FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakazić się zespołem Downa - dziwne opinie nt. przyczyn zD
Autor Wiadomość
renia3000 
nawijacz


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 1000
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-01-08, 23:31   

renia33 napisał/a:
zdziśka napisał/a:
ale tego komentarza nie mogłam sobie darować tak mnie to ubodło

No to widzę,że mamy podobny charakter. Ja też tak walczę ze szwagierką.
A może lepiej niektóre rzeczy przemilczeć...bo jak twierdzi mój mąż, smród :oops: będzie się ciągnął długo. ;/


A pro po szwagierek(matka chrzestna Oli). Moja to w zeszłym roku nawet z Olgunią opłatkiem się nie podzieliła bojąc się ,że jej wówczas nie narodzone dziecko zarazi się ZD . Przez to co zrobiła mój mąż nawet nie chce znać własnej siostry w dodatku bliźniaczki . Rok czasu nie mamy ze sobą ,żadnego kontaktu . Mój M z kolei powiada ,że takim ludziom słoma z butów wystaje.
_________________
Kocham Cię Ty mój malutki promyczku. Mama Olgi z zD (13.08.2008)
Foteczki Olgi
Olgusiowe osiągnięcia
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-01-08, 23:35   

No nie wierzę! :wow:
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-08, 23:58   

Cóż, na przesądy i miałkość duchową nie ma rady. Wiem aż nadto boleśnie.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
renia3000 
nawijacz


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 1000
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-01-09, 00:15   

Nawet nie wiecie jak ja się paskudnie poczułam i nie ukrywam ,że skończyło się to wielką awanturą mój M po prostu nie wytrzymał. Ale co na takich ludzi nie ma siły oni zawsze wszystko wiedzą najlepiej . Skończyło się to tylko tak ,że mój M nie ma już siostry, a Nasza Ola chrzestnej . Ale za to są przyjaciele ,którzy zawsze nas wspierają nawet w najcięższych sytuacjach.
_________________
Kocham Cię Ty mój malutki promyczku. Mama Olgi z zD (13.08.2008)
Foteczki Olgi
Olgusiowe osiągnięcia
 
 
Justyna1972 
gaduła

Wiek: 51
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 183
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-01-10, 12:11   

Ja mieszkam z matką.Jak się dowiedziałam o zespole to mówiła,że to nic takiego,że damy radę,że ona też wychowała chore dziecko itd,itp.....ale z dnia na dzień widzę,że jednak nie do końca przełknęła tę chorobę....ostatnio właśnie na wspomnienie mojego jednodniowego wyjazdu nad morze w lipcu(co roku organizuje taki dla ludzi z wioski),dosłownie przestraszyła się,że będzie musiałam posiedzieć z małym ten dzień....Reszta rodziny jeszcze nie wie,tj 2 braci i siostra....Ale wiecie co, ja sama mam momenty,iż wydaje mi się, że to nie mnie dotyczy,że stoję gdzieś z boku i patrzę na inną kobietę....
_________________
Mama Joli 23,5l,Izy 18l,Julii 14l,Martynki 8l i Bartusia 7l i Marcelka z ZD 3,5 latka
 
 
dariaisara 
gaduła


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Lut 2010
Posty: 421
Skąd: bOGDANIEC
Wysłany: 2011-01-10, 12:30   

Ja też mieszkam na wsi jak urodziłam Darie to ludzie mówili,że jest chora bo chodziłam w wysokich butach w ciąży :nrechot: Nie wspomnę o zaglądaniu do wózka.A rodzina starała sie być tak miła i omijająca w temacie,że się wymiotować chciało!!!!A i nagle wszyscy postanowili nas odwiedzać nawet Ci z którymi 100lat kontaktu nie miałam. :lol: Justyna ja też wychowywałam sama bo tatuś po 4mc czmychnął do sąsiadki :lol: :nrechot:
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-01-10, 21:30   

dariaisara napisał/a:
jak urodziłam Darie to ludzie mówili,że jest chora bo chodziłam w wysokich butach w ciąży :nrechot:

Możnaby spis tzw. przesądów ludzi miałkich duchowo, jak to pięknie ujęła Margolcia, zrobić :lol: Fajna lektura by była :spoko:
Począwszy od zarażenia się ZD przez dotyk, poprzez karę za rozwód w postaci dziecka z ZD, na butach na wysokimobcasie i piciu w ciąży (które też podobno ZD poowoduje) skończywszy :lol: Jednak ludzka wyobraźnia nie ma granic.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
izakrupska 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 1992
Skąd: Chester UK
Wysłany: 2011-01-10, 21:56   

mi sąsiadka powiedziała, że Zuza jest taka bo stosowałam antykoncepcję w postaci tabletek (ta pani sprzątała w aptece w której realizowałam recepty) i to kara za grzech, bo antykoncepcja jest grzechem ;-)
_________________
mama Zuzi z zD 21.09.2004, Asi 10.07.2008 i Filipa 22.06.2014
Zuzanna
Sukcesiki Zuzanny
"bo jesteś Ty ..."
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2011-01-10, 23:19   

Co prawda jako rodzice nie mamy długiego stażu ale nie zdarzył się nam żaden negatywny komentarz a z zespołu Franka nie robimy tajemnicy. :tak:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-01-10, 23:29   

Artur to tak jak mnie. Nawet to że wiedziałam i urodziłam nikogo nie dziwiło poza jedną położną na Karowej.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-10, 23:49   

boszka59 napisał/a:
Nawet to że wiedziałam i urodziłam nikogo nie dziwiło poza jedną położną na Karowej.


A wiecie, że logopeda może być zdziwiony, że się w ciąży nie wiedziało?
- Wiedziała Pani w ciąży?
- Nie.
- Jak to możliwe?
- Badanie przezierności fałdu karkowego niczego nie wykazało. (Już się za bardzo nie wdawałam w szczegóły, że może za wcześnie lekarz robił).
- A badania USG? Przecież tam widać.
(Chyba nie tak często przeklinam, ale pomyślałam sobie: k..., a czym jest badanie przezierności? Co widać? Do znachora nie chodziłam, tylko do dobrego lekarza.)
- No tak, ale jak Pani nie wiedziała, to teraz już musi Pani sobie radzić i z dzieckiem pracować.
(A jakbym wiedziała, to bym sobie nie musiała radzić? Ty wredna, głupia babo! Jak Ty możesz z dziećmi pracować?)

Słowo daję, że przestanę odpowiadać na te durne pytania, czy wiedziałam w ciąży czy nie. Co to kogo obchodzi!!! I tak to nie jest do diagnozy czy terapii potrzebne. To tylko wchodzenie z buciorami w czyjeś życie. Już parę dni minęło, a ciągle słyszę ten komentarz w uszach. Jak ja mam dojść do ładu z tym zespołem jak się takimi pierdołami ciągle przejmuję?

Podpowiedzcie jak można odpowiedzieć, żeby w pięty poszło. :prosze:
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-01-11, 09:14   

A może trzeba było panią zapytać za jaką karę ona się męczy i pracuje z naszymi dziećmi? Ty, bo nie wiedziałaś w ciąży, a ona? :lol:

Nam też nikt złego słowa nie powiedział, ale nie wiem, co bym powiedziała. Chyba bym łagodziła i tłumaczyła - ciągle mam przed oczami misję przybliżania świata zespołowców żyjącym w Matriksie... Więc bym się pohamowała :okular:
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-11, 10:27   

Mnie kiedyś lekarka w przychodni ( zastępująca naszą pediatrę) zapytała czy robiłam badanie prenatalne?
Odpowiedziałam, że nie , bo i tak by nic nie zmieniły.
Była zdziwiona, zrobiła spore oczy, ale odpowiedziała-acha, rozumiem.
Nie mam nic do niej, ale jak nie ma naszej dr , to do niej nie idę ;-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-01-11, 10:49   

Przypomniało mi się jeszcze jedno - koleżanka ma 5-letnią córeczkę z ZD (urodziła Ją w wieku 24 lat), w ciąży nie wiedziała itp itd - standard. Były na wakacjach na Mazurach, małą coś ugryzło i dostała uczulenia. Poszła więc z Nią do pediatry, a ta, po serii pytań, stwierdza, że 20 lat w zawodzie pracuje, wiele w życiu widziała, ale żeby taka młoda kobieta dziecko z ZD urodziła, to nie. Przecież te dzieci rodzą się TYLKO matkom po 35-tym roku życia... :wow: I bądź tu mądry ;-)
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-11, 11:05   

Dobrze, że przynajmniej wiedziała, że to nie wiąże się z piciem alkoholu :lol:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu