FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świńska grypa...
Autor Wiadomość
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2009-11-19, 20:50   

No i właśnie je odchorowuję, ale jak jest się głupim to tak się później ma :-(
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2009-11-19, 21:10   

Ja też nie szczepię, te skutki uboczne są przerażające ;-) :lol:
 
 
renia3000 
nawijacz


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 1000
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-19, 22:42   

ŚWIŃSKA GRYPA * *Czy deszcz pada, czy to rosa? Nie! To żonce kapie z nosa! W uszach szumi, w głowie dudni, jakby wpadła gdzieś do studni. Oczy mętne,w gardle chrypa, dopadła ją ptasia grypa! Ja też się już gorzej czuję wiec kurację zastosuję. By wirusa zlikwidować, trzeba zacząć się kurować. Już mikstury namieszane, w barku są przygotowane. Jest Martini z oliwkami i spirytus jest z wiśniami, a do tego czysta z miodem, ochłodzona lekko lodem. No i jeszcze Brendy z colą, dobra jest gdy żebra bolą. By się wzmocnić witaminą to Tequila jest z cytryną. A do tego jeszcze rum by wyleczyć w głowie szum. A na katar prosta sprawa, w Żubrówce się moczy trawa. Wirus ostrzy na mnie zęby, a ja lejek robię z gęby. Kiedy wszystko to wypije, to bakcyla wnet zabije. A na koniec zrobię grzańca i załatwię tym skubańca. No a teraz maż biadoli, bym nie wpadła w alkoholizm......´¯)


Taki wierszyk dostałam dziś od swojej koleżanki :lol: :lol:
_________________
Kocham Cię Ty mój malutki promyczku. Mama Olgi z zD (13.08.2008)
Foteczki Olgi
Olgusiowe osiągnięcia
 
 
renatapardo 
milczek


Wiek: 49
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 13
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2009-11-19, 22:50   

Nie chcę się wam tu wtrącać ale zanim ktoś z was podejmię decyzje o szczepieniu na grypę AH1N1 to pomyslcie o tym, że skutkiem ubocznym tej szczepionki jest uszkodzenie układu nerwowego w przypadku dzieci neurologicznych może być to tragiczne w skutkach.
Śledzę ten temat od poczatku i rozumiem wsze obawy bo ja tez takie miewam, ale według wielu publikacji, które sie pojawiły w ostatnich dniach wynika że ta grypa to propaganda medialna!
Pozdrawiam i prosze nie podejmujcie pochopnie decyzji :*
_________________
Nie marnuj czasu żyjąc cudzym życiem. Nie pozwól, by schwytał Cie dogmat-życia
w sposób, który jest wynikiem myślenia innych osób. Nie pozwól, aby hałas opinii innych zatopił Twój własny,wewnętrzny głos. I najważniejsze miej odwagę,aby iść za głosem serca i intuicji.
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2009-11-20, 00:19   

My też się nie szczepimy. W rodzinie mamy sporo lekarzy - oni też o szczepieniu nie chcą słyszeć. A zgony po zachorowaniach na świńską - no cóż, po sezonowej też są niestety powikłania i kilka lat temu media grzmiały o zapaleniu mięśnia sercowego itp. Nie dajmy się zwariować. Ale na miejscu "ciężarówek" unikałabym dużych skupisk ludzi, tak na wszelki wypadek.
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2009-11-20, 10:20   

Wiecie co, przecież tak na prawdę nikt na grypę nie umiera, tylko na powikłania po niej ;/
Przecież jak się człowiek nie doleczy, później zapalenie płuc i takie inne przygody :roll:
A co roku ktoś umiera, tylko w tym roku jest to bardziej nagłośnione, ludzie się boją i napędzają biznes farmaceutów. Niektórzy już ze strachu w paranoję wpadają, bo lecą do lekarza jak tylko im z nosa leci, albo gardełko rozboli :roll:
Trochę dystansu musimy mieć do tego :tak:
A ciężarówkom życzę nie oglądać wiadomości, bo straszą ;/
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2009-11-20, 13:01   

No właśnie Marta ja nie oglądam wiadomości (ba, ostatnio w ogóle telewizji nie oglądam, tylko kątem oka rzucam na Teletubisie) i się zaszczepiłam, a teraz takie dziwne rewelacje wychodzą. No, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i trzeba iść do przodu.
Nie mogę się tylko nadziwić swojej głupocie, sama tutaj pisałam, że świńska nie taka straszna jak ją malują, że Oliś wyszedł z niej obronną ręką, a mimo to poszłam i się zaszepiłam. W tej ciąży baaardzo mi się mózg skurczył chyba i niestety często wyłączam opcję myślenia :nglupek:
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2009-11-20, 13:28   

http://www.youtube.com/watch?v=KrMOjtvzjaU tutaj była Naczelny Urzednik Medyczny Finlandii opowiada o tym jak to szczepionka przeciwko świnskiej grypie jest celowa po to żeby zredukować populację na świecie.Mówi że pierwszi do szczepienia to dzieci i kobiety w ciąży i że jest to celowe, że specjalnie jest nagłaśniane że będzie pandemia wirusu żeby jak najwięcej ludzi się zaszczepiło i umarło.Mówi ze w 1976 w Ameryce ludzie którzy ciężko zachorowali po szczepionce dostali ogromne odszkodowania, teraz zmieniono prawo i kampanie farmaceutyczne nie ponoszą odpowiedzialności , mówi że jest to oczywiście zrobone celowo.

Hmmm nie wiem ile w tym prawdy.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-20, 13:41   

No więc nie pamiętam zbyt dobrze, więc mogę namącić, ale słuchałam audycji w radiu (przynajmniej miesiąc temu), w której pan profesor tłumaczył, że ta świńska grypa po prostu lepiej się wiąże niż ta normalna z zapaleniem płuc, które jest w tej grypie właśnie trudno wyleczyć (nie darmo dużo ludzi włąśnie na niewydolność oddechową umiera a nie na serce, jak przy zwykłej) i z innymi chorobami.

Dlatego też ludzie z astmą szczególnie łatwo na te powikłania umierają

hm szkoda że nie pamiętam dokładnie tej audycji....
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
marta07 
mruczek

Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 126
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2009-11-20, 13:46   

Magda, nie strasz, ja dostalam zaproszenie do szczepienia pewnie juz tydzien temu i nie moge sie zdecydowac ale tutaj to brzmi naprawde niewesolo, co robic?

Czytalam pare dni temu ale nie pamietam gdzie, gdzies w sieci,ze kobiety we wczesnej ciazy ronia dzieci, czy to taki zbieg okolicznosci czy jednak potwierdzenie??
_________________
Marta i ukochany Kasper
 
 
reni 
nawijacz
Reni


Wiek: 49
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 792
Skąd: Zalesie
Wysłany: 2009-11-20, 13:57   

A ja się bardzo boję grypy ,już nie włączam wcale telewizora bo się nakręcam całkiem jak posłucham ile to ludzi ma powikłania.

Ale opowiem Wam co wczoraj usłyszałam od pewnej swojej znajomej ,która pracuje w recepcji w jednym z warszawskich szpitali.Tu cyt.''Słuchaj ty uważaj na Michała,chroń go.Bo wiesz ,że jak on zachoruje na tę grypę ,to on już z tego nie wyjdzie''. :shock: .
Zamurowało mnie.Skąd ona to może wiedzieć .Dodam jeszcze ,że powiedziała to z takim przekonaniem,że aż mnie zmroziło.
_________________
Mama Damiana 21.04.1998 i Michałka z zD 24.04.2007
 
 
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2009-11-20, 15:08   

Reni nie zamartwiaj się na zapas,Oliś od Kasi miał świńską grypę i z tego wyszedł.
Ludzie jak się boją dostają bujną wyobraźnię.
Ja też się nie zamierzam szczepić.
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
reni 
nawijacz
Reni


Wiek: 49
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 792
Skąd: Zalesie
Wysłany: 2009-11-20, 15:17   

Masz rację Monika :*

Ja niestety jestem z tych ludzi co zamartwiają się na zapas i z byle powodu.Strasznie to jest uciążliwe w życiu codzinnym.
_________________
Mama Damiana 21.04.1998 i Michałka z zD 24.04.2007
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-11-20, 15:55   

kruffka napisał/a:
w której pan profesor tłumaczył, że ta świńska grypa po prostu lepiej się wiąże niż ta normalna z zapaleniem płuc, które jest w tej grypie właśnie trudno wyleczyć


Przerabiała to Jaga 2 tyg temu.Po podaniu 8 zastrzyków dożylnie (dawka dla dorosłej osoby) efekt był marny.Zmiany nawet się "nie ruszyły". Dodatkowo dostała dożylnie sterydy,które przyśpieszyły leczenie.
A od wczoraj znowu ma katar,mówi że boli ja gardło ;/
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2009-11-20, 21:29   

U nas po grypsku było mineło dzieciaki śmigają jak przed choróbskiem. Naszczęście obyło się bez antybiotyków :-) Ale gorączka była u Maksa 39,9 a Hanka luzik 38 z groszami buziaki grunt to nie wpadać w panikę
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu