do nas trafił miał rok i 4 mies. i dostawał od razu. Nie chorował przez całą zimę! :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
marta07 
mruczek

Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 126
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2009-11-10, 12:39   

U nas grupa ryzyka i kobiety w ciazy oraz ich partnerzy szczepieni byli w pierwszej kolejnosci, nastepnie dzieci i mlodziez szkolna, teraz kolejka na 20 - 29, nastepnie 30 - 39 itd. Wiem ,ze w tej chwili powrocilo pytanie szczepienia malych dzieci do 3 roku zycia, w Norwegii szczepi sie wszystkich wlacznie z maluszkami.
Nigdy nie szczepilam sie przeciw sezonowej grypie teraz mam rozdwojeie jazni, wiem ,ze zalecaja rodzicom i rodzenstwu malych dzieci.
Mysle,ze wazne jest tez dbanie o higiene, uzywanie preparatow antybakteryjnych np w zelu (sa przy lozkach pacjentow w szpitalach, w przychodniach, urzedach, w szkolach, rodzice malych dzieci maja przy sobie i wszyscy inni , ktorzy maja czesty kontakt z innymi osobami). Mysle,ze w przypadku wiekszych skupisk np konferencji uzycie maseczki wcale nie bedzie glupim pomyslem, zapewne nie zaszkodzi.
_________________
Marta i ukochany Kasper
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2009-11-10, 17:47   

Tu wrecz zalecaja szczepienia kobietom w ciazy, dziciom i osobom starszym.
Ja pracuje w wielkim instytucie dermatologicznym i na co dzien mam z masa ludzi do czynienia. Zaprzestalam reki podawac ;/ ale ludzi przyjmowac musze... :]
Przychodza zakatarzeni, kaszla... a ja obawiam sie juz jak dmuchaja w mopja strone. Dzisiaj jestem w domu, bo od wczoraj gardlo mnie boli, podbrzusie ciagnie, no i katar dostalam.
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-10, 17:54   

Artur21 napisał/a:
[...]O tym był program zakończony przed chwilą w TVN.
Min. Kopacz słusznie zauważyła że firmy które proponują szczepionkę chcą by rząd ją zakupił i ponosił odpowiedzialność za ewentualne powikłania...W Polsce sytuacja nie jest tak napięta bo zarejestrowanych przypadków jest ok.200
Pokazano w programie film o podobnej sytuacji w Ameryce w latach siedemdziesiątych- prezydent (bodaj Ford) zachęcał do szczepień, zaszczepiło się ok 40 mln ludzi (co tam nie jest liczbą oszałamiającą) jednak w wyniku szczepienia poważne powikłania miało ok 500 osób (rejestrowane przypadki) a na grypę zapadło kilkadziesiąt...Nie chciałbym być "wybrańcem losu"
[...]


O tej sytuacji w Stanach, o której mówili w Teraz my, jest też w tym raporcie Wprost. W 1976 r. stwierdzono w Fort Dix w New Jersey ognisko świńskiej grypy, ówczesny prezydent Ford zarządził właśnie masowe szczepienia. Zaniechono potem tego, bo sądzono, że lekarstwo okazało się groźniejsze od choroby, gdyż na świńską zachorowało zaledwie kilkuset żołnierzy (zmarł jedynie 19-letnie chłopak). Jednocześnie u 30 osób na skutek powikłań wywołanych pospiesznie przygotowywanymi szczepionkami doszło do rozwinięcia się tzw. zespołu Guillaina-Barre'a powodującego paraliż kończyn (na skutek zapalenia korzeni nerwowych i nerwów obwodowych). Rząd amerykański musiał wypłacić odszkodowania sięgające 90 mln dol. :]
Generalnie wydźwięk tego raportu jest chyba odmienny od tego co widzimy w tv, bo stwierdza się, że szczepień owszem zaniechano, ale głównie dlatego, że epidemia zaczęła wygasać - dziś na razie mamy jej drugą falę. Wspomina się też, że zapomniano, że zespół owego Guillaina-Barre'a zdarza się wtedy, gdy nie ma właśnie masowych szczepień.... Przywoływane są badania niejakiego dr. Stevena Blacka z Cincinnati Children's Hospital w Ohio, który stwierdza, że średnio co roku zespół występuje u jednej osoby na 100 tys.. Można więc mieć pewność, że po obecnie przeprowadzonych szczepieniach tylko w USA będzie co najmniej kilkadziesiąt przypadków zespołu Guillaina-Barre'a... W zależności, kto będzie o tym mówił, tak będzie interpretował ten fakt :idea:

A co do grypy sezonowej, ja akurat się na nią szczepiłam co roku :-D (w tym roku nie). Nigdy bezpośrednio po jej podaniu nie chorowałam. Ale czy to wynik akurat szczepionki, czy silnego organizmu - mogę w zasadzie obie tezy bronić, przywołując na to argumenty :lol:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-11-12, 21:15   

Artur21 napisał/a:
Min. Kopacz słusznie zauważyła że firmy które proponują szczepionkę chcą by rząd ją zakupił i ponosił odpowiedzialność za ewentualne powikłania...


A ja oglądałam fragment "Kropki nad i", gdzie pani minister mówiła to samo, a potem dziennikarz TVN 24 rozmawiał z ekspertem od leków w UE i on powiedział, że wypowiedź pani minister była bardzo niefortunna i chyba pani Kopacz zapomniała, jakie jest prawo, bo to nie rząd ponosi odpowiedzialność jakby co, nawet gdy podpisze umowę z firmą produkującą szczepionkę; zawsze ponosi ją producent.
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-11-12, 22:32   

Ja również oglądałam program Teraz My,i powiem szczerze że byłam przerażona co tam usłyszałam.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu