FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowelizacja ustawy o przemocy w rodzinie
Autor Wiadomość
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 18:06   Nowelizacja ustawy o przemocy w rodzinie

Projekt tej ustawy jest straszny, bo uderza w samą rodzinę.
Według tej ustawy nie będzie nam wolno praktycznie niczego narzucić naszym dzieciom, bo będzie to przemoc.
Dużo dziś rozmawiałam i pisałam na ten temat z moimi znajomymi, dlatego polecam tę stonę oraz artykuł

Zachęcam wszystkich Warszawiaków do wzięcia udziału w pikiecie przed Sejmem, jutro (2.03) o 12.00.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-03-01, 19:18   

Słyszałam o tym w radiu. Nie znam powodów zmiany tej ustawy, ale czy naprawdę okaże się ona krzywdząca dla dzieci, trudno przewidzieć. Znam rodzinę, której sąd dzieci nie odebrał (walczyła o nie matka z babcią) i chyba źle się stało.

Marta, co za bzdury wypisuje Fronda:
Poglądy katolickie będą kwalifikowały do odbierania nam dzieci w majestacie prawa!
No, to już jest nakręcanie społeczeństwa! ;/ Przecież 95 % Polaków deklaruje, że są katolikami. :-D
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16917
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 22:59   

Maks, Mateusz i Marcin biorą antybiotyki, więc siedze z nimi w domu, ale zaprotestowałam na podanej stronie.. :arrow: tu

ale jakoś nas mało - ja jestem 13 421 :-?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-03-01, 23:07   

Ja, z racji styczności z patologicznymi rodzinami, mam uczucia ambiwalentne. Na pewno nie w tej postaci, ale jakieś rozwiązanie "doraźne" w rodzaju sądów 24-godzinnych powinno być. Bo to, jak miele nasza machina sprawiedliwości, woła o pomstę do nieba. I na pewno zdąży się wydarzyć jakaś tragedia jakby co.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-02, 08:22   

A gdzie jest ustawa? Projekt?
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16917
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-02, 10:46   

Do poczytania projekt
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-03-03, 14:37   

Przeciw ustawie jest głównie Kościół. Nie rozumiem dlaczego, skoro i tak nadal sąd będzie decydował (w ciągu 24 godzin) o dalszym losie dziecka.
Według mnie nowa ustawa skutecznie ochroni dzieci przed przemocą i zaniedbaniami ze strony rodziców. A takie gadanie o „osłabianiu więzi rodzinnych” , gdy w grę wchodzi przemoc, brzmi jak kpina.
Nie można ocalić rodziny poprzez ignorancję nieodpowiedzialnych czy sadystycznych rodziców, tak jak nie można ratować kościoła zatajając fakty o aktach pedofilii. :]
Wróć! Co ja piszę "nie można"! :roll: NIE WOLNO!!!

artykuł
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16917
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-03, 14:45   

Ta ustawa jest po prostu zła i nieprecyzyjna.Taki akt prawny musi być dopracowany. Nie może dać urzędnikom takiej władzy, do sprawowania której nie są przygotowani.
Jeśli oglądałaś wczorajszą relację z pikiety , przed sejmem , to tam na początku pokazano materiał jak rodzicom odebrano szkolne dziecko , bo ojciec jest po amputacji nogi, a matka w depresji.
Uważam, że odebranie dziecka to ostateczność, szkolne dziecko może dostać posiłki w szkole i można je nauczyć jak pomóc matce , przez proste czynności, a nie od razu ze szkoły "porywać" je do domu dziecka.Nie chcę nawet sonbie wyobrażać co takie dziecko przeżywa.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-03-03, 14:46   

Nadziejko, mnie w tym projekcie ustawy przeraża właśnie to, ze sąd nie będzie decydował, bo co za decyzję mogą podjąć w 24 godzny, skoro w ciągu paruy miesiecy nie są w stanie określić co dla dziecka dobre... Sąd raczej z ostrożności przyklepywał decyzję pracownika socjalnego. A trochę już widziałam, jak w sądzie traktuje się dobro dziecka... Absurdalna decyzja za absurdalną decyzją. I nigdy ich nie ma tam, gdzie jest naprawdę problem.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-03, 15:31   

groszko, akurat tej rodzinie to by się przydała pomoc i to nie w formie zabierania dziecka, bo przemocy i alkoholu tam nie ma, ale wielka niewydolność, to i owszem. Oni nawet ogrzewania nie mają, dziecko chodziło do szkoły w kratkę, bo ciągle chore (no mam nadzieję, że mi Martyny ani Krzyśka nie odbiorą za chorowanie :evil: ). Widziałam w telewizji program na ich temat - mam nadzieję, że takim sytuacjom będzie z kolei zapobiegać nowa ustawa o pomocy rodzinie, bo wstyd że w naszym kraju nikt nie pomaga takiej rodzinie i jedyną pomocą, która państwo może zaoferować dziecku jest zabranie go z rodziny, czyli najgorszy koszmar w życiu każdego z nas :oops:
I nie wiem, czy pracownicy opieki będą tak łatwo dzieci zabierać, bo gdzie niby mieliby je umieszczać?
Nie wiem, jaka jest różnica w tej kwestii między ustawami obecnymi a nowymi, jeszcze nie przeczytałam projektu.
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-03-04, 09:10   

Jeszcze jeden artykuł "za i przeciw" znalazłam na łamach Tygodnika Powszechnego. Nadal jestem za tą ustawą, chociaż nie ukrywam, że mam obawy (może niesłuszne).

„Rodzina jest ostoją życia intymnego, nie chcę, by państwo się w tę sferę wtrącało”
Tylko że za kurtyną tego rodzinnego życia dzieją się nieraz straszne dramaty, dochodzi nawet do samobójstw dzieci. A tak marginalnie, to od kiedy Kościół nie wtrąca się w życie intymne? ;-)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-03-04, 09:16   

Nadziejko, ja też się zgadzam w pełni, że rozwiązania dla tych dramatów są konieczne. Tylko nie zgadzam się z tą ustawą w obecnie proponowanym kształcie. Przypuszczam, co pracownicy socjalni mogą zrobić z ostrożności, żeby nikt im nie zarzucił zaniechania. Nie ma systemu pomocowego, więc pójście w system represyjny (tam, gdzie nie ma przemocy i patologii, a jest bieda albo nieżyczliwość sąsiadów, nie tak przecież rzadka) przy skłonnościach do "dupochronów" (obecny system pomocy socjalnej to gigantyczna maszyna biurokratyczna, gdzie dramat stojący za papierkiem niestety nie zawsze jest brany pod uwagę) jest źle wycelowanym pomysłem i narobi więcej złego niż dobrego.
To tak, jakby trzylatkowi do krojenia gotowanej marchewki dać świetny, nowiutki skalpel. Owszem, marchewkę pokroi, ale co przy okazji i w jakim stopniu....
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-03-04, 09:23   

Wierzę, że interwencja obejmie jedynie skrajne przypadki.
Natomiast taki argument, że zbuntowany nastolatek wykorzysta nową ustawę do walki przeciw rodzicom, nie przemawia do mnie, bo nie sądzę, by jakieś dziecko podjęło ryzyko umieszczenia samego siebie w DD.
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-04, 09:29   

To chyba nie znasz życia Nadziejko!
Dokładnie taki przypadek był w Szwecji (a u nich podobne prawo weszło w życie), która jest znana z "bezstresowego wychowania". Dziewczyna 14- letnia w ramach dowcipu, sprawdzenia funkcjonowania aparatu wykonawczego (nie wiem czego jeszcze) zgłosiła na policję, że ojciec rzekomo wykorzystuje ją seksualnie. Została zabrana z domu. Kiedy powiedziała, że to był dowcip, to psycholog sądowa orzekła, że została zastraszona i teraz tak mówi, bo się boi. Nie uwierzyli! Dziewczyna pozostała w DD. Niemożliwe?
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-03-04, 09:34   

Może i nie znam życia. ;-) W sumie to... chyba nie chcę go znać. :-D

A tej Szwedki mi nie żal. Została słusznie ukarana. Kto pod kim dołki kopie....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu