FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie z dr Teresą Kaczan
Autor Wiadomość
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-20, 16:30   Spotkanie z dr Teresą Kaczan

Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych z Legnicy i okolic na spotkanie szkoleniowe z logopedą, certyfikowanym międzynarodowym terapeutą w zakresie diagnostyki i rehabilitacji noworodkowej, ergoterapeutą, terapeutą metody Castillo Moralesa - dr Teresą Kaczan.
Spotkanie odbędzie się w czasie ferii zimowych w Legnicy.
Osoby chętnę proszę o wiadomość na priv lub pod nr tel. 603-251-918



Mam nadzieję, że zgłoszą się chętne osoby. W tej chwili jest nas jeszcze za mało, aby p. doktor przyjechała do nas, a nie ukrywam, że bardzo zależy nam na tym szkoleniu.
Dorota, mama Michasia z zD
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-13, 12:22   

Gradko, czy Wasze spotkanie doszło do skutku, gdzie się w końcu odbyło? Jak wrażenia po?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-02-13, 12:46   

Kabatko, tak spotkanie się odbyło. Przed chwilą to opisałam, ale coś nacisnęłam i znikło :cry: Jak będę miała wolną chwile to jeszcze raz napisze

Kobietki uczestniczące w spotkaniu opiszcie Wasze wrażenia.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-13, 20:31   

Ja już coś niecoś wiem o tym, jak było i cieszę się, że to dziewczyny z naszego Stowarzyszenia tak wspaniale to zorganizowały.
Chylę czoła - wspaniała robota.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-02-14, 10:45   

Jak było - na pewno warto było pójść! Zebrała nas się spora grupka koło 20 osób kilkoro rodziców było z dziećmi,p. dr Kaczan była rewelacyjna, nazwałabym to raczej Warsztatami niż szkoleniem, więc omówiliśmy wspónie funkcje aparatu artykulacyjnego, p. Dr przeanalizowała w skrócie metody usprawnianai mowy, właściwego jedzenia i picia, jak również trzymania, noszenia, układnia i stymulacji w opiece nad niemowlęciem. poruszony byłtemat płytki podniebiennej dla kogo, dlaczego, jaki efekt itd. Omówiliśmy znaczenie terapi ręki i jego wpływ na rozwój mowy, uczestniczyliśmy w kilku eksperymentach dot. pisania i jedzenia, obejrzeliśmy film reklamowy ośrodka w którym pracuje p. dr Kaczan, oprócz rozmów czysto medyczno - naukowych (usprawnianie mowy i stymulacja) poruszyliśmy kwestię stworzenia ośrodka terapeutycznego w Legnicy jak należy się do tego zabrać, skąd wziąć pieniądze i jak znaleźć terapeutów. Spotkanie trwało ponad 4 godziny i szczerze to kropla w morzu potrzeb... rodzice mogliby tak siedzieć i rozmawiać 2 dni i pewnie nie wszystko byśmy omówili :lol: dzięki temu spotkaniu nawiązaliśmy nowe kontakty towarzyskie :spoko: no i na pewno nie poprzestaniemy na tym :-D dziękujemy wszytskim którzy pomogli nam w zorganizowaniu spotkania (Kabatko :prosze: ).
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-14, 11:04   

Nie ma za co, nie ma za co - ale... :okular:
Bardzo prosze o podzielenie się opiniami/wiadomościami ze spotkania w poszczególnych wątkach :cool2: , mianowicie:

dawid legnica napisał/a:
poruszony byłtemat płytki podniebiennej dla kogo, dlaczego, jaki efekt itd.


:arrow: Płytka stymulacyjna

dawid legnica napisał/a:
p. Dr przeanalizowała w skrócie metody [...]właściwego jedzenia i picia, trzymania, noszenia, układnia i stymulacji w opiece nad niemowlęciem


:arrow: Zanim zacznie mówić

dawid legnica napisał/a:
obejrzeliśmy film reklamowy ośrodka w którym pracuje p. dr Kaczan,


:arrow: Rehabilitacja we Wrocławiu lub :arrow: Logopeda we Wrocławiu - w zależności, o czym był film i gdzie będzie bardziej pasowała Wasza relacja :-)

dawid legnica napisał/a:
Omówiliśmy znaczenie terapi ręki i jego wpływ na rozwój mowy


To musiało być ciekawe - w wolnej chwili załóżcie wątek :arrow: tutaj - z chęcią przeczytamy o tym wszyscy.

dawid legnica napisał/a:
poruszyliśmy kwestię stworzenia ośrodka terapeutycznego w Legnicy jak należy się do tego zabrać, skąd wziąć pieniądze i jak znaleźć terapeutów


O tym możecie napisać, zakładając nowy wątek :arrow: tutaj - może będzie to zachęta dla rodziców z innych stron Polski do brania swoich spraw w swoje ręce :spoko:

No to w wolnej chwili czeka na Was zadanie domowe :cool2: Z góry bardzo dziękuję, jeśli znajdziecie na to czas :jupi:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-02-14, 12:48   

:prosze: dla Basi. Już mnie wyręczyła :lol:
Ale jeszcze cosik dodam :-)
Spotkanie odbyło sie na sali Carritasu. Może to zbieg okoliczności, a może przeznaczenie......
Po spotkaniu pani Małgosia, która zajmuje się osobami niepełnosprawnymi w Carriasie poprosiła Panią Kaczan i mnie na rozmowę :shock: Powiedziała, że troszkę podsłuchała :okular: naszej rozmowy na temat braku ośrodka reh. w mieście i ma pewną propozycję. Potrzebuję tylko zgody Ojca Dyrektora, pomocy Pani Kaczan i rodziców.
A mianowicie... Obecnie Carritas remontuje budynek po szpitalu dziecięcym na potrzeby ośr.reh.dla starszych dzieci i dorosłych. Ponieważ jest to duży budynek, więc Pani Małgosia pomyślała, żeby przy okazji utworzyć też wczesną interwencję. Pani Kaczan od razu wyraziła swoją chęć pomocy przy pisaniu programu dla NFZ. Ja z Agą S też oczywiście powiedziałyśmy, że poszukamy specjalistów.
W poniedziałek u logopedy opowiedziałam to pani Ani, która od razu zainteresowała się pracą w Legnicy. Powiedziała, że jeśli ośrodek powstanie to Ona będzie do nas jeździć. Wracając z Wrocławia zajechałam do P. Małgosi. Akurat był Ojciec Dyrektor, który wyraził zgodę na nasz pomysł. A wczoraj spotkałam się panią reh. od Vojty i Ona też jest zainteresowana pracą. Mało tego, zapyta się koleżanki od Bobathów, czy też zechce nam pomóc.
Koleżanka, która ma chłopca z porażeniem mózgowym obiecała porozmawiać z lekarzami.
Reasumując - nareszcie coś się ruszyło w kwestii rehabilitacji małych dzieci.
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-02-14, 12:53   

Dziewczyny jestem pod wieeelkim wrażeniem :shock:
Jak widać dla chcącego nic trudnego.

wielkie brawa się Wam należą :brawo:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-02-14, 13:24   

:brawo: Dziewczyny za wytrwałość!
Jesteście super, tak trzymajcie :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-02-14, 19:07   

:brawo: To by było naprawdę rewelacyjnie gdyby się udało, czego Wam gorąco życzę.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-14, 21:39   

Ja, to już słów nawet nie mam, żeby nachwalić.
Jesteście Wielkie
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-02-15, 10:10   

Nie dziękujemy, żeby nie zapeszyć ;-)
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-15, 10:13   

Dzieczyny, jak znajdziecie chwilę napiszcie w tych wątkach, które podałam kilka słów :prosze:
Gradko, czy dzwoniłaś może do Beaty (mojej kuzynki) po spotkaniu? Dzwoniła do mnie w poniedziałek, jak się udało, a ja zupełnie nie w temacie przecież jestem, więc najlepiej, gdybyś sama do niej zadzwoniła :-D ...
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-02-15, 10:18   

Kabatko odp. na priv
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-02-15, 10:52   

Wielkie brawa. Oby Wam się udało. :jupi: :brawo:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu