FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenie Makaton - dla rodziców
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-22, 22:31   Szkolenie Makaton - dla rodziców

Witam wszystkich i chcę zaprosić Rodziców z Zakątka 21 na szkolenie "Makaton - gesty", które organizujemy w Warszawie pod koniec lutego. Warsztaty dla rodziców przeprowadzi Pani Bogumiła Kaczmarek, która jest autorką polskiej wersji Makatonu. Makaton wspomaga rozwój mowy i pomaga dziecku wypowiedzieć się gestami, kiedy nie umie jeszcze wysłowić się. Zainteresowanym podaję mój e-mail:
:arrow: anna.grochowska@tgkonsulting.waw.pl
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-23, 09:02   

Groszku !
Napisz coś więcej o szkoleniu.
Przybliżony termin - ilość dni , koszt.
Ja już się zastanawiam.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-23, 10:10   

Mija zanim odezwie się groszek to zerknij tutaj ----->MAKATON -program rozwoju komunikacji
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 15:14   

Witam.Makaton-gesty to taki język migowy dla naszych dzieci,tyle,że każdemu gestowi towarzyszy mowa.Pozwala to dziecku pokazać co chce,zanim jeszcze może powiedzieć to slowem .I tak jak gestykulacja sprawia ,że jesteśmy cali zaangażowani w proces wypowiedzi,tak Makaton wspomaga proces nauki mówienia.Skończyłam taki kurs,ale chcialabym,żeby mój mąż też mówił do Maksa i wzmacniał wypowiedź gestem.Nie ma konieczności pokazywać każdego słowa gestem,można tylko wzmacniać słowa kluczowe.Zbieram grupę rodziców na szkolenie, które chcemy zrobić pod koniec lutego w Warszawie.Wstępnie ma trwać dwa dni ,a koszt ma pokryć wynajęcie sali.<myślę ,że nie więcej niż 30 zł>dokładny termin powinnam znac do końca stycznia.Zachęcam-AnnaGroszek
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-23, 20:11   

O Makatonie możemy też poczytać :arrow: TUTAJ
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-23, 20:57   

Ja się piszę ( chyba nic mi nie stanie na przeszkodzie, może tylko pogoda ).
Informuj nas , Groszku, na bieżąco.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 21:21   

Rezerwujcie czas na 27 i 28 lutego,godzinę podam już niedługo.Warsztaty odbędą się w Alejach Ujazdowskich,jestem w trakcie załatwiania sali.Pozdrawiam-annaGroszek
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-01-23, 23:16   

Będe uczestniczyć w warsztatach Makatonu w najblizszy piątek i sobote w Koninie.Jeśli zdażę przed wyjazdem do Jadownik(niedziela),napiszę o wrazeniach.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-24, 00:03   

Super.Bardzo jestem ciekawa wrażeń.Mój Maks jest trochę młodszy ur.17 06.2005 i zaczęłam niektóre słowa wspierać gestem jak miał 9 miesięcy.Sam jeszcze nic nie pokazuje,ale rozumie to co ja mu zapowiadam i reaguje na to uśmiechem.Powodzenia anka Groszek
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-01-24, 06:28   

Ja również z Adasiem porozumiewałam się podstawowymi znakami makatonu.Niestety znałam ich bardzo mało. teraz nie wiem czy warto sie ich uczyć więcej bo Adaś zaczyna mówić. Do mam młodszych dzieci , warto się ich uczyć.Znacznie łatwiej jest zrozumieć dzieckoo. Mnie ujęło to sporo stresu kiedy 10 miesięczny Adaś potrafił mi pokazać w nocy że chce jeść lub pić. Nie usiadł i płakał tylko machał łapkami.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-24, 20:36   

Boszka .Osiągnięcia Twojego 10 miesięcznego Adama są wyjątkowe.Ja pokazuję Maksowi od ponad pół roku różne gesty ,a on się uśmiecha ,ale nic nie pokazuje.Maks ma 19 miesięcy i pewno coś mógłby pokazać,ale czekam cierpliwie ,a może już wkrótce?
Dzisiaj byłam w OWI i rozmawiałam z jedną mamą,która mi powiedziała ,że od czasu kiedy wprowadziła makaton do rozmów z synkiem skończyły się jej kłopoty z dzieckiem.Uspokoiło się .Dostało możliwość zakomunikowania mamie gestami czego potrzebuje i skończyła się jego frustracja.Na pewno jest to świetny sposób komunikacji ,gdy dziecko nic nie umie powiedzieć.A kiedy już zaczyna mówić-nie wiem,dla mnie to jeszcze daleka perspektywa i nie myślałam jeszcze o tym.Pozdrawiam-Anka Groszek
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-01, 17:26   

Groszku zdaje się, że informacja o szkoleniu jest tą samą, o której nas informowałaś, prawda?

Szkolenie w zakresie metody Makaton

W dniach 27-28 lutego 2007 organizowane są warsztaty szkoleniowe dla rodziców dzieci z Zespołem Downa w zakresie metody Makaton – tj. nauki 260 gestów, które wspomagają porozumiewanie się dzieci z Zespołem Downa.

Szkolenie będzie się odbywać w godz. 9.00-13.00 w Warszawie. Kurs dostosowanych jest do potrzeb dzieci z Zespołem Downa.

Szkolenie jest przeznaczone tylko dla rodziców dzieci z Zespołem Downa, ponieważ tematyka związana z mową i gestami będzie dotyczyła tylko tej grupy osób. Koszt szkolenia to kwota do 30 zł (kto ile jest w stanie).

Osoby, które wezmą udział w szkoleniu będą mogły w kolejnych miesiącach korzystać z pomocy organizatorów związanej z gestami.

:arrow: b.kaczmarek@makaton.pl

Więcej informacji na stronie
:arrow: http://www.makaton.pl

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: 2007-02-27 do 2007-02-28

Autor: Bogusława Kaczmarek, Dyrektor Polskiego Makatonu

:arrow: źródło informacji
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-01, 18:23   szkolenie Makaton dla rodziców, ale NOWA data 10 i 11 marca

Tak to jest to szkolenie, o którym pisałam, ale mamy nową datę. Mamy pracujące prosiły, żeby zrobić to w weekend.
I mamy nowy termin 10-11 marca , Warszawa w godzinach rannych, ale jeszcze nie wiem czy od 9 czy od 10.

Zgłoszenia do Pani Bogusi mail: b.kaczmarek@makaton.pl

To ogłoszenie musiało gdzieś przeleżeć, bo od 2 dni mamy już pewną salę i Pani Bogusia rezerwuje też noclegi dla przyjezdnych. Pozdrawiam i zachęcam Anka - groszek
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-01, 18:41   

Groszku, chyba nie jest nigdzie napisane, w jakim miejscu jest to szkolenie... Wspominane są tylko Aleje Ujazdowskie - ale gdzie dokładnie?
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-02-04, 21:50   

Dziewczyny !
Czy ktoś oprócz mnie i mego męża wybiera się na to szkolenie do Warszawy ?
Napiszcie mi to może się spotkamy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu