FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo autorskie,oznakowanie zdjęć zakątkowych
Autor Wiadomość
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-04-24, 14:47   

Zainstaluj :arrow: Picassa a tam już wszystko ładnie po polsku pisze :tak: też go używam, mankamentem jest, ze nie ma polskich znaków, ale dasz napis "zakatek Anety" i też będzie dobrze.
Ja oznaczałam zdjęcia na :arrow: portal wyszło bez "ą" ale to mało widoczne.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2012-04-24, 14:55   

Pokażę wyszukiwanie grafik w zgodzie z prawami autorskimi na przykładzie Google (bo najpopularniejsza, ale inne wyszukiwarki też dają radę).

Otwieramy Google, wpisujemy w wyszukiwarkę grafiki np. róża



Klikamy opcje (gdzieś indziej mogą to być np. ustawienia). Tam wybieramy szukanie zaawansowane:



Na dole strony znajdziemy prawo do użytkowania i wybieramy co chcemy. Najlepiej wybrać do swobodnego użytku, udostępniania lub modyfikowania, ale to nas ogranicza w ilości dozwolonych grafik. Możemy wybrać inne opcje, zgodnie z naszym sumieniem. Jedynie opcja dowolna licencja nie jest bezpieczna.



Po tak zawężonym wyszukiwaniu wyświetlą nam się zdjęcia, które śmiało można i modyfikować i wykorzystywać :tak:



Świetne do wyszukiwania "bezpiecznych" grafik są też Flickr i Morguefile. Tam ludzie wrzucają swoje grafiki z prawem do wykorzystania.
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-24, 15:15   

Romaya, dzięki!!!! :prosze:
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2012-04-24, 19:53   

ja-cie romajka aleś fajnie to wyjasniła. dzięki :* (choć ja i tak nie skorzystam bo jestem "lewa" we wstawianiu zdjęć :-D )
gud dżob :spoko:
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
morrisaonly 
nawijacz


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 730
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2012-04-25, 15:06   

Ach to wszystko jest tak skomplikowane, juz to przerabialam z Adwokatami, mialam kiedys sklep Online i duzo osob kradlo moje fotki , najpierw sadzilam sie z niektorymi , pozniej brakowalo mi na to czasu i dalam sobie spokoj.
Ale co mnie najbardziej przeraza, ze GOOGLE wszystko moze , moga fotografowac nasze posesje bez naszej zgody. Chyba ze pozniej zwrocisz sie do nich z prozba o ukrycie swojego miesca zamieszkania. Ja osobiscie wrzucam swoja ulice i numer domu w wyszukiwarke i widze swoj dom , nawet zaslony w oknie. I nikt mnie nie pytal o pozwolenie.
Google amerykanska firma w europie ,ktorej wszystko wolno. :-(
_________________
Mama 12 letniej Emmy

Dobrze widzi sie tylko sercem, a najwazniejsze jest nie widoczne dla oczu...
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-04-25, 22:07   

Oj, owszem. Ja o praktykach Google'a pisałem już wcześniej na zakątku (nie pamietam już gdzie dokładnie) i :arrow: na pocztówach.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu