FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Indywidualne zajęcia ze specjalistami
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-10-24, 12:25   

boszka59 napisał/a:
Dzieci na chorobowym chcecie do nauki zaganiać. Pogieło Was koleżanki? I to Alicja pomysłodawczynią. :em3:


Niech się małe Downy uczą, nawet na chorobowym.
Potem wyrosną tak jak Dziunia na gamoni nieczytatych , niepisatych ;-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-10-24, 12:31   

To ty jej nie uczyłaś jak miała gorączkę . :wow: Na gorąco najlepiej się wchłania wszystko więc wiedza chyba też.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5792
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2011-10-24, 18:31   

boszka59 napisał/a:
Dzieci na chorobowym chcecie do nauki zaganiać. Pogieło Was koleżanki? I to Alicja pomysłodawczynią. :em3:

Nie no. Przez pierwszy tydzień Piotrek zawsze regularnie choruje. Ale w drugim, kiedy jeszcze niby może ,niby nie pójść do przedszkola i też siedzi w domu, to mógłby troszku popracować.
Logopedycznie wystarczy :spoko: Innych nauk nam nie trza ;-)
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
kropka1 
gaduła

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 212
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2013-01-24, 11:13   

odnawiam wątek, ponieważ jestem na etapie rozmów właściwie to pism z dyrekcja w sprawie kształcenia specjalnego Adama w przedszkolu.

Przeczytałam poradnik Fundacji Wszystko Jasne, mam metryczkę i wiem jaka kwota powinna być przeznaczona dla Adama w ramach kształcenia specjalnego.


Mam pytanie czy kształcenie specjalne to tylko zajęcia indywidualne np z logopeda czy też również zajęcia prowadzone przez pedagogów w grupie razem z innymi dziećmi?

Adamowi przyznano indywidualnie 1 raz w tyg logopedę 30min. i 2 razy w miesiącu psychologa po 30 minut, 1 raz w tyg rehabilitacja ruchowa 60 min, no i zajęcia grupowe logorymika, zajęcia z psychologiem i 25 godzin w tyg zajęcia pedagogiczne ( w ramach pracy nauczycielek) ;)

Głównie zależy mi żeby Adama miał logopedę i psychologa po 45 min w tygodniu, dyrektorka w odpowiedzi na moje pismo napisała że to co ma Adam w zupełności mu wystarczy, że dzieci nabywają rozwój mowy spontanicznie razem z innymi dziećmi itp.
Nawet nie pisała że nie ma pieniędzy, ale oczywiście w rozmowach ze specjalistami wszyscy mówią że tyle dzieci a one zatrudnione są na pół etatu i z tych powodów dzieci maja tylko 30 minut.

teraz muszę napisać pismo w odpowiedzi na jej pismo, chce to załatwić dyplomatycznie ale wydaje mi się że nie ma tam dobrych chęci, myślałam że ona powalczy o pieniądze w ratuszu na zatrudnienie specjalistów, że mając w reku moje pismo będzie jej łatwiej.


Zastanawiam się, żeby zwołać komisję ze specjalistami i żeby to oni wyrazili opinię czy te zajęcia rzeczywiście są wystrajające, dodam ze Adam w orzeczeniu ma napisane że potrzebuje intensywnej terapii logopedycznej. Jak sądzicie co dalej w tej sytuacji zrobić??pewnie że mogę odpuścić i biegać z nim po przedszkolu na terapie prywatnie, ale jestem już zmęczona ta bieganiną i po prostu chcę zęby spędzał ten czas z nami w domu a nie ciągle w biegu, dlatego tak zależy mi na tych terapiach w przedszkolu. Nawet zastanawiam się żeby go przepisać do przedszkola prywatnego, bo tam miałby więcej zajęć indywidualnych, ale Adam lubi chodzić do tego przedszkola, przyzwyczai się do Pań, dzieciaki go lubią no i przedszkole jest po drugiej stronie ulicy ;)
_________________
Monika, mama słodziaka uparciucha Adasia - 30.12.2008 (zD) oraz cukiereczka złośnika Aleksandra - 03.03.2012
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-01-25, 09:20   

Moim zdaniem kropko ani 30 ani 45 min raz w tygodniu to nie jest wystarczająca terapia, albo stać cie na zajęcia duzo częściej albo sama zrobisz to w domciu. Każda dobrze przemyslana zabawa z dzieckiem wpływa na rozwój mowy a jesli pokieruje Cię logopeda to tym lepiej. W słupsku macie fajnych logopedów ja jak jeżdzę z młodą do Nadzei to biorę zawsze prywatnie zajęcia u Pani Reni Sulikowskiej.
a i trochę racji dyrektorka ma najlepsza terapia to dziecioterapia, choć wiadomo bez odpowiedniej opieki logopedycznej to mało, które z naszych dzieci rozwinie sie z mowa jak należy.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
kropka1 
gaduła

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 212
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2013-01-26, 10:47   

masz racje Asiu, jeszcze raz to wszystko przemyśle, ponieważ nie chce walczyć z dyrekcją tylko współpracować...

zobaczymy co z tego wyjdzie, a Panią Renię znamy, bardzo dobry i wymagający logopeda. Adam z nią pracował jak był malutki na zajęciach WWR.
_________________
Monika, mama słodziaka uparciucha Adasia - 30.12.2008 (zD) oraz cukiereczka złośnika Aleksandra - 03.03.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu