FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zniżka w TP a orzeczenie o niepełnosprawności
Autor Wiadomość
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-07-02, 20:16   Zniżka w TP a orzeczenie o niepełnosprawności

Chciałabym spytać się Was o internet. Mianowicie, umowa kończy mi się 13. 08 i w wypadku rezygnacji trzeba wypisać pisemko z miesięcznym wyprzedzeniem. Dzisiaj mój M był w mieście i już złożył taką rezygnację ;/
Nie jest to nic straconego, bo jeszcze do 10 można to odebrać. Rozmawiał z miłą panią i użalał się, że to spory wydatek, opłata za internet i jeszcze abonament za telefon (neostrada). Jakoś tam w gadce wyszło, że jest możliwe zmniejszenie abonamentu za telefon o 50%, w przypadku, gdy w domu mieszka osoba niepełnosprawna. Przysługuje to również na dziecko. Tylko jest jeden problem, trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności i tam ma być jakiś symbol. W zależności od tego jaki to będzie symbol, ta zniżka będzie możliwa lub nie. Teraz patrzę, a w moim orzeczenie nie ma żadnego symbolu. Tylko w podpunkcie przyczyna niepełnosprawności wypisany paragraf ustawy.

Jak tak czytam o waszych orzeczeniach to sporo się pozmieniało. Wydają wam na 3, 5, lub 16 lat, każdemu piszą co innego. Ja nie pamiętam, żebym wypisywała jakiś wniosek i szczegółowo opisywała co robię przy dziecku.
Czy ktoś z Was korzysta z takiej telefonicznej zniżki?
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
klooocuszek 
złotousty


Pomogła: 8 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sty 2010
Posty: 3216
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-02, 21:28   

Ja mam wpisany symbol w legitymacji, ponieważ na wniosku napisałam, że wyrażam zgodę na wpisanie symbolu niepełnosprawności, ale można było się nie zgodzić, może Ty tak wpisałaś, dlatego masz paragraf, a w paragrafie pewnie jest napisane, że nie musisz wyrażać zgody na ujawnianie.
A teraz się w ogóle wszystko pozmieniało, chodzi mi o okres ważności, ja mam od 2009 do 2015, a niedawno słyszałam, że ten okres ma być krótszy, 3 lata? Ale ręki nie dam uciąć.
Wydaje mi się, że na jaki okres i jaki symbol nie powinno mieć znaczenia przy zniżce na abonament, przecież niepełnosprawność jest, a legitymację na pewno masz ważną, prawda?
_________________
Honia - mama Kuby (20.08.2008) i Leny (14.06.2013)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-07-02, 22:27   

Na temat ulgi w TP można poczytać na :arrow: portalu
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2010-07-02, 22:28   

Ta zniżka przysługuje osobom z niewidomym i niesłyszącym tylko. Chyba, że ostatnio coś pozmieniali.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-07-03, 12:05   

klooocuszek napisał/a:
Ja mam wpisany symbol w legitymacji, ponieważ na wniosku napisałam, że wyrażam zgodę na wpisanie symbolu niepełnosprawności, ale można było się nie zgodzić, może Ty tak wpisałaś, dlatego masz paragraf, a w paragrafie pewnie jest napisane, że nie musisz wyrażać zgody na ujawnianie.

Ten paragraf z wypisanymi dwoma punktami to zamiast symbolu. Sprawdziłam w ówczesnym Dzienniku Ustaw i pod tymi punktami opisane są dolegliwości. Mianowicie zaburzony metabolizm, układ krążenia i jeszcze coś w tym stylu, a w drugim punkcie upośledzenie umysłowe.

klooocuszku, ja na razie egzystuje bez żadnej legitymacji. Do niczego mi nie była potrzebna. Wszędzie okazywałam tylko orzeczenie. Teraz jak Kinga będzie w pierwszej klasie wyrobie jej szkolną legitymacja dla ucznia niepełnosprawnego.

Na to wygląda, że kolejna próba podreperowania domowego budżetu spaliła na panewce.
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu