FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Orzeczenia wystawiane w PPP
Autor Wiadomość
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2015-06-16, 10:54   

Wniosek na nauczanie indywidualne składa się do dyrektora danej szkoły ew. do organu prowadzącego czyli Starostwa lub urzędu miasta - wydział oświaty.
Jeśli ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego na II etap ( czyli gimnazjum )
to zwróć się do do dyr. lub do organu z wnioskiem na naucz, ind.
Bynajmniej u mnie tak jest.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2015-06-16, 21:38   

Mija niestety u nas wniosek o NI trzeba składać w PPP, nie w szkole. :nie: Opinia dot kształcenia specjalnego została wydana na cały etap gimnazjum, czyli 1-3 klasy. Jednak babka z poradni twierdzi że jeśli składam nowy wniosek o NI to musi być też nowe badanie psych-pedagogiczne. Wg mnie to jest chore, bo nie ma jedno z drugim nic wspólnego. NI ma ze względu na stan zdrowia nie na upośledzenie umysłowe, ale z poradnią ciężko się dogadać, a po wcześniejszej "wojnie" to już w ogóle :-x
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2015-06-19, 21:37   

Spytaj ją o ten przepis o ponowne badanie.
Wiem, że niektórych testów nie wolno robić częściej niż po upływie 1,5 roku.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-03-15, 15:17   

Witam,

Chciałam się zapytać czy ktoś do tej pory odwoływał się od orzeczenia o kształceniu specjalnym. Składałam wniosek o sprzężone: upośledzenie + ruchowe wynikające z zd (wiotkość mięśni i stawów, niezgrabność ruchowa-załączyłam zaświadczenie od neurologa, który potwierdził ten fakt i zaznaczył, że to też jest niepełnosprawność ruchowa.

Sprzężonego nie dostaliśmy. Do tej pory orzeczenie o ks miała wydawane o dziwo ze względu na niepełnosprawność ruchową (jak była mała czyli na wiek od 0-3 lata, potem na okres przedszkolny), teraz jest to ocena przed szkołą.

Czy Waszym zdaniem mam szanse na odwołanie się. Wiem, że nie jest to dziecko leżące, z porażeniem, ale jej motoryka mała i duża odbiega od normy. Będę wdzięczna za wasze doświadczenia w tej sprawie.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2016-03-15, 15:38   

Ja się odwoływałam, ale u nas to raczej była pomyłka w pierwszym orzeczeniu, bo napisali jej tylko upośledzenie umysłowe, a w uzasadnieniu była tez mowa o n.ruchowej. Ja byłam wtedy nieuświadomiona, że przy sprzężeniu jest wyższa subwencja i dopiero po jakimś czasie się odwołałam. Dostałam orzeczenie ze sprzężoną, ale w sumie u nas akurat nic to nie zmieniło, poza tym, że przedszkole dostaje więcej kasy ;)
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-03-15, 15:51   

No tak, ale jak motywowałaś, że twoje dziecko jest niepełnosprawne ruchowo. Chyba, że ma większe niż przeciętny zespołowiec problemy z rozwojem ruchowym.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2016-03-15, 17:05   

(..)Dużo dyskusji budzi pojęcie niepełnosprawności sprzężonej. Według Ustawy o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991 r. z późn. zmianami – Art. 3, pkt 18. „należy przez to rozumieć występowanie u dziecka niesłyszącego lub słabosłyszącego, niewidomego lub słabowidzącego, z niepełnosprawnością ruchową, z upośledzeniem umysłowym albo z autyzmem co najmniej jeszcze jednej z wymienionych niepełnosprawności”. Mając na uwadze powyższą definicję, należy stwierdzić, iż niepełnosprawność sprzężona występuje
u dziecka np. głuchoniewidomego i upośledzonego umysłowo, ponieważ każda z tych niepełnosprawności wymaga specjalnej organizacji nauki i odrębnych metod pracy dydaktycznej. Natomiast dla dziecka np. upośledzonego umysłowo i z zaburzeniami mowy lub też niepełnosprawnego ruchowo z dysleksją rozwojową podczas realizacji procesu dydaktycznego nie wymaga się odrębnych metod pracy, dlatego też nie można mówić w takich wypadkach
o niepełnosprawności sprzężonej.


No więc może wada wzroku, niedosłuch?
inaczej w
PPP nie ma szans
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2016-03-15, 17:09   

Zerknij jeszcze do tego wątku
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-03-15, 17:21   

Dzięki dziewczyny, poszuka, poczytam. Oczy zdrowe, niedosłuch brak, pomimo problemów. Cieszę, że jest ok. Sprzężenie przydałoby się, spróbuję się odwołać. W sumie chyba nic nie stracę ;-)
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2016-03-15, 19:03   

Beticz,(..) Rodzic/prawny opiekun może wziąć udział w posiedzeniu zespołu i przedstawić swoje stanowisko w sprawie dziecka.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-03-15, 19:44   

Teraz to już za późno. Pójdę na konsultację do innego neurologa, fizjoterapeuty. Zobaczę czy oni stwierdzą, że hipotonia, zaburzenia motoryki są wystarczającym argumentem. Jeśli tak to złożę odwołanie. Najbardziej mnie dziwi fakt, że do tej pory to wystarczało, i dostawała orzeczenie o ks i wwr ze wzg.na niepełnosprawność ruchową, a teraz nie. To też przytoczę w odwołaniu.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2549
Wysłany: 2016-03-15, 21:01   

Ja miałam podobną sytuację. Na pierwszym spotkaniu z panią psycholog w sprawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego zostałam poinformowana, że mam nie przynosić żadnych zaświadczeń od lekarza, bo pani widzi, że moje dziecko nie chodzi więc będzie miało sprzężoną niepełnosprawność umysłową i ruchową. Nie kazała też wpisywać takich chorób jak wada serduszka, oczopląs, duża hipermobilność stawów, i duża wiotkość - bo to jest wpisane w zespół Downa. Potem się zdziwiłam jak dostałam orzeczenie jedynie na niepełnosprawność intelektualną i nie wpisali sprzężonej. Zaczęłam dzwonić do pani i poinformowałam ją stanowczo ale bardzo grzecznie, że będę się odwoływała. Następnego dnia pani sama zadzwoniła, że jak przyniosę zaświadczenie od lekarza o niepełnosprawności ruchowej to oni sami zmienią. I tak też się stało :-) Musieliśmy tylko od nowa wypełnić wniosek. Wszystko potrwało jakieś dwa tygodnie. Mój Krzysiek wg prognoz rehabilitantów zacznie samodzielnie chodzić ok. 3 lat. Ale również wtedy, jeśli nie będzie sprawny tak jak inni rówieśnicy to będę ubiegać się o orzeczenie o sprzężeniu niepełnosprawności. Wydaje mi się, że dziecko, które nie miałoby zD, a miałoby niepełnośprawność intelektualną i faktyczne problemy ruchowe takie jak mój Krzyś to na pewno by od razu dostało sprzężoną. Niby dlaczego tylko dlatego, że wiotkość i hipermobilność stawów jest wpisana w zD ma dyskwalifikować do orzeczenia o niepełnosprawności sprzężonej. Zwłaszcza, że zD jako takiego nie ma wymienionego w rozporządzeniu, które reguluje te kwestie.
Ps. Wg ustnych wyjaśnień pani z poradni to oni w pierwszym orzeczeniu uznali, że skoro dziecko ma zD to nie chodzi dlatego, że jest upośledzone umysłowe. Bardzo ciekawe.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-03-15, 22:21   

Ja dałam zaświadczenie lekarskie, ale uznali tym razem, że jest to wpisane w zespół downa. Tak więc sama nie wiem co robić. W piątek idę do innego lekarza i zobaczę co on mi powie na temat tego rozwoju ruchowego i wtedy postanowię co dalej.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2549
Wysłany: 2016-03-15, 22:28   

beticz napisał/a:
Ja dałam zaświadczenie lekarskie, ale uznali tym razem, że jest to wpisane w zespół downa. Tak więc sama nie wiem co robić. W piątek idę do innego lekarza i zobaczę co on mi powie na temat tego rozwoju ruchowego i wtedy postanowię co dalej.


Tylko pamiętaj, że masz 14 dni na odwołanie. Ja się nie upieram, że mam rację, ale będę jakby co w przyszłości walczyć we wszystkich możliwych instancjach. Może jak mi wyłożą czarno na białym to zrozumiem. Póki co nie zgadzam się z przedstawianą przez PPP argumentacją. I zachęcam do odwoływania się :-) .
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2016-03-16, 09:38   

beticz napisał/a:
No tak, ale jak motywowałaś, że twoje dziecko jest niepełnosprawne ruchowo. Chyba, że ma większe niż przeciętny zespołowiec problemy z rozwojem ruchowym.


Ja motywowałam tylko, że oni w uzasadnieniu powołują się na niepełnosprawność ruchową, a takowej nie orzekli. Odwoływałam się po pół roku, wygląda na to, ze wszystko zależy od ludzi, w naszej poradni po prostu nie robią problemów. Gosia nie ma większych problemów ruchowych, raczej przecietnie
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu