FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ośr. Intensywnej Reh. Dzieci "Michałkowo"w Bystrej
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9688
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-10-07, 08:08   

A ja jak zwykle dalej swoje. Nie wątpię panie Tomaszu w kompetencję pana pracowników (zresztą i tak uważam, że żadne kursy nie pomogą jeśli terapeuta nie ma tego czegoś).

Jak już wcześniej pisałam Pańska oferta zawiera rehabilitację ruchową + dodatkowe godziny z logopedą i psychologiem + basen. Jak dla mnie taki turnus odpada. Powinien Pan mieć możliwość wyboru turnusu pomiędzy: Naukowiec i Atleta. I w tedy ja jadę do Pana uczyć Majkę czytać (a w przerwie skakać przez płotki) za 3 tyś bez marudzenia.

Opcja I - terapia ręki, logopeda, psycholog, ćwiczenia usprawniające, zajęcia edukacyjne + odpłatnie basen i plastrowanie (10 zł/punkt :-) )

Opcja II - 2,5 godziny rehabilitacji + odpłatnie do wyboru terapię z oferty, oczywiście nie może się obejść bez plastrowania.

I w tedy każdy jest zadowolony.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2010-10-07, 18:37   

Ja się osobiście bardzo cieszę, że zaistniała tu taka dyskusja, wiosną pewnie będziemy się wybierać na jakiś turnus to zdecydowanie ułatwi nam wybór :spoko:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
Michałkowo
mruczek

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-10-07, 20:33   

Iga napisał/a:
A ja jak zwykle dalej swoje. Nie wątpię panie Tomaszu w kompetencję pana pracowników (zresztą i tak uważam, że żadne kursy nie pomogą jeśli terapeuta nie ma tego czegoś).

Jak już wcześniej pisałam Pańska oferta zawiera rehabilitację ruchową + dodatkowe godziny z logopedą i psychologiem + basen. Jak dla mnie taki turnus odpada. Powinien Pan mieć możliwość wyboru turnusu pomiędzy: Naukowiec i Atleta. I w tedy ja jadę do Pana uczyć Majkę czytać (a w przerwie skakać przez płotki) za 3 tyś bez marudzenia.

Opcja I - terapia ręki, logopeda, psycholog, ćwiczenia usprawniające, zajęcia edukacyjne + odpłatnie basen i plastrowanie (10 zł/punkt :-) )

Opcja II - 2,5 godziny rehabilitacji + odpłatnie do wyboru terapię z oferty, oczywiście nie może się obejść bez plastrowania.

I w tedy każdy jest zadowolony.


Proszę bardzo:
Np. taki zestaw: 5x1h rehabilitacji ruchowej / tydzień, 3x1h neurologopedy / tydzień, 3x1h psychologa / tydzień, 2x1h dogoterapii / tydzień. Razem 26 h w ciągu 2 tygodni różnych terapii, co daje 1820 zł + 400 zł zakwaterowanie = 2220 zł + wyżywienie.
Przy okazji, bardzo prosze Panią o zaprzestanie pisania o cenie u nas 3000 zł za turnus, ponieważ może wprowadzić to w błąd innych czytelników. Wg naszego cennika turnus 1700 zł + 400 noclegi + ok. 400 wyżywienie we własnym zakresie (pytałem osób, które u nas mieszkają, ile wydały w ciągu dwóch tygodni na jedzenie i to była raczej górna granica) = 2500 zł.
_________________
www.michalkowo.pl
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-10-07, 20:51   

myślę, że zawsze można się dogadać :-) :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-10-07, 21:04   

Nefre,Ty z Natanem na turnus? mówisz serio? :shock:
2 tyg to dość krótki czas,aby młody doszedł do siebie.
Katar gigant i nocne duszności to na prawdę poważna przeszkoda w codziennej,intensywnej rehabilitacji.
Matko tego dziecka! błagam Cię,abyś to przemyślała :prosze:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mamusiaPiotrusia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 882
Skąd: Miłość k. Koziegłow
Wysłany: 2010-10-07, 21:06   

Można się dogadać a rehabilitacja naprawdę nie jest zbyt droga zaczęłam chodzić z synkiem do Sosnowca na rehabilitacje i przejżałam cennik 2,5h 2400 zł chodzi oczywiście o turnus 2 tyg. Plastrowanie z zakupem bandaża 80 zł. Więc szczęśliwi Ci którzy maja za darmo.
_________________
Monika mama Piotrusia z ZD (ur. 10.02.2007)
:arrow: Piotrusiowi blog


zrzutka
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-10-07, 21:12   

ja planuję na przyszły rok :-) spoko oko

edit: teraz dopiero patrzę, Ala online :shock: pozdrów wszyskich :papa:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-10-08, 07:34   

Mnie osobiście nowa propozycja Michałkowa bardzo się podoba :-)
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9688
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-10-08, 08:09   

Oczywiście już nie pisze o * *** tyś złotych za turnus.


Z tego co zrozumiałam terapię ręki podciąga Pan pod rehabilitację ruchową (jest w tym bloku 2,5 godzin ćwiczeń) czy terapia ręki w Michałkowie polega na typowych masażach, czy jest to malowanie, ugniatanie, szukanie szpilek w grochu, zapinanie guzików?

I teraz pytanie czy terapia ręki zawiera się w stwierdzeniu:
Cytat:
5x1h rehabilitacji ruchowej/tydzień


Czy to powyższe zdanie oznacza, że dziecko ma 1 h Bobathów dziennie, czy 1 h ćwiczeń usprawniających, czy 0,5 godziny Bobathów i 0,5 h ćwiczeń usprawniających?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Michałkowo
mruczek

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-10-08, 11:14   

Dokładnie jeszcze raz opiszę nasz system, aby to było jasne: u nas nie ma podziału sztywnego: pół godziny tego, pół godziny tamtego... Dzięki temu zmniejszamy czas poświęcony na terapię mniej przydatne dla dziecka, a zwiększamy czas na ćwiczenia bardziej efektywne dla konkretnego dziecka. Dlatego nie napiszę Pani, ile ćwiczeń np. Bobathów będzie miało Pani dziecko. Generalnie terapia ręki u nas była w ramach normalnego bloku 2,5 h rehabilitacji ruchowej - czasu jest aż nadto, aby spokojenie i nad tym elementem pracować. Ćwiczeń Bobathów dziecko może mieć pół godziny, może godzinę. Wszystko zależy, jakie są potrzeby. Można by podzielić nasz czas na np. pół godziny masażu, pół godziny terapii ręki, pół godziny kombinezonu, godzina ćwiczeń neurorozwojowych. Tylko, że nie każde dziecko potrzebuje akurat takiego zestawu, my wolimy dopasować się pod potrzeby konkretnego dziecka. I do tej pory system ten sprawdza się świetnie.
Rehabilitacja ruchowa obejmuje wszystko, co może zrobić fizjoterapeuta na sali rehabilitacyjnej, również wchodzi w to terapia ręki. Inne zajęcia, wychodzące poza ofertę rehabilitacji ruchowej to psycholog, dopoterapeuta, neurologopeda, rehabilitacja w wodzie.
Tak jak pani pisze, terapia ręki polega na ugniataniu, przewlekaniu, szukaniu grochu itp. Ale też nie u wszystkich dzieci jest to robione tak samo. Dla niektórych terapia ręki to np. rozluźnianie obręczy barkowej - bo akurat takie ćwiczenia dla danego dziecka są ważniejsze, jeżeli ręka jest praktycznie całkowicie sparalizowana.
Jak widzi Pani, trudno mnie namówić na podanie konkretnego planu :) Ponadto, na pierwszych zajęciach fizjoterapeutki zawsze rozmawiają w rodzicami na temat problemów dziecka oraz ich oczekiwań wobec rehabilitacji. I wtedy wspólnie ustalane jest, nad czym pracujemy, co jest dla dziecka ważne.
I chciałbym jeszcze napisać, że naprawdę jestem elastyczny i dopasowuje sie pod potrzeby dzieci. Chce ktoś 1 h tygodniowo neurologopedy - nie ma problemu. Chce 4 h tygodniowo - świetnie, też tak plan ułożę, aby dziecko miało 4h. Nie chce wcale - oczywiście, ma takie prawo.
Pozdrawiam
Tomasz Ćwiertnia
_________________
www.michalkowo.pl
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9688
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-10-08, 11:32   

Panie Tomaszu, ja się dopytuje, bo muszę wszystko wiedzieć przed turnusem i ja nie chcę dyskutować na pierwszych zajęciach o tym co będzie Majka robić przez 2 tygodnie i tracić czas. Ja dzisiaj już wiem co ja bym chciała, w jakiej formie i na co Majkę stać.

Oczywiście, jeżeli są dzieci które nie chodzą, mają różnego rodzaju porażenia, które potrzebują różnego rodzaju stymulacji wzrokowej, dotykowej to system 2,5 godziny terapii ciągłej są dla nich jak najbardziej wskazane i odpowiednie.


Proszę się wczuć w moją sytuację. Majka jest sprawna fizycznie. Więc jej do szczęścia potrzeba na turnusie 1h dziennie Bobathów na wzmocnienie, może być zamienne z 1 h ćwiczeń sprawnościowych.

Dla mnie turnus (piszę pod kontem Majki) chciałabym, żeby wyglądał codziennie w taki sposób:

1h ćwiczeń
1h logopeda
1h terapia ręki
1h basenu


po południu:

1h psycholog


I ja nie jadę w ciemno. Ja dalej usiłuję Panu wytłumaczyć, ze dla starszych dzieci z zD system 2,5 godziny ćwiczeń to nie jest dobry pomysł.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-10-08, 12:32   

Podpisuję się pod Igą obiema rękami :tak: Gdybym wiedziała, że Antek będzie miał codziennie na pewno dokładnie te zajęcia, które Iga wypisała, to się poważnie zastanowię nad turnusem u Pana. Pytanie mam jeszcze, czy byłaby możliwość, żeby w ramach godziny terapii ręki można było zrobić masaż dłoni z uwzględnieniem kciuków i czy Pana rehabilitantki są w stanie zrobić mojemu dziecku masaż kinezjologiczny?
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2010-10-08, 12:41   

mnie również taki rozkład pasuje, nawet bardzo :-)

Dzieci z zD, jak pisała Iga, wymagają nieco innej rehabilitacji, aniżeli dzieci z MPD. Tutaj chodzi w szczególności o rehabilitację umysłu :-)

W Polsce jest bardzo mało organizowanych turnusów z terapią neurologopedyczną codziennie.. dlatego, gdyby taki turnus (z neurologopedą, psychologiem, terapią ręki i rehabilitacją w wodzie codziennie np) się dobywał, to z pewnością byłoby ogromne zainteresowanie :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2010-10-08, 12:57   

Ile jest dzieci na turnusie? Czy jeden terapeuta zajmuje się danym dzieckiem przez cały turnus?
Łazienka jest wspólna na korytarzu?
Ja dużo dobrego o Was słyszałam, ale rzeczywiście były to opinie rodziców dzieci z problemami ruchowymi.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Michałkowo
mruczek

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-10-08, 14:25   

Pani Igo, Pani oczekiwanie są niewiele rózne od naszego standardu :) Pani chce 2 h, u nas jest standardowo 2,5 h. To czemu Pani 2 h są OK, a nasze 2,5 h nie do przyjęcia? :)
Prosze bardzo:
2 h dziennie rehabilitacji ruchowej (1 h ćwiczeń i 1 h terapii ręki)
4 x tydzień po 1 h neurologopedy
3 x tydzień po 1 h psychologa
3 x tydzień po 1 h rehabilitacji w wodzie
ilośc zabiegów u specjalistów jest ograniczona czasem pracy w Michałkowie, dlatego np. neurologopedy nie może być 5 x na tydzień
Razem 40 h terapeutycznych na dwa tygodnie za ok. 2700 zł + 400 zł zakwaterowanie + wyżywienie
U nas naprawdę jesteśmy elastyczni i możemy sie dogadać
Nie uważam, że rozmowa rodzica przez 10-15 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń to strata czasu. Uważam odwrotnie, ze jest to tylko z pozytkiem dla prawidłowego zaplanowania terapii, ponieważ terapeuta musi zapoznać sie z dzieckiem i jego problemami, a także oczekiwaniami rodziców. I temu służy początkowa rozmowa. 10 minut rozmowy wobec 25 godzin terapii w ciągu ternusu jest nieznacznym czasem, który może tylko przynieść korzyści dla dziecka.
W sumie Pani oczekiwania praktycznie pokrywają sie z naszą ofertą (róznica 30 min na rehabilitacji ruchowej - u nas terapia ręki jest wykonywana w ramach "pakietu" rehabilitacji ruchowej). My róznimy sie od innych tym właśnie, że nie narzucamy z góry rodzicowi, na jakie zajęcia ma chodzić, tylko on sam dobiera. Wydaje mi się to właściwsze, ponieważ nie płaci za coś, co jest mu niepotrzebne.
Mafra: co do masażu kinezjologicznego, zapytam fizjoterapeutki i dam odpowiedź.
IwonaK: na turnusie u nas jest maksymalnie 8 dzieci, z czego 4 dochodzące oraz 4 mieszkające u nas. Mieszkanie jest na piętrze ośrodka, składa się z 4 pokoi, łazienki z prysznicem, w pełni wyposażonej kuchni. Obok (w odległości 10 metrów) dostepne są jeszcze 2 łazienki bez prysznica. Po zejściu piętro niżej są również 2 łazienki bez prysznica oraz jedna bardzo duża z prysznicem. Każdy pokój jest 3 osobowy (chociaż nawet i 5 osób spało), składa się z łózka pojedynczego 90 cm szerokości oraz wersalki 2 osobowej, szafy, stół, krzesła, półka, stolik RTV oraz telewizor. W Michałkowie działa internet bezprzewodowy Wi-Fi. Opłata za pokój jest stała i wynosi zawsze 400 zł za pokój na dwa tygodnie (nawet jak 5 osób śpi w pokoju).
Przez cały turnus dzieckiem zajmuje się jedna fizjoterapeutka, dzieki czemu może spokojnie zaplanować sobie terapię dla dziecka i obserwować postępy. Jedna fizjoterapeutka w ciągu turnusu opiekuje się max 3 dzieci. Oczywiście zajęcia inne, niż rehabilitacja ruchowa jest prowadzona przez innych terapeutów: neurologopedę, psychologa itd.
_________________
www.michalkowo.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu