FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Skutki zmian w Ustawie o Systemie Oświaty dla szkolnictwa sp
Autor Wiadomość
Anna 46 
milczek

Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-07-28, 17:11   Skutki zmian w Ustawie o Systemie Oświaty dla szkolnictwa sp

Czytam właśnie wpis na forum rodziców w niepełnosprawni.pl jakie zmiany nas czekają czy tutaj gdzieś omawiana jest ta ustawa ?Z tego co zrozumiałam to raczej fiżtczne zawody czekają nasze dzieci lub świerlice terapii zajęciowych no i 15 latek młodociabt gotowy do pracy .proszę wyjaśnijcie mi te zmiany .
_________________
Anna 46
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-07-28, 17:35   

Dzień dobry Anno, przedstaw nam się w tym wątku ----> Czas się przedstawić.
Milej rozmawia się ze znaną osobą.
Nie wszyscy mają czas, aby czytać inne fora, więc gdybyś była tak uprzejma powiedzieć o jaką ustawę chodzi?
I kolejna prośba, rejestrując się na forum zaakceptowałaś regulamin.Proszę przestrzegaj go (patrz pkt 12) :arrow: Posty poprawne językowo.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Anna 46 
milczek

Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-08-01, 17:15   Re: Skutki zmian w Ustawie o Systemie Oświaty dla szkolnictw

Proszę wpisac w google ustawa o szkołach specjalnych i dotrzecie do kilku artykułów na temat projektu zmian . Srodowisko szkół specjalnych zaniepokojone próbuje protestowac a najgłośniejszy sprzeciw mamy z Lublina Koniec szkół specjalnych )Widzę 160 wejśc więc ośmielona pozwoliłam sobie na zamieszczenie informacji choc wiem ,ze przynajmniej 150 z nas już samodzielnie odnalazło informację . :papa:
_________________
Anna 46
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2011-08-01, 18:47   Re: Skutki zmian w Ustawie o Systemie Oświaty dla szkolnictw

Anna 46 napisał/a:
Z tego co zrozumiałam to raczej fiżtczne zawody czekają nasze dzieci lub świerlice terapii zajęciowych

To akurat chyba żadna nowość - tak jest u nas od lat. Ja się będę cieszyła, jeśli Fifo zdobędzie zawód i będzie zdolny do pracy lub jeśli znajdzie się dla niego miejsce w np. WTZ.
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
Anna 46 
milczek

Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-08-02, 01:49   Re: Skutki zmian w Ustawie o Systemie Oświaty dla szkolnictw

To akurat chyba żadna nowość - tak jest u nas od lat. Ja się będę cieszyła, jeśli Fifo .Proszę w google wpisac ,,Skutki zmian w Ustawie o Systemie Oświaty o szkolnictwie specjalnym,, i mamy dokładnie wyjaśnione na temat likwidacji lic.profilowanych i techników więc Pablo P u nas szans dalszej edukacji nie ma . Pani Hall i rząd tną koszty. Nie możnę się coś ,,chybac,,tylko powinno byc miejsce zapewnione dla każdego dziecka . Skraca się dowóz dzieci do 21 roku życia tylko.Nie widzę też nowego zakładu pracy chronionej a zezwolenie na taki typ pracy dostają w orzeczeniu osoby z upośledz umiarkowanym .Życzmy sobie zdrowia i wytrwałości .
_________________
Anna 46
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-02, 09:35   

Anno przepraszam Cię, ale czy czytałaś swój post przed wysłaniem?
Jest zupełnie niezrozumiały ;/ Być może jesteś zdenerwowana całym tematem, ale jeśli chcesz, aby ktoś podjął ów temat - ze swej strony zadbaj o czytelność swojej wypowiedzi.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Anna 46 
milczek

Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-08-02, 20:56   

[quote="kabatka"]
Jest zupełnie niezrozumiały ;/ quote] Przeczytajcie artykuł ,,PRL miłosierny,,(wpisując w google tytuł)a następnie komentarze nauczycieli zamieszczone na stronie www,45minut.pl
_________________
Anna 46
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-03, 15:54   

ja osobiście Anno NIC nie zrozumiałam z Twojego posta NIC a NIC zero składu i ładu

a chciałabym dowiedzieć się o czym piszesz ;/
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Anna 46 
milczek

Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-08-04, 14:14   

"Ania-wiosna08"-nawijacz ----- złośliwości wybacza się tylko ludziom upośledzonym umysłowo i po 75 roku życia bo wtedy mają przyznany z urzędu zasiłek pielęgnacyjny więc już im złośliwości wybaczamy !!!Pozostali muszą najpierw pomyślec , potem przemyślec jak zrozumie moje słowa osoba , którą uraczę swoją najbardziej błyskotliwą myślą ( czy jej nie urazi )aaa jeszcze mamy czas na przemyślenie czy ta myśl nasza jest rzeczywiście błyskotliwa ii czy to szczyt naszych możliwości i dopiero piszemy . Ania-wiosna08 -nawijacz jeszcze sielanka życia przed Tobą bo dziecko małe a potem prywatna szkoła w planach ?????!!!!! Teraz ja czytam twój tekst i wjaśniam ,że nie może osoba funkcjonująca w społeczeństwienie nie rozumiec nic a nic ,,przynajmniej rozumie poszczególne słowa -przeczytajcie i tytuł ,,PRL miłosierny,,.Piszesz ,że nie rozumiesz nic a nic a umiesz ocenic , ze bez składu i ładu .........................................................................................................Teraz trochę radośniej ,mój 16 letni Marek po raz pierwszy w życiu wyjechał tylko z ojcem na Hel .To jego właśnie uczyłam czytania ze zrozumieniem tekstu i i rozumienia zadań tekstowych .Zastosujcie u swoich dzieci czytanie przepisu i potem wspólne gotowanie (tylko niech dziecko samo czyta,myśli co robic,)to jednocześnie skuteczna nauka i zabawa, żmudna po literce ale skuteczna.
_________________
Anna 46
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-04, 15:15   

oczy mnie rozbolały po przeczytaniu Twojego posta do mnie i nadal nie rozumiem dlaczego masz takie problemy ze składem zdań, kropkami, przecinkami - z copy i past też widzę problemy. upośledzona nie jestem a naprawdę NIC nie zrozumiałam z tego co do mnie napisałaś sorry - naprawdę chcę wejść w jakąś konwersację na ww temat ale ja nie wiem o czym Ty piszesz kobieto

PS nie czepiam się i nie chcę być złośliwa, poważnie.

PS złośliwości nie powinno się ignorować i szczególnie nasze dzieci powinny być nauczone kultury - nie pisz mi że osoba upośledzona może być złośliwa bo nawet jeśli to wina rodziców że nie wychowali - uwierz mi, upośledzone dziecko może i MUSI być kulturalne - upośledzenie go nie usprawiedliwia - to samo tyczy się ludzi po 75 rż-bzdury wypisujesz Anno 46

cytat Anny 46:
Ania-wiosna08 -nawijacz jeszcze sielanka życia przed Tobą bo dziecko małe a potem prywatna szkoła w planach ?????!!!!!

a co do tego ma moja sielanka i szkoła prywatna ? a nawet jakby szkoła prywatna to co? i skąd ta pewność że u mnie sielanka? bo mam małe dziecko a ty 16letnie?
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-04, 15:20   

Anno zapraszam także za Alicją przede wszystkim do :arrow: Czas się przedstawić - od tego miejsca powinnaś zacząć aktywność na forum :tak:
Dodatkowo zapraszam do zapoznania się z tematem :arrow: o cytowaniu.
Nawijacz to nazwa rangi, Ty jesteś na obecnym etapie milczkiem. O rangach :arrow: poczytaj tutaj.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-08-04, 18:27   

Anna 46 napisał/a:
...Pozostali muszą najpierw pomyślec , potem przemyślec jak zrozumie moje słowa osoba *, którą uraczę swoją najbardziej błyskotliwą myślą ( czy jej nie urazi )aaa jeszcze mamy czas na przemyślenie czy ta myśl nasza jest rzeczywiście błyskotliwa ii czy to szczyt naszych możliwości i dopiero piszemy* .


Anno46 czy jesteś pewna, że zastosowałaś tą zasadę do swoich wypowiedzi ?
*podkreślenie moje

Anna 46 napisał/a:
...złośliwości wybacza się tylko ludziom upośledzonym umysłowo i po 75 roku życia bo wtedy mają przyznany z urzędu zasiłek pielęgnacyjny więc już im złośliwości wybaczamy...


Zasiłków pielęgnacyjnych nie przyznaje się w celu wybaczania złośliwości, a w każdym razie nic mi nie wiadomo o tym, by ludzie po 75 r. ż., którzy z urzędu maja przyznany taki zasiłek, mieli z tego powodu cokolwiek wybaczane. Zasiłek jest przyznawany z innego powodu :roll:

Z góry zaznaczam, że przeczytałam swojego posta przed wysłaniem, zastanowiłam się, stwierdziłam, że bardziej błyskotliwie nie potrafię napisać i... wysłałam :cool2:
Nie napisałam tego by Cię obrażać Anno46, ale dlatego, że chętnie podyskutowałabym z Tobą, tylko wolałabym wiedzieć coś więcej o Tobie i o tym, co Ty myślisz o tej ustawie, bo na razie wiem tylko, że mam sobie przeczytać wszystko na innych stronach internetowych.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu