FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ośr. Intensywnej Reh. Dzieci "Michałkowo"w Bystrej
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16929
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-29, 12:39   

baronek napisał/a:
babciajanina napisał/a:
(...) Uświadomilam sobie , że jestem najstarszą babcia w Michałkowie, ale co tam. :-) (...)


Chyba najświetniejszą Babcią! :* Pozdrawiam serdecznie i zgadzam się, że nasza zakątkowa Tośka (Basia) to świetna dziewczyna i Mama. :tak: Fajnie, że miałyście okazję poznać się, a dzieciaki integrować.


Ja tez tak myślę jak Baronek,
babciajanina napisał/a:
... znużenie Piotra w drugim tygodniu - wszystko to wpłynęło na to, ze Piterek się buntował. Na moje ponaglenia , że czas na zajęcia odpowiadał: juz ćwiczyłem, nie mam czasu, zajęty jestem :roll: Musiałam się sporo napracowac nad małym uparciuchem. Od kilku turnusów ten drugi tydzień jest dla nas trudny-

a co do turnusów to przemyślcie może warto zamiast jednego dwutygodniowego pojechać na dwa po jednym tygodniu,
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-09-02, 22:04   

Bardzo urosłam czytając Wasze posty i energii mi jakoś przybyło! Jeszcze tylko trochę więcej cierpliwości i będzie naprawdę nieźle.... Dziękuję! Nawet nie wiecie, jak potrzebowałam kilku dobrych słów.
W Michałkowie turnusy są dwutygodniowe, chyba nie ma możliwości rezerwować jednego tygodnia. Po kilku pobytach myślę zresztą, że taka praca ma sens, tydzień to chyba za malutko. Nam poszło dobrze, Antoni pięknie pracował również w drugim tygodniu ale miał mamę i siostrę ze sobą. Nie bez znaczenia jest fakt, że trafił do tych samych terapeutów, więc nie musieliśmy się poznawać i sprawdzać na początku. Nasze odkrycie - BIOFEEDBACK. Efekty zauważalne, ciocia cudowna, zajęcia ukochane. Same pozytywy, będziemy kontynuować raz w tygodniu na miejscu.
Helena wspomina Piotrka cały czas ale na jakąś stałość uczuć bym tu nie liczyła :lol:
Podładowałam akumulatorki, spędziłam z dziećmi wspaniały czas. Oby za rok znowu udało się nam spotkać.
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16929
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-03, 00:06   

No tak nazwa ośrodka sama mówi za siebie...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2017-01-11, 10:27   

Jedziemy 12.02. Będzie ktoś może? Babciu Janino - kiedy się wybieracie w tym roku?
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1418
Wysłany: 2017-01-20, 19:56   

W tym roku mamy zaplanowany turnus w maju, lipcu i na przelomie sierpnia i września.
Ostatnio przez kolejne dwa lata na turnusie spędzaliśmy też ferie zimowe.
W tym roku zmiana- Piotruś ma prawdziwy odpoczynek- jednak szkoła, dodatkowe zajęcia i terapia w domu trochę go zmęczyły :-( Pewno dlatego rodzice trochę odpuścili. Ostatnie wieści mówią, Ze Piterek z siostruniami szaleją na sankach i budują igloo :lol: , a w następnym tygodniu jadą wdychać górskie powietrze- muszą przewietrzyć płuca po smogu.. ;-)
Basiu, zmieniaj termin wakacyjnego turnusu- czekam z niecierpliwością na spotkanie z Twoją uroczą Rodzinką :-)
Czy Wy pierwszy raz będziecie zimą w Bystrej? Jedziecie rodzinnie czy tylko "zespołowo"
Dzisiaj rozmawiałam z turnusową koleżanką- bardzo zadowoleni z turnusu zimowego i zdziwienie, ze nas nie ma ;-) :-) . , ale jeden zespolaczek :-) godnie reprezentuje nasz zespół :-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1418
Wysłany: 2017-05-09, 19:06   

W niedzielę meldujemy się z Piotrusiem na kolejnym turnusie w Michałkowie :-) To już nasz 16- ty turnus- czyli spędziliśmy w Bystrej ponad pół roku :shock: -wprost niewiarygodne ;-)
Plany są takie, ze pierwszy tydzień Piotruś spędza ze mną, drugi tydzień spędzi z Joa, dziewczynki-uczennice zostaną z babcią :-)
Zajęcia ustalone, ciekawe jak Piotruś przyjmie zmiany rehabilitantów. Mam nadzieję, że zechce mnie słuchać-ostatnio było ciężko w tym temacie. Teraz robi sie coraz bardziej samodzielny, a uparciuch -szkoda gadać :-( . To już nie jest grzeczny slodziak,to nastolatek z własnym zdaniem.... :-D
Czy ktoś z Zakątka wybiera sie w tym terminie do Bystrej? Fajnie byłoby spotkać starych lub poznać nowych zakatkowiczów :-) :spoko:
Koniecznie muszę policzyć ile dni spędziłam w Bystrej z podziałem na pory roku ;-) , ot taka statystyka :lol: .Bystra bardzo mi sie podoba- moge tam zamieszkać :-) ;-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16929
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-11, 14:52   

Dobrze, że Wam to Michalkowo tak podpasowalo. Podobnie jak nam Zaździerz, ktory to już raz będziemy Zakątkowo?
Teraz Zakątek będzie 7 raz
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2017-05-12, 11:49   

Ja już tez odliczam dni do wyjazdu(ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia)... Michałkowo to dla mnie reset...a ostatnio mi tego tak brakuje bo ciągnę na resztce sił .Martwią mnie tylko zmiany w kadrze :-(
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-05-12, 21:47   

Zula, a jakie zmiany w kadrze? Możesz coś bliżej?
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2017-05-21, 10:48   

Iwona K napisał/a:
Zula, a jakie zmiany w kadrze? Możesz coś bliżej?


Przepraszam ze odpisuję z poślizgiem ale jakoś ostatnio miałam mało czasu na zaglądanie na zakątek.Po naszym ostatnim pobycie w Michałkowie odeszła p.Gosia od dogoterapii .Kamil ją uwielbiał i p.Dorota- do której miałam zaufanie i zawsze mogłam się do niej zwrócić o pomoc.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-05-21, 21:02   

Zula, odetchnęłam z ulgą. Te zmiany już przerobiłam w czasie niedawnego pobytu w Michałkowie i powiem szczerze, ze było bardzo OK.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1418
Wysłany: 2017-05-30, 16:55   

Majowy turnus za nami :-) ,wszystkie dobre i miłe chwile tak szybko mijają,
Było jak zawsze:rzetelnie,profesjonalnie i z wielką zyczliwością dla dzieciakow i dla nas opiekunów :tak: Dziekujemy wszystkim rehabilitantom za troskę i cierpliwość do naszego zucha-uparciucha :lol:
Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Piotruś miał rehab.ruchową, logopedę,SI i terapię ręki. Na zajeciach skupiony, chetnie pracował, wykonywał polecenia- po prostu tytan pracy, pochwałom nie bylo końca ;-) .
Po zajeciach - diabełek, szaleństwa do wieczora :-D
Mielismy cudny grafik /zyczymy sobie zawsze taki :shock: /, wszystkie terapie przed obiadem- popołudnia wolne.Zawsze zastanawiam się ile trzeba mieć umiejętności, zeby zrobic grafik zajęć dla tylu dzieci: turnusowych, ambulatoryjnych, przedszkolnych. Oczywiście po drodze wszystkich zadowolić :-)
Opiekowalam sie Piterkiem w I tyg., trafiliśmy na piekna wprost upalną aurę- oblegalismy jodowa rzeczkę, Piotrus byl na etapie budowy mostów- zabawa byla przednia.
Niestety w polowie tyg.otworzyła mu sie klapka w sprawie przyjazdu mamy , bylo codzienne liczenie nocek do jej przyjazdu i trochę marudzenia :-( , ale daliśmy radę :-)
Wolny czas w pokoju/wczesne poranki i wieczory/ spedzlismy grając w przeróżne gry planszowe, sromotnie przegrywalam :-D ./ niektóre śnią mi sie po nocach, zwlaszcza taka jedna układanka o tytule pamięć-kartoniki z obrazkami i nazwami w j. polskim i angielskim do układania w pary-wtedy zauwazyłam, ze Piotrus ma doskonałą pamięć/ to po mamusi :- - :-D Zauważył to również ulubieniec Piotrusia wujek Piotr logopeda. :-) , wspomniał, że Piter ma spory potencjał i trzeba to wykorzystać, rzeczywiscie Piotrek to straszna gaduła :-
Wyjatkowo duzo spacerowaliśmy zawierając znajomości z kotkami i pieskiem i ich sympatycznymi właścicielami., bawiliśmy sie na placu zabaw no i graliśmy w nogę :-D Piotrek ma taki kop, ze hej i nabiegalam się ukrutnie stojąc na bramce :shock: :wow:
Wieczorem bylam ledwo zywa, Ale Piter jako pan doktor fachowo mnie leczyl :lol:
Na turnusie byly przewaznie dzieciaki wózkowe, nie chodzące :-( i Piter nie miał towarzystwa do zabawy. Nie było tez moich znajomych kolezanek turnusowych i dlatego pierwszy raz wrócilam z turnusu wyspana :roll: .Spotkalam tylko jedna, bardzo lubiana mamusię/ wszak mawiają , że liczy się jakość a nie ilość kontaktów/ :lol: więc i tak było miło. Ten czas wpólnego turnusowania jest dla mnie bardzo ważny :-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1418
Wysłany: 2017-06-01, 09:14   

Dla zainteresowanych dopiszę, że zmiany kadrowe w żaden sposób nie wpłynęły na nasz pobyt i rehabilitacje- wszak ona jest dla nas najwazniejsza :-) Nie można ludziom zabronić zmiany miejsca pracy albo zaplanowania urlopu macierzyńskiego :-) /kadra jest młoda to i rozwojowa/ :-) Akurat teraz nastapiła mała kumulacja i i stąd zmiany. Przerobiliśmy je na sierpniowym turnusie-akurat wtedy żegnaliśmy Gosię i jej pieski. Gosia to świetna terapeutka z e swietnymi pomysłami na terapię reki.Dogoterapia z jej pieskami pozwoliła Piotrusiowi pozbyć się lęków przed psem, a Gosi "wykłady" wiele nauczyły też nas :tak:
Teraz też jest cudny piesek, bielusieńki jam mleko i bardzo przyjazny :-)
Musze napisać, że wiosna Bystra jest piękna:kwitły drzewa owocowe, pachniały bzy,zakwitaly kwiaty w przydomowych ogródkach :-)
Otoczenie Michalkowa ciagle się zmienia- nowe krzewy, kwiaty. Powstały kolejne drewniane altanki- mozna tam napić sie kawki, zjeść pyszności z kawiarenki p. Krzysia :-) czy poczytać książkę. Można też zwyczajnie podumać przy akompaniamencie szumiącego wodospadu ;-)
Reset całkowity :-) Może Joa coś jeszcze dopisze o drugim tyg.- ale wiem, ze byla bardzo zadowolona i nie bardzo jej się chciało wracać :-(
Musieliśmy zrezygnować z lipcowego turnusu, gdyż Piotruś w tym terminie jedzie na turnus-obóz rehab-wypoczynkowy na Kaszuby . Będzie tam 2 tyg. bez rodziny- jedzie z wolontariuszem i będzie to nauka samodzielności :brawo:
Na ten temat napiszę w innym wątku :tak:
Do Michałkowa zawitamy ponownie w drugiej połowie sierpnia :-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2017-06-13, 19:22   

Fajnie, że tak się wam ośrodek i rehabilitacja sprawdziły. Dajcie znać jak będziecie w sierpniu to może znajdę czas i podjadę Was odwiedzić.
Wiem że Zula będzie w lipcu i mam zamiar ją odwiedzić, kto jeszcze będzie w wakacje w Bystrej w Michałkowie?
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16929
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-18, 07:55   

Jedź koniecznie i zrób fotorelację :spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu