FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy pierwsza wizyta u logopedy?
Autor Wiadomość
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2006-10-11, 14:37   

Alicja z wielkim zainteresowaniem przeczytałam wszystko. Część wskazówek i rad już stosujemy.
Mam pytanie kiedy do logopedy? pozdr
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-10-11, 14:51   

Myślę Izo,że jak najszybciej

[URL=http://www.maluchy.pl/zdrowie_i_pielegnacja_dziecka/porada.php3?dzial=13&pod=5&ppod=dzieci_z_grup_ryzyka_tzw._zaburzeń_mowy&next=1]*Kiedy do logopedy?[/URL]

*Wpływ karmienia piersią na rozwój mowy dzieci
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-11, 14:52   

Do logopedy Iza jak najszybciej. Wszędzie mówi się o masażach buziaka już od pierwszych dób życia. To logopeda pokaże, jak masować język, jak odwrażliwiać policzki, usta. Powinien także pokazać Ci, jak prawidłowo karmić. Logopeda z prawdziwego zdarzenia powinien sprawdzić, jakie masz smoczki do butelki, czy maluch używa smoczka do ssania (jakiego?). Powinien się wypowiedzieć w kwestii smoczka pod kątem ewentualnej wiotkości.

Elżbieta Stecko (neurologopeda, wydała kilka pozycji o zajmowaniu się maluchami jak najwcześniej) powtarza, że wczesna wizyta u logopedy jet potrzebna dlatego, ponieważ bardzo ważne jest, aby dziecku wyrobić odpowiednie wzorce. Zawsze dużo trudniej jest nauczyć dziecko np. trzymania języczka w odpowiednim miejscu, prawidłowego ssania, jeśli przez jakiś czas już przyzwyczaiło się do innego sposobu. Być może łatwiejszego, ale rzutującego potem na poprawną wymowę, na prosty zgryz i mnóstwo innych elementów.
Wspomniana pani od lat mówi o tym, że z oddziałami położniczymi powinni współpracować logopedzi właśnie. Kiedy rodzi się dziecko np. z zD, wtedy matka natychmiast może uzyskać od specjalisty wskazówki, jak karmić, jak masować itd. Stecko nagrywała kilka materiałów na Karowej (warszawski szpital położniczy) i tam kilka mam miało szczęście, od razu dowiedziało się, co i jak robić.
Ja rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka i tam o logopedzie nie słyszano :-( A jak sama przychodziłam i masowałam, jak tylko wstałam po CC - to położne z zainteresowaniem patrzyły mi przez ramię :cool2: Kurcze, może jakieś kursy powinnam im przeprowadzić ;-)
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2006-10-12, 11:13   

Ok dzięki Kabatka , ruszamy więc do Logopedy.... potrzebuję w takim razie namiary na dobrego logopedę w sz-nie, który zajmuje się dziećmi z ZD...
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-10-16, 14:02   

My zaczynaliśmy od masażu od pierwszych dni życia, potem walka o każdy dźwięk, sylabę.... Obecnie Mati ma 4 latka, uczęszczamy do logopedy, ćwiczymy w domu wg wskazówek. Są to ćwiczenia głównie poprzez zabawę, np. naśladowanie głosów zwierząt, rytmiczne, melodyczne, powtarzanie krótkich wyrazów i wprowadzanie nowych.
Wiem, że te wszystkie ćwiczenia niewątpliwie bardzo pomagają ale największy wpływ mają inne dzieci. Matynka najchętniej po nich powtarza. Pani w przedszkolu mówi, że jest w grupie dziewczynka, której bardzo spasowała rola opiekunki Martynki i stale ją do czegoś zachęca...do zabawy, mówienia, itp. :jupi:
W przedszkolu również mają zjęcia z logopedą, te w grupie wyraźnie bardziej jej odpowiadają, traktuje je bardziej naturalnie. Chociaż już i na indywidualne chodzi chętnie, ma dobry kontakt z panią.
Także każde dziecko jest niewątpliwie inne, ale z pewnością ta "terapia" przez rówieśników jest na pewno :spoko: .
I na koniec jeszcze jedno. Każda matka zna swoje dziecko i wie czego chce, tak jest i ze mną. Od razu wiem, o co Mati prosi i ona właśnie nie wysila się aby mi to zakomunikować (tu mój błąd). Natomiast w przedszkolu jest inaczej, czasami jest "zmuszona" wypowiedzieć jakieś słowo, aby zostało zaspokojone jej życzenie. Teraz jest wyraz "przyniesiony" ostatnio właśnie taką drogą z przedszkola: "kapaneczka", co znaczy kanapeczka :-) Oczywiście najwięcej w słowniku Martynki jest wyrazów "spożywczych" :-D
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
mona31 
gaduła

Dołączyła: 22 Paź 2011
Posty: 251
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-10-27, 19:09   logopeda- kiedy

Witam, mam wielką prośbę mój mały ma 2 m-ce byliśmy u fizjoterapeuty i jak zapytałam o logopedę to mi doktorka powiedziała, że przyjdzie na to czas tylko kiedy tonie wiem ;/ , napiszcie mi kiedy wy zaczęliście chodzić i co te spotkania wniosły w rozwój dziecka, jakie to są te masowania :roll: mój synek - bardziej mu zapada się język niż go wysuwa na zewnątrz chociaż też to robi czasami. Pozdrawiam
_________________
Mona mama Adrianka (23.06.2006) i Krystianka 24.08.2011) ZD
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-10-27, 19:28   

Scaliłam z wątkiem już istniejącym.
Polecam zakątkową wyszukiwarkę :-)

Przeglądnij cały wątek ---> usprawnianie mowy .
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Megi1981 
nawijacz

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 1003
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2011-10-27, 20:31   

Do logopedy już. Dobra diagnoza i terapia to podstawa u naszych dzieci. Ja stymuluję Maxa od urodzenia ale to wiadomo zboczenie zawodowe, no ale dzięki temu jest jaki jest.
_________________
Magda mama Maksia (16.12.2009 z ZD) i Malwinki (1.12.2011), żona Maniusia:)

"Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże" Pearl Buck
 
 
alina1970 
gaduła


Wiek: 53
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: przytoczno
Wysłany: 2015-02-12, 15:05   

Witajcie kochani dawno mnie tu nie było troszkę jestem zabiegana wraz z początkiem roku sporo załatwień :-? ciągły bieg za czymś i ciągle do kąś czasami brak czasu .Tylko wizyty u poszczególnych lekarzy Logopeda Laryngolog Okulista Kardiolog Neurolog jutro Rechablitant ,dobrze że Neurolog i kardiolog dali nam spokój na pół roku :okular: ale za to Logopeda chciała by nas widzieć co tydzień ;-) zastanawiam się czy On nie jest za mały na logopedę :?: pozdrawiam
_________________
mama Paulinki 22 lata Aleksandry 19 lat Maja 4 lata i Gabriel ur 17.10.2013 ZD
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2015-02-12, 15:19   

My chodzimy do logopedy tak co miesiąc, ale mamy dużo zaleceń do ćwiczenia w domu. Na razie nie częściej bo miejsc brak, tylko dla tego.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-12, 15:27   

nie, nie za mały im wcześniej tym lepiej :tak:
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
alina1970 
gaduła


Wiek: 53
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: przytoczno
Wysłany: 2015-02-12, 15:46   

Mario my terz mamy sporo ćwiczeń że czasami nie nad wszystkim pracujemy :-? :-?
_________________
mama Paulinki 22 lata Aleksandry 19 lat Maja 4 lata i Gabriel ur 17.10.2013 ZD
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2554
Wysłany: 2015-02-12, 17:50   

alina1970 napisał/a:
Mario my terz mamy sporo ćwiczeń że czasami nie nad wszystkim pracujemy :-? :-?

No, u nas też różnie z tymi wszystkimi ćwiczeniami... :oops: Z tego co pamiętam z innych Twoich postów, to Gabryś ładnie je. U Krzysia, który jest niejadkiem, potrzeba też stymulacji żucia, gryzienia, ale też ćwiczymy już "mowę". Ja zamierzam skorzystać dodatkowo jeszcze prywatnie z usług neurologopedy, także cieszcie się , że będziecie mieć raz w tygodniu. Oczywiście wiem, że to męczące te częste wizyty: lekarze, rehabilitacja... My mamy tylko Krzysia, to więcej czasu. Ja akurat najmniej lubię wizyty u logopedy- chociaż jest fajna. Ale myślę, że WARTO!
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
alina1970 
gaduła


Wiek: 53
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: przytoczno
Wysłany: 2015-02-12, 19:57   

Wiem że warto tylko mam nadzieję że kiedyś to docenią :tak: :tak:
_________________
mama Paulinki 22 lata Aleksandry 19 lat Maja 4 lata i Gabriel ur 17.10.2013 ZD
 
 
alina1970 
gaduła


Wiek: 53
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: przytoczno
Wysłany: 2015-02-13, 20:14   

Ale mam świetną panią logopedę dziś miał Gabryś wizytę u niej i nie byliśmy bo gorączkował :oops: więc zadzwoniła co się stało że nas niema sama nas przerejstrowała za dwa tygodnie :spoko: :spoko:
_________________
mama Paulinki 22 lata Aleksandry 19 lat Maja 4 lata i Gabriel ur 17.10.2013 ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu