FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czarniecka Góra
Autor Wiadomość
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2010-01-05, 08:06   Czarniecka Góra

Mam pytanie czy ktos korzystał z rehabilitacji w tym ośrodku? Słyszałam tylko tyle że koszty pokrywa nfz na dziecko a rodzic jeśli dostanie skierowanie też jest za darmo :shock:
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
annag 
nawijacz


Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 582
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-01-05, 15:10   

Chodzi o Czarniecką Górę koło Stąporkowa w świętokrzyskim?
_________________
Panna Agnieszka (18 lat z zD)Panna Agnieszka
 
 
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2010-01-05, 19:46   

Tak o ten ośrodek chodzi
;)
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-01-05, 21:49   

Wklejam link do ich stronki :arrow: Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji - Czarniecka Góra

Cytat:
Przebywającymi na leczeniu pacjentami opiekują się lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej IIº, mgr rehabilitacji Iº i IIº, fizjoterapeuci, instruktorzy terapii zajęciowej i hipoterapeuci. Stosujemy wszystkie najnowsze metody rehabilitacji, m.in.:

* metodę NDT-Bobath dla dzieci i dorosłych,
* torowanie neuro mięśniowe, Lehtnert – Schroth – trójpłaszczyznowa korekcja w skoliozie
* mobilizacja i neuromobilizacja w zakresie stawów obwodowych i kręgosłupa,
* metodę McKenziego,
* PNF.


Szpital jest bardzo dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony do zabiegów w zakresie:

* hipoterapii (ogrzewana i wentylowana hala co pozwala na całoroczne prowadzenie zajęć),
* hydroterapii,
* hydrokinezyterapia (terapia w wodzie)
*
fizykoterapii (światłolecznictwo, elektroterapia, ciepłolecznictwo, krioterapia),
* kinezyterapii ,
* terapii zajęciowej.


Informację o rehabilitacji wzięłam :arrow: stąd
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
annag 
nawijacz


Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 582
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-01-09, 14:21   

Czarniecka Góra jest naprawdę godna polecenia.Korzystałam kilkakrotnie, mieszkam około 4km od tego szpitala.Zawsze był to pobyt dzienny więc nie wiem jak jest z opłatami w innym przypadku.Z tego co pamiętam to jedynie basen i hipoterapia są płatne nawet jak zleci je lekarz.Kadrę stanowią młode osoby-większość z bardzo dobrym podejściem do dzieci.Jeden z panów ma opinię "stawiającego dzieci na nogi".Obok szpitala jest hotel dla rodziców.
P.S.Jeśli ktoś będzie potrzebował więcej konkretów to służę pomocą :-D
_________________
Panna Agnieszka (18 lat z zD)Panna Agnieszka
 
 
ania1.b 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2010-07-14, 23:32   

My byłyśmy w Czarnieckiej Górze przez trzy tygodnie na przełomie maja i czerwca. Rzeczywiście pobyt zupełnie za darmo.
Polecam serdecznie. Rehabilitacja super, zabiegi też. Warunki mieszkaniowe i jedzenie trochę gorzej ale to w końcu NFZ ;-)
Julka pojechała do Czarnieckiej stojąc z dużym podparciem a wróciła chodząc (raczej biegając) trzymana za jedną rękę :-D :-D
_________________
Ania mama Szymona (20.09.2006) i Julii z ZD (07.05.2008)
 
 
annag 
nawijacz


Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 582
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-07-15, 09:31   

ania1.b napisał/a:
My byłyśmy w Czarnieckiej Górze przez trzy tygodnie na przełomie maja i czerwca. Rzeczywiście pobyt zupełnie za darmo.
Polecam serdecznie. Rehabilitacja super, zabiegi też. Warunki mieszkaniowe i jedzenie trochę gorzej ale to w końcu NFZ ;-)
Julka pojechała do Czarnieckiej stojąc z dużym podparciem a wróciła chodząc (raczej biegając) trzymana za jedną rękę :-D :-D

Co???? :-x 3 tygodnie i my nic o tym nie wiedziałyśmy??? :nlanie:
A mogło być tak miło :oops:
_________________
Panna Agnieszka (18 lat z zD)Panna Agnieszka
 
 
Beata G.
milczek

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 9
Wysłany: 2010-12-23, 21:35   czarniecka gora

Byłam z Pawełkiem w Czarnieckiej Górze … pól dnia; mieliśmy być trzy tygodnie.
Plusy: za darmo, mila, spokojna okolica i jak mi się po tych paru godzinach wydaje życzliwi, mili ludzie.
Minusy: zaplanowano dla nas tylko 2 zajęcia dziennie tj. gimnastykę indywidualną – 45 min (taką jaką mamy w OWI) i basen (za zimna woda dla dwulatka i brak instruktora, pobrodziliśmy 10 min i wyszliśmy). Poza tym warunki no jak w starym szpitalu – łazienka zbiorowa piętro wyżej. Nie ma tez żadnych zajęć logopedycznych, ani z grupowych.
Spodziewałam się jednak bardziej intensywnej rehabilitacji i dlatego zrezygnowaliśmy.
To chyba jest dobre miejsce, żeby sobie odpocząć – rodzic/ opiekun bierze dla siebie od lekarza rodzinnego skierowanie do szpitala i tez korzysta z różnych zabiegów (młodsze dziecko można zostawić w tym czasie w czymś na kształt przedszkola).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu